Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області інформує

від 20.08.2019

Шановні працівники вугільної промисловості!

Сьогодні Україна вшановує своїх шахтарів, від праці яких залежить стабільність нашої економіки, її успішний розвиток і добробут громадян! Я від щирого серця вітаю з професійним святом усіх, хто присвятив своє життя шахтарській справі!

Шахтар – одна з найскладніших професій в Україні. Адже, йдучи нелегкими шахтарськими дорогами, вони докладають безліч зусиль для розвитку вітчизняної гірничодобувної промисловості та разом з цим роблять значний внесок в розбудову енергетично незалежної держави.

Хочу висловити слова подяки за вашу героїчну та самовіддану працю. Бажаю, щоб ваші невтомні, наполегливі старання, високі професійні якості та моральна витримка приносили задоволення від роботи та цінувалися на державному рівні відповідними заохоченнями та гідною оплатою.

Бажаю вам успіхів, міцного здоров’я, здійснення всіх задумів, вдалої праці на благо України!!!

З повагою,

Начальник управління виконавчої дирекції ФССУ в Дніпропетровській області Борис Мазур


від 01.08.2019

У І півріччі Фонд профінансував реабілітацію для 15,3 тис. працюючих

Упродовж перших шести місяців 2019 року за кошти Фонду соціального страхування України медичною реабілітацією після перенесених захворювань і травм було забезпечено 15 297 застрахованих осіб і їх дітей. В тому числі по Дніпропетровській області відновлювальним лікуванням забезпечено 1896 застрахованих осіб і членів їх сімей.

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання і спрямована на відновлення здоров’я працюючих. Право на проходження курсу відновного лікування на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду мають усі працевлаштовані особи. Підставою для направлення є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Фонд соціального страхування України фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:

 • нейрореабілітація;
 • м’язово-скелетна реабілітація;
 • кардіо-пульмонарна реабілітація;
 • медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
 • реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
 • реабілітація при порушенні перебігу вагітності;
 • інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Нагадаємо, з 01 січня 2018 року Фонд впровадив реформу надання соціальних послуг, перевівши їх на адресність, що дозволило збільшити охоплення медичною реабілітацією. Зокрема, застрахованій особі було надано право вибору санаторно-курортного закладу для проходження відновного лікування, спрощено процедуру його отримання

Забезпечення застрахованих осіб та потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами – на постійному контролі Управління

Під керівництвом начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області Бориса Мазура, начальником відділу медичних та соціальних послуг управління Віталієм М’ячіним проведено аналіз роботи відділень управління щодо забезпечення застрахованих осіб, а також потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами за І півріччя поточного року.

За підсумками 6 місяців 2019 року відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України пройшли 1896 застраховані особи та члени їх сімей на загальну суму 24,3 млн. грн., що складає 42,7 % від затвердженого кошторису на поточний рік. На теперішній час згідно погоджень санаторіїв щодо проходження застрахованими особами та членами їх сімей відновлювального лікування, відділеннями управління вже укладені тристоронні договори із розрахунку 61 % затвердженого кошторису на поточний рік.

Медичними та соціальними послугами протягом 6 місяців 2019 року було забезпечено 8065 потерпілих на загальну суму 47,1 млн. грн., що на 61 потерпілого та на 2,2 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

У тому числі:

 • стаціонарне лікування пройшли 1277 потерпілих на суму 4,6 млн. грн.;
 • лікарськими засобами та виробами медичного призначення було забезпечено 6372 потерпілих на суму 21 млн. грн.;
 • санаторно – курортне лікування пройшли 988 потерпілих на суму 12,8 млн. грн., що на 106 потерпілих та на 2,5 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року, на теперішній час згідно погоджень санаторіїв щодо проходження потерпілими на виробництві санаторно – курортного лікування, відділеннями управління вже укладені тристоронні договори із розрахунку 81 % затвердженого кошторису на поточний рік;
 • технічними та іншими засобами реабілітації було забезпечено 383 потерпілих на суму 1,93 млн. грн., що на 57 потерпілих на 462 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року, на теперішній час відділеннями управління вже направлено 649 потерпілих до протезних підприємств на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації із розрахунку 85 % затвердженого кошторису на поточний рік;
 • інвалідними колясками було забезпечено 13 потерпілих на суму 220,4 тис. грн., що на 12 потерпілих та на 210 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року;
 • очним протезуванням було забезпечено 4 потерпілих на суму 14,3 тис. грн., що на 2 потерпілих та на 6,5 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року;
 • слуховими апаратами було забезпечено 3 потерпілих на суму 11,6 тис. грн., що на 2 потерпілих та на 8,8 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року;
 • додатковим харчуванням було забезпечено 11 потерпілих на суму 78,1 тис. грн., що на 1 потерпілого та на 8,6 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року;
 • спеціальним медичним, постійним стороннім видами доглядів, а також побутовим обслуговуванням було забезпечено 262 потерпілих на суму 6,37 млн. грн., що на 482,3 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року;
 • компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю була проведена 377 потерпілим на суму 65 тис. грн.

Забезпечення застрахованих осіб, а також потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області проводиться своєчасно та в повному обсязі в межах затвердженого кошторису на поточний рік.


від 25.07.2019

Кабмін збільшив частку ЄСВ для Фонду до 14,24% на серпень 2019 року

24 липня на засіданні Уряду було затверджено зміни до пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідно до прийнятого рішення, за погодженням із сторонами соціального діалогу на серпень 2019 року розмір частки ЄСВ, що спрямовується на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві, встановлено на рівні 14,2464%.

Зазначені зміни внесено з метою часткової стабілізації фінансового стану Фонду в умовах зростання видатків на матеріальне забезпечення та страхові виплати.

Крім того, Кабінет Міністрів України передбачив збільшення частки єдиного внеску для Фонду соціального страхування України з 01.01.2020 до 9,5727%, або на 0,1968%.
Зазначимо, частка ЄСВ, що спрямовується до Фонду, складає 9,3759%.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України


від 16.07.2019

Період військової служби включається до страхового стажу при призначенні матзабезпечення від Фонду з 01.01.2016

Розмір матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (компенсація втраченого заробітку за період перебування на лікарняному), що фінансується Фондом соціального страхування України, обчислюється, виходячи із тривалості страхового стажу застрахованої особи. Страховим стажем вважається період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше. Страховий стаж обчислюється в місяцях.

Починаючи з 01.01.2016, період сплати єдиного внеску із грошового забезпечення за осіб, які проходять військову службу, службу в органах МВС, державної допомоги при народженні дитини, за осіб, які не перебувають у трудових відносинах, державної соціальної допомоги на догляд за дитиною з інвалідністю зараховується до страхового стажу при призначенні застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Зарахування такого періоду здійснюється на підставі даних, відображених у формі «Дані про трудовий стаж» (додаток 9 Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування), якими може скористатися роботодавець з 01.01.2016.

Слід зазначити, що період служби з 28.01.2001 по 31.12.2015, а отримання допомоги – до 31.12.2015, не зараховується до страхового стажу, оскільки такі особи не підлягали загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Нагадаємо, сума допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Детальніші роз'яснення щодо особливостей обчислення страхового стажу за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності читайте на вебпорталіФССУ за посиланням.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

За шість місяців Фонд соціального страхування України в Дніпропетровській області виплатив 137,6 млн грн допомог по вагітності та пологах

За оперативними підсумками першого півріччя 2019 року середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах у Дніпропетровській області збільшився на 23,5% порівняно з 6 місяцями минулого року. Зазначена допомога надається Фондом соціального страхування України працевлаштованим жінкам у розмірі 100% середнього доходу за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

Загалом упродовж січня–червня цього року Фонд соціального страхування України в Дніпропетровській області профінансував 137,6 млн гривень допомог по вагітності та пологах.

Для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Тривалість страхового стажу при цьому не враховується. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді. Крім того, жінкам, віднесеним до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

Допомога по догляду за хворою дитиною фінансується Фондом з першого дня

Фонд соціального страхування України компенсує застрахованим особам втрачений за період догляду за хворою дитиною або членом сім’ї заробіток, починаючи з першого дня догляду. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу і визначається на загальних підставах.

Надання допомоги з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.

Зазначимо, допомога по тимчасовій непрацездатності у разі хвороби або травми самої застрахованої особи фінансується Фондом, починаючи з шостого дня непрацездатності, й до відновлення здоров’я або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів непрацездатності оплачуються роботодавцем.
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає від 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України


від 03.07.2019

З 1 липня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним страхові виплати

Прожитковий мінімум для працездатних громадян тепер становить 2007 грн, для непрацездатних – 1564 грн.

У зв’язку з цим зріс граничний розмір одноразової допомоги для осіб, у яких право на страхові виплати настало після 01 липня п.р.:

 • потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб) – 2007*17 = 34 119 грн;
 • сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*100 = 200 700 грн;
 • утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 2007*20 = 40 140 грн.

Раніше ці виплати відповідно становили 32 657 грн, 192 100 грн, 38 420 грн.

Також змінився розмір компенсації потерпілому на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 22% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, або на транспортне обслуговування – 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, відповідно до постанови КМУ від 14.02.2007 № 228.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

Найпоширеніші помилки при оплаті листків непрацездатності. Відповідальність роботодавців

Найпоширенішою помилкою при оплаті листків непрацездатності є надмірне нарахування матеріального забезпечення, у зв’язку з чим виникає переплата матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

Причиною таких помилок є неправильне застосування або порушення норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, а саме: невірне визначення розрахункового періоду та/або сум заробітної плати для обчислення середньоденної заробітної плати.

Крім цього, часто допускаються такі помилки:

 • надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного сп’яніння, або дій, пов’язаних з таким сп’янінням (порушення норм ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105);
 • призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах на підставі листка непрацездатності, виданого (оформленого) з порушенням встановленого порядку (порушення норм ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Найбільш поширені порушення в оформленні листків непрацездатності:

 • вказують скорочену назву підприємства та не заповнюють його адресу;
 • не підкреслюють слово «первинний» або «продовження»;
 • не підкреслюють причину непрацездатності;
 • не вказують режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);
 • виправлення в листку непрацездатності не засвідчують підписом лікаря або печаткою закладу охорони здоров`я «Для листків непрацездатності»;
 • при тимчасовій непрацездатності понад 10 днів листок непрацездатності не засвідчують підписом завідувача відділення.

Відповідальність роботодавців, як страхувальників, визначена статтею 15 Закону № 1105.

Так, у разі подання недостовірних відомостей, використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням встановленого порядку, роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду (ч. 3 ст. 15 Закону № 1105).

Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону № 1105 роботодавець несе відповідальність за:
1) порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення;
2) несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом;
3) подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду;
4) шкоду, заподіяну застрахованим особам або Фонду, внаслідок невиконання або неналежного виконання обов'язків, визначених цим Законом.

У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно, на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу (ч. 6 ст. 15 Закону № 1105).

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

Серед причин зростання кількості лікарняних: збільшення захворюваності та порушення у видачі лікарняних

Фонд соціального страхування України протягом 2018 року надав матеріальне забезпечення більше, ніж 2,5 млн застрахованих осіб. Витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у порівнянні з 2017 роком збільшились на 1 679,4 млн грн, або на 27,7 відсотка. При цьому, загальна кількість днів тимчасової непрацездатності порівняно з 2017 роком збільшилась на 5,7 % і становить 37 759 242 дні.

Нагадаємо, Фонд соціального страхування України фінансує надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності всім застрахованим (працевлаштованим) особам, починаючи з шостого дня лікарняного й до моменту одужання або встановлення інвалідності. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% (стаж до 3-х років) до 100% (стаж понад 8 років) середньоденної заробітної плати.

Серед найбільш вагомих причин росту загального числа днів тимчасової непрацездатності можна виділити:
1. Збільшення рівня захворюваності працюючого населення. У переважній більшості областей України зареєстровано зростання рівня сезонних захворювань на грип та ГРВІ, зростання рівня захворюваності на серцево-судинні, онкологічні, цереброваскулярні захворювання, травми, туберкульоз, спалахи кору.
2. Збільшення кількості хворих, які направлені на відновлювальне лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.
3. Збільшення кількості страхувальників, застрахованих осіб та категорій осіб, яким надається допомога по тимчасовій непрацездатності (працюють за цивільно-правовими угодами, працівники фермерських господарств та ФОП). Зокрема, станом на сьогодні право на отримання допомог, страхових виплат, медичних і соціальних послуг за рахунок коштів Фонду у разі настання страхових випадків мають 12,7 млн осіб. За останні два роки кількість застрахованих осіб зросла на 2,3 млн.
4. Недостатній контроль за станом експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я. За результатами перевірок фахівцями Фонду виявлено недоліки та упущення в організації та якості експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я і, як наслідок, наявність порушень у видачі (продовженні) листків непрацездатності, в тому числі необґрунтовану їх видачу (продовження). Так, під час проведення перевірок закладів охорони здоров’я у 2018 році виявлено, що 6 395 листків непрацездатності видано з порушеннями порядку видачі листків непрацездатності, що становить 3,6% від листків непрацездатності, які проаналізовані під час перевірок у закладах охорони здоров’я, у тому числі 2 789 – необґрунтовано виданих та продовжених (1,6% від усіх перевірених листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я).
5. Збільшення кількості приватних закладів охорони здоров’я та лікарів, що провадять медичну практику як фізичні особи-підприємці, яким надано право видачі листків непрацездатності.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 


від 19.06.2019

У Дніпрі відбулись регіональні змагання VII Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві "Сила Духу"

Шість років тому, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України було ініційовано та започатковано проведення Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві “Сила духу”.

Й 2019 рік не став виключенням. Управлінням виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області, під головуванням начальника Бориса Мазура 11 червня на базі спорткомплексу Придніпровської державної академії будівництва та архітектури були проведені регіональні відбірні змагання, участь в яких прийняли 10 команд з 17 відділень управління, а саме: команда Павлоградського відділення управління, команда Петропавлівського відділення управління, команда Кам’янського відділення, команда Марганецького відділення, команда Першотравенського міського відділення, команда Тернівського міського відділення, збірна команда Дніпровського та Новомосковського відділень, збірна команда Жовтоводського та Криворізького відділень, збірна команда Покровського міського та Нікопольського відділень, збірна команда Васильківського, Покровського, Синельниківського, Верхньодніпровського та Петриківського відділень управління.

Кращі із кращих приїхали позмагатись з 6 видів спорту - армспорту, бомбаскету, гірьового спорту, дартсу, настільного тенісу та шахів.

Відкрив змагання та звернувся до учасників начальник управління Борис Мазур: «Шановні учасники спартакіади! Дорогі друзі! Прийміть щирі вітання з нагоди відкриття обласних змагань VІІ Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу».

Проведення таких заходів служить не тільки укріпленню здоров’я потеплілих, але й надає можливості учасникам заявити про свою активну життєву позицію. Й тому шостий рік поспіль проходять змагання серед людей праці, які отримали травму або професійне захворювання на виробництві. Для кожного з вас це великий шанс доторкнутися до мрії, адже перемагати і переборювати – одвічні прагнення людського поступу, адже ваше життя – це символ сили, величі духу і мужності.

Щиро зичу усім вам виявити під час спортивних баталій свої найкращі фізичні та моральні якості, отримати гідні результати та, звичайно ж, стати володарями бажаних призових місць, що нададуть право увійти до складу команди, яка представлятиме нашу область у фіналі спартакіади. Найміцнішого вам здоров’я, наполегливості у втіленні задумів та нових перемог!»

Також, з побажаннями перемоги та усього найкращого до присутніх звернулись: у вітальних листах - в.о. директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Нестеров, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко, голова федерації профспілок Дніпропетровщини Віталій Дубіль та колеги з інших управлінь виконавчої дирекції Фонду. Особисто побажали спортсменам перемоги ректор Придніпровської державної академії будівництві та архітектури Микола Савицький, член правління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Микола Житник , голова первинної профспілкової організації незалежної профспілки інвалідів праці відділення виконавчої дирекції Фонду в місті Тернівка Віктор Кліщенко, голова Дніпропетровської обласної організації Фізкультурно-Спортивного Товариства «Спартак» Вікторія Орєшина та інші запрошені на спортивне свято гості.

Усі спортсмени виявили неабиякі лідерські якості та жагу до перемоги. Незважаючи на складну життєву ситуацію, у яку потрапили учасники внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, вони не втратили оптимізму, віри у життя і найкращу долю для себе особисто та України у цілому.

Атмосфера була щирою, дружньою, сповненою взаємною підтримкою та жартами.
На завершення змагального дня, стомлені боротьбою, але сповнені позитивних емоцій, учасники зібрались у залі для визначення найкращих та нагородження переможців. Але ж усі ми знаємо, що ці люди –вже переможці, переможці складних життєвих обставин, люди сильні духом.

Золотими переможцями обласних змагань VІІ Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» стали:

У змаганнях з дартсу - Валентина Скворцова з міста Першотравенськ , Микола Ярошенко з Павлограду та Юрій Матейчук зміста Жовті Води З бомбаскету - Юркіна Людмила з смт Петропавлівка, Жанетта Криницьказ Нікополя та Максим Качко з міста Марганець. Найкращим у змаганнях з шахів став Олександр Березка з Жовтих Вод, з армспорту - Микола Тараненко з Новомосковська. З гирьового спорту неперевершеними виявились Юрій Деніченко та Григорій Лобачов з Павлограду і Олександр Мерцалов з міста Тернівка . З настільного тенісу - Тамара Кулинич з Кам’янського та Валерій Кузьмин з міста Павлоград.

За підсумками змагань у загальнокомандному заліку команда відділення з міста Павлоград, продемонструвавши неабияку майстерність і тягу до перемоги, стала переможцем спартакіади і посіла І місце , срібло виборола збірна команда Криворізького та Жовтоводського відділень, а бронзовим призером змагань стала команда Тернівського відділення

«Ось і завершились регіональні відбірні змагання VІІ Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», відлунали фанфари на честь учасників команд та переможців, які візьмуть участь у фінальному етапі спартакіади у місті Ужгород у вересні цього року.

Щиро бажаю, щоб вогонь боротьби, який зараз ще горить в очах кожного з вас, не згасав та надихав на нові звершення! Від усього серця хочу побажати вам міцного здоров’я, миру та злагоди вашим родинам, а також достойно представити Дніпропетровщину на Всеукраїнських змаганнях!» - звернувся до учасників начальник управління Борис Мазур.від 20.05.2019

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області інформує про проведену роботу в напрямку перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності застрахованим особам закладами охорони здоров'я Дніпропетровської області в квітні 2019 року 

Фахівцями відділу перевірки листків непрацездатності та спеціалістами відділень управління Фонду проведено 8 планових перевірок закладів охорони здоров'я та 9 позапланових (по запитах страхувальників, правоохоронних органів та управлінь виконавчих дирекцій інших регіонів України). Під час планових та позапланових перевірок було перевірено 1448 листків непрацездатності із них 45 листків непрацездатності виданих з порушенням чинних нормативно-правових документів.

Звертаємо вашу увагу, що по неправомірно виданих та продовжених листках непрацездатності винні лікарі відшкодували бюджету Фонду понад 13 тис. грн.

Варто зазначити, що з метою упередження порушень порядку видачі та продовження листків непрацездатності з лікарями медичних закладів фахівцями відділу у квітні 2019 було проведено 18 семінарів та лекцій.

 

У Дніпропетровській області допомога за лікарняними зросла на 31,5%

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності у квітні 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року збільшився на 31,5% у розрахунку на день та склав 286,8 грн.

Загалом за січень–квітень 2019 року Фонд соціального страхування України в Дніпропетровській області направив близько 375 млн. грн на фінансування компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному.

Збільшення середнього розміру допомоги пов’язано із загальним зростанням фонду оплати праці по Дніпропетровській області, у тому числі, зростанням мінімальної заробітної плати.

Сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.

Цей вид матеріального забезпечення виплачується Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:
1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;
3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;
4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років;
5) 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25.07.2018 року.

Управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
в Дніпропетровській області


від 03.05.2019

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області інформує про проведену роботу в напрямку перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності застрахованим особам закладами охорони здоров'я Дніпропетровської області у І кварталі 2019 року

За аналітичними даними фахівцями відділу перевірки листків непрацездатності проведено 14 планових перевірок медичних закладів та 16 позапланових (на запити страхувальників, органів правопорядку тощо). Розглянуто звернень, у тому числі направлено листів до підприємств, установ, організацій щодо аналізу рівня захворюваності по регіонах області – 374. З приводу видачі фіктивних листків непрацездатності розглянуто та направлено звернень до правоохоронних органів – 5.

Також фахівцями управління проведено 12 семінарських занять та навчань у закладах охорони здоров'я з питань, що стосуються додержання чинного законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування та експертизи тимчасової непрацездатності при видачі листків непрацездатності.

За ініціативою управління проведено розширену нараду в департаменті охорони здоров'я населення Дніпропетровської міської ради з головами лікарсько-консультативних комісій та головними лікарями медичних закладів міста Дніпро з питань, що стосуються сумісної роботи в напрямку профілактики та зниження захворюваності працюючого населення.

Середній показник тимчасової непрацездатності по страхувальниках Дніпропетровської області за І квартал 2019 року склав 102 дні на 100 працюючих.

Основними причинами росту показника тимчасової непрацездатності в окремих регіонах області, а саме: в Павлоградському, Першотравенському, Тернівському, Нікопольському та Дніпропетровському районах, стало зростання кількості невиробничих травм, професійних захворювань та тривалохворіючих осіб з приводу загального захворювання, які невчасно звернулись за медичною допомогою та отримали ускладнення або звернулися з приводу важких захворювань, які самі по собі мають тривалий курс відновлення (наприклад: інфаркти, інсульти, онкологічні захворювання, туберкульоз та інше). Тому важливим напрямком роботи Фонду є забезпечення медичними та соціальними послугами застрахованих та потерпілих на виробництві осіб, а саме: реабілітаційним та санаторно-курортним лікуванням працездатного населення, як завершального етапу відновленого лікування після стаціонару, та профілактичними заходами, спрямованими на регресування ознак інвалідізації осіб, які отримали трудове каліцтво або професійне захворювання.

Пропонуємо скористатися можливістю отримати медико-соціальні послуги за рахунок коштів Фонду соціального страхування України для відновлення свого здоров'я.

Детальна інформація за напрямками роботи управління Фонду розміщена на офіційному веб-сайті: www.fse.gov.ua


від 25.04.2019

Звіт по заборгованості не подається у разі самостійного виявлення роботодавцем завищення суми допомоги від Фонду

При виявлені страхувальником (роботодавцем) надлишково нарахованих сум матеріального забезпечення, що були профінансовані Фондом соціального страхування України, за умови повернення коштів і надання письмового пояснення, Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду не подається.

Якщо страхувальник самостійно виявив помилку при нарахуванні виплат за минулі періоди (за межами діючого бюджетного року), внаслідок якої сума допомоги, що надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, була завищена, страхувальнику необхідно:

 • повернути зазначені кошти на рахунок робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення за своїм місцезнаходженням (місцем проживання);
 • письмово листом повідомити відповідний робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення, в якому:
  – зазначити суму повернутих коштів, дату їх повернення та копію платіжного документу з відміткою банківської установи про його виконання, а також зазначити за який період повертаються кошти (реквізити заяви-розрахунку або дату нарахування матеріального забезпечення страхувальникам по страхових випадках до 01.01.2011);
  – у разі здійснення фінансування видатків на підставі заяви-розрахунку зазначити дані про застрахованих осіб, по яких здійснено зменшення сум профінансованого матеріального забезпечення, а саме: прізвище, ім'я, по батькові застрахованої особи, її номер страхового свідоцтва (ідентифікаційний номер) або серію та/або номер паспорта, серію та номер листка непрацездатності, у разі необхідності, виправлену кількість днів тимчасової непрацездатності та суму матеріального забезпечення;
  – зазначити причини зменшення суми матеріального забезпечення (причини, що призвели до невірного розрахунку суми матеріального забезпечення).
  Водночас, якщо сума неправомірно використаних страхових коштів на виплату матеріального забезпечення та/або вартість надання соціальних послуг, що підлягають відшкодуванню страхувальником до Фонду, була виявлена за результатами перевірки страхувальника та не повернута до кінця звітного періоду, страхувальник зобов'язаний подати до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду Звіт по заборгованості.

У разі погашення всієї суми заборгованості зі сплати страхових коштів до кінця звітного періоду (останній календарний день останнього місяця кварталу), Звіт по заборгованості до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду не подається.

Нагадаємо, Звіт по заборгованості за І квартал, І півріччя і 9 місяців має бути поданий не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, Звіт по заборгованості за рік – не пізніше 15 січня року, наступного за звітним роком.

Якщо останній день строку подання Звіту по заборгованості припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем подання Звіту по заборгованості вважається перший після нього робочий день.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України


від 15.04.2019

Працівники в складі комісій зобов’язані перевіряти правильність видачі лікарняних колег

Відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на кожному підприємстві незалежно від форми власності утворюється комісія із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності або, у разі чисельності працівників 15 і менше, обирається уповноважений. Комісія складається з працівників, що були делеговані до неї роботодавцем і профспілковою організацією підприємства, та має широкий перелік обов’язків, прав і повноважень.

Так, комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про призначення або відмову в призначенні застрахованим особам допомоги по тимчасовій втраті працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах і на поховання. На підставі цього рішення роботодавцем оформлюється та подається заява-розрахунок, за якою Фонд соціального страхування України здійснює фінансування матеріального забезпечення.

Серед іншого, комісія зобов’язана розглядати підставу і перевіряти правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення. За необхідності комісія має право звертатись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або їх відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства.

За наявності підстав комісія може як відмовити в призначенні матеріального забезпечення працівнику, так і прийняти рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково).

Права та обов’язки комісії (уповноваженого) врегульовані постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності».

Управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області


від 05.04.2019

Щомісячні виплати потерпілим на виробництві зросли на 5%

З першого березня 2019 року Фондом соціального страхування України було здійснено перерахунок страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, а також членам їх сімей. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України коефіцієнт перерахунку щомісячних виплат становить 1,05.

Виплати зросли на 5% для понад 208 тис. осіб (з них для 37,4 тис. осіб по Дніпропетровській області), на здійснення перерахунку у бюджеті Фонду закладено 298,3 млн гривень (з них 80 млн. гривень по Дніпропетровській області). Водночас, за підсумками першого півріччя 2019 року коефіцієнт перерахунку може бути підвищено, виходячи із фінансових можливостей Фонду соціального страхування України.

Перерахунок здійснено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 160 «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого».

У 2018 році Фонд соціального страхування України провів три етапи перерахунків щомісячних страхових виплат. За підсумками першого етапу осучаснення з 01.01.2018 сума виплат збільшилась для майже 170 тисяч осіб (з них для 29 тис. осіб по Дніпропетровській області). Крім того, з 01.03.2018 розмір страхових виплат було збільшено на 20% для всіх потерпілих на виробництві. Під час третього етапу перерахунків виплати було підвищено для 4,2 тис. потерпілих з низьким розміром заробітної плати перед настанням страхового випадку (з них для 0,4 тис. осіб по Дніпропетровській області), середній розмір щомісячних виплат у них збільшився на 49,5%

Зазначимо, упродовж минулого року Фонд фінансував щомісячні страхові виплати для понад 208 тис. осіб, (для 36,8 тис. осіб по Дніпропетровській області), з яких понад 47 тис. є внутрішньо переміщеними особами (2,8 тис. осіб по Дніпропетровській області). Загальна сума видатків склала 7,6 млрд грн. (1,8 млрд. по Дніпропетровській області).


від 26.03.2019

Фондом відновлено планові перевірки страхувальників

Фондом соціального страхування України з березня 2019 року відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Водночас, система контролю отримала нові ризикоорієнтовані підходи, що мають на меті зменшити навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередити можливі порушення. На цьому під час селекторної наради з фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві наголосила начальник управління по роботі зі страхувальниками ВД Фонду Наталія Зеленська.

«Планові перевірки проводяться фахівцями Фонду виключно за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями. Тобто перевірки здійснюються лише тоді, коли страхувальник дає для цього об’єктивні підстави. Це дозволяє як не допустити тиск на законослухняних роботодавців, так і забезпечити захист Фонду від неправомірних видатків. Наприклад, підставою для перевірки може бути суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців з дня проведення фінансування Фондом за умови, що страхувальник не зміг пояснити цю затримку, системні порушення тощо», – говорить Н. Зеленська.

Квартальні плани-графіки проведення планових перевірок розміщуються на веб-порталах робочих органів виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві.

З метою підвищення ефективності системи соціального страхування, зменшення навантаження на страхувальників та забезпечення прозорості аудиту, з 2019 року скасовано щоквартальний звіт по використанню коштів Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП. Натомість, з 01.10.2018 було розширено форму заяви-розрахунку та почала працювати система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам – повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою роботодавці подають упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Крім того, з жовтня 2018 року Фондом було впроваджено систему попереднього контролю правильності нарахування виплат, яка дозволила мінімізувати можливі помилки при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надають рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволяє уникнути частини штрафів, які раніше могли накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів Фонду під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нагадаємо, під час всеукраїнської наради в.о. директора виконавчої дирекції ФССУ Сергій Нестеров зазначив, що Фонд соціального страхування України є однією з найбільш важливих соціальних інституцій країни та щомісяця виплачує українцям 2 млрд гривень страхових виплат.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

Попереджаємо про фіктивні листки непрацездатності!

Фахівцями з експертизи тимчасової непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області, як на запит роботодавця, так і під час перевірок стану організації експертизи тимчасової непрацездатності, постійно проводяться перевірки обґрунтованості видачі та правильності оформлення листків непрацездатності безпосередньо у закладах охорони здоров’я. Але нині широко розповсюджена торгівля фальшивими листками непрацездатності, тому почастішали випадки надання застрахованими особами листків непрацездатності, що мають ознаки фіктивності (виконані, як правило, на ксероксі, видані неіснуючими закладами охорони здоров’я тощо). Така ситуація призводить до неправомірного витрачання роботодавцями коштів Фонду соціального страхування України.

Оскільки допомога по тимчасовій непрацездатності призначається комісією із соціального страхування, що створена на підприємстві відповідно до вимог Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», виявлення фальсифікатів є результатом роботи саме цієї комісії. При виявленні такого листка непрацездатності під час перевірок, виплачена сума матеріального забезпечення підлягає відшкодуванню разом із штрафними санкціями, але ж збитки через це шахрайство несуть роботодавці.

Управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області


від 25.03.2019

Питання захворюваності застрахованих осіб Дніпропетровщини - на постійному контролі Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області

З метою реалізації заходів по зменшенню рівня тимчасової непрацездатності серед застрахованих осіб страхувальників області управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області (далі-Управління) та його відділеннями вживається ряд заходів, а саме: для отримання достовірних даних впроваджено щотижневий моніторинг кількості виданих закладами охорони здоров’я області листків непрацездатності, здійснення перевірок обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності, а також проведення за участю фахівців відділень навчань страхового активу підприємств, установ та організацій для підвищення рівня їх знань щодо прав, обов’язків та повноважень.

Управлінням щомісячно проводиться аналіз захворюваності у розрізі страхувальників, і у разі зростання рівня тимчасової непрацездатності направляються листи головам комісії із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності для вжиття відповідних дій.

З метою активізації спільної роботи з питань контролю за кількістю виданих листків непрацездатності та рівнем захворюваності з тимчасовою втратою працездатності фахівцями Управління на регулярній основі проводяться зустрічі, семінари-наради, семінари-навчання та круглі столи за участю керівниками лікувальних закладів та лікарів.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Дніпропетровській області


від 19.03.2019

Аліменти повинні стягуватись з уже виплачених боржнику сум лікарняних

Страхові кошти, у тому числі допомога по тимчасовій втраті працездатності, зараховані Фондом соціального страхування України на окремий рахунок роботодавця для здійснення фінансування застрахованій особі, не можуть бути спрямовані на виплату аліментів. Водночас, з суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, виплаченій боржнику, стягнення аліментів повинно здійснюватись.

Фонд соціального страхування України здійснює надання матеріального забезпечення шляхом зарахування коштів на окремий поточний рахунок страхувальника (роботодавця) для подальшого здійснення ним виплат безпосередньо застрахованим особам.

Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку, або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.

Отже, безпосередньо з окремого рахунку страхувальника стягнення аліментів з сум матеріального забезпечення не передбачено чинним законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Водночас, до обов’язків підприємств, установ, організацій належить здійснення відрахувань із заробітної плати боржника і перерахування коштів на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.

Також на допомогу з державного соціального страхування, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках, стягнення здійснюється виключно за рішеннями про стягнення аліментів.

Тож з коштів матеріального забезпечення, що були виплачені боржнику, стягнення аліментів має здійснюватися.

Прес-служба виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України


від 15.03.2019

27,3% перевірених листків непрацездатності видані з порушеннями

Упродовж 2018 року фахівцями Фонду соціального страхування України було здійснено перевірки 207 495 листків непрацездатності. У тому числі під час перевірок страхувальників (роботодавців) проаналізовано 31 481 лікарняний листок, з яких 27,3% видані з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.

Одночасно фахівцями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області було здійснено перевірки 13 374 листків непрацездатності, у тому числі під час перевірок страхувальників (роботодавців) проаналізовано 1 129 лікарняних листків, з яких 9,7% видані з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.

Аудит здійснюється з метою забезпечення цільового використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та упередження неправомірних виплат. Водночас, проведення перевірок здійснюється за наявності вагомих підстав і законних приводів.

Зазначимо, рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства на підставі листка непрацездатності застрахованої особи.

Серед іншого, до повноважень комісії (уповноваженого) належить розгляд підстав і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності задля уникнення зловживань; ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють; перевірки дотримання застрахованими особами режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності тощо.

Нагадаємо, упродовж 2018 року страхувальниками було надано до Фонду заяви-розрахунки для фінансування майже 38 млн днів тимчасової непрацездатності, що на 5,7% більше, ніж у 2017 році. Для фінансування матеріального забезпечення по листках непрацездатності у минулому році з бюджету Фонду було направлено близько 11,5 млрд грн.

Страхувальниками Дніпропетровської області за 2018 рік надані заяви - розрахунки для фінансування на рівні 2017 року - 5,7 млн днів тимчасової непрацездатності, на фінансування яких направлено 1,6 млрд грн.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України у Дніпропетровській області

 

Управління виконавчої дирекції Фонду інформує про роботу щодо зниження показників тимчасової непрацездатності та контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам

Відповідно до статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV одним із пріоритетних завдань Фонду соціального страхування України та його робочих органів є здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду, проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам.

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області здійснюється постійний контроль за станом обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам. Так, протягом 2018 року проведено 126 планових та позапланових перевірок закладів охорони здоров'я області.

У ході проведених перевірок виявлено 365 неправомірно виданих та продовжених листків непрацездатності, по яких до закладів охорони здоров’я подано 70 претензій на загальну суму 153 тис. грн, з яких до бюджету Фонду повернуто 132 тис. гривень.
Безпосередньо у медичних закладах області з лікуючими лікарями проведено 87 семінарів-нарад, на яких були розглянуті типові порушення, виявлені під час перевірок медичних закладів фахівцями сектору експертизи тимчасової непрацездатності відділу фінансового контролю та аудиту управління, а також питання, які регламентують порядок видачі та продовження застрахованим особам листків непрацездатності, а також практичний матеріал було доведено до лікарів у вигляді лекцій.

Відповідно до плану перевірок закладів охорони здоров’я на перший квартал 2019 року, затвердженого наказом управління від 09.01.2019 №20-од, фахівцями сектору експертизи тимчасової непрацездатності протягом січня та лютого 2019 року проведені 22 планові та позапланові перевірки лікувально - профілактичних закладів охорони здоров’я. Перевірками обґрунтованості видачі та продовження охоплено 2634 листка непрацездатності. За результатами цих перевірок встановлено 6 необґрунтовано виданих листків непрацездатності на 37 днів, необґрунтовано продовжених - 49 листків непрацездатності на 60 днів. Загальна сума коштів Фонду, на яку подано претензій до закладів охорони здоров’я, складає 12 680 грн, з якої станом на 01.03.2019 відшкодовано 10 204 гривень.

У результаті проведеного аналізу кількості листків непрацездатності, виданих закладами охорони здоров’я регіону, встановлено, що протягом січня поточного року лікарями було видано 69189 листків непрацездатності, що на 7,4% більше ніж у грудні 2018 року (середній показник в цілому по Україні становить 9,1%) та у порівнянні з січнем 2018 року - на 16,6% більше (по Україні – 19,8%). Для оперативного контролю щодо кількості виданих та продовжених листків непрацездатності управлінням Фонду, починаючи з березня 2019 року, запроваджений щотижневий моніторинг.

У цілому збільшення кількості листків непрацездатності обумовлено збільшенням кількості хворіючих осіб у зв’язку з сезонними захворюваннями.

Так, у січні 2018 року захворіло 33 976 осіб, у грудні 2018 – 41 662, а у січні 2019 року – 45 713 особи, що також пояснюється збільшенням кількості працюючого населення на 20 866 осіб (з 981 423 до 1 002 289 осіб).

Зростання кількості виданих листків непрацездатності у січні 2019 року обумовлено обміном 8 649 довідок на бланки листків непрацездатності медичними закладами, які у листопаді – грудні 2018 року знаходилися в стадії реорганізації та не видавали їх.

Крім того, у січні 2019 року на 234 особи зросла кількість застрахованих осіб, направлених на реабілітаційне лікування (241 особа проти 7), що призвело до збільшення виданих листків непрацездатності.

Враховуючи, що на показники тимчасової непрацездатності у зв’язку з хворобами безпосередньо впливає належний контроль в медичних закладах за організацією та якістю експертизи тимчасової непрацездатності, обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області здійснено ряд заходів, спрямованих на зниження рівня захворюваності.

У сьогоднішніх непростих умовах соціального розвитку України та реформування системи охорони здоров'я є життєво важливим у збереженні трудового потенціалу населення, зміцнення здоров'я та зниження показників тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюваннями. Тому не випадково, за ініціативою начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській Бориса Мазура 04 березня поточного року була проведена розширена нарада у департаменті охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради щодо пошуку шляхів покращення якості експертизи тимчасової непрацездатності у закладах охорони здоров'я.

Питання аналізу показників тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюваннями знаходиться на особливому контролі управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України в Дніпропетровській області


від 14.03.2019

Збільшення суми щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей з 01 березня 2019 року

Уряд України прийняв рішення про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого.

Постанова Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 160 «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого» розроблена на виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та спрямована на посилення соціального захисту потерпілих на виробництві та членів їх сімей.

З 1 березня 2019 року затверджено коефіцієнт перерахунку щомісячних страхових виплат у розмірі 1,05 із урахуванням фінансових можливостей бюджету Фонду соціального страхування України.

Це дозволить провести перерахунок та збільшити розмір щомісячних страхових виплат з 1 березня 2019 року більше 37 тис. потерпілим на виробництві та членів їх сімей в Дніпропетровській області.

Всі перерахунки здійснюються в автоматичному режимі без надання будь-яких додаткових документів потерпілими на виробництві та членами їх сімей.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України у Дніпропетровській області

Комментарии закрыты.