Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради

Дніпровський міський центр зайнятості інформує

від 10.09.2019

НОВІТНІ ПІДХОДИ У НАДАННІ ПОСЛУГ ТА ПЕРШІ ВІДГУКИ РОБОТОДАВЦІВ

В рамках впровадження проєкту Інститут «Консультанта роботодавця» Дніпровський міський центр зайнятості прагне зробити послуги максимально сучасними, доступними та дієвими, як для роботодавців так і для безробітних. Саме тому, в пошуках шляхів розвитку, центр зайнятості все активніше звертається до новітніх технологій: сучасні форми, методи і підходи до роботи, електронні онлайн-сервіси,відео вакансії, Google карти, перегляд вакансій через QR-код, - все це допомагає полегшити процес комунікації між безробітним, фахівцем центру зайнятості та роботодавцем, привернути увагу та зацікавити молодих шукачів роботи.

Наприклад, Google карта соціальних послуг по місту Дніпро дуже зручна тим, що на ній окремими кольоровими позначками визначені місця розташування соціальних партнерів служби зайнятості, з якими укладено договори та, які можуть надавати послуги безробітним за підходом кейс-менеджменту. Таким чином, безробітні, не виходячи з дому, можуть отримати інформацію та самостійно визначити зручність розташування підприємств, які могли б їх зацікавити.

Вдалим прикладом успішного впровадження таких новітніх технологій є створення відео вакансій, що дає можливість у новому форматі презентувати потенційні робочі місця та умови праці по місту Дніпро. В свою чергу для роботодавців такий спосіб пошуку співробітників є дуже зручним, адже вони мають можливість абсолютно безкоштовно і за короткі строки отримати якісний, цікавий та змістовний відеоролик, який у вільному доступі на Facebook може переглянути будь яка особа, який транслюється на семінарах, ярмарках вакансій з безробітними та у місцях самостійного пошуку роботи.

Нещодавно саме такий спосіб презентації допоміг укомплектувати вакансію, що близько року залишалася не укомплектованою - «завідувач господарством» у середньо загальноосвітній школі №29.

«Щиро вдячна Дніпровському міському центру зайнятості за компетентний підхід до кадрових потреб роботодавців. Завдяки допомозі відділу рекрутингу, а точніше, створеній ними відео вакансії, ми знайшли працівника на посаду завідувача господарством. Сподіваємось на подальшу співпрацю з центром зайнятості» - зауважила директор школи Галина Пономаренко.

Ще одним яскравим прикладом дієвості впровадження відео вакансій є укомплектування посади кухаря на підприємстві ТОВ «Контракт продрезерв 5».

«Дуже раді, що скористалися можливістю звернутися до Дніпровського міського центру зайнятості, адже у сучасних реаліях підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці. По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб - попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами. По-друге, не потрібно витрачати кошти, адже подібна послуга надається саме в центрі зайнятості на безкоштовній основі.

По-третє, дійсно ефективною виявилася, створена фахівцями відділу рекрутингу, вакансія і приємно, що центр зайнятості розвивається та іде в ногу з часом» - наголосив начальник відділу рекрутингу підприємства Михненко Вадим.

Пріоритетами у роботі Дніпровського міського центру зайнятості були і залишаються досягнення найкращих результатів, організація співпраці з органами влади та соціальними партнерами, відсутність формального підходу у взаємодії з клієнтами,подальше впровадження новітніх та сучасних проектів, які є потужною рушійною силою для досягнення найкращих результатів.


від 21.08.2019

Перші кроки впровадження Інституту «Консультанта роботодавця» - відпрацювання нової технології для обслуговування роботодавців Дніпра

1 серпня 2019 року на Дніпропетровщині стартував Пілотний проєкт Державної служби зайнятості «Консультант роботодавця», який дозволив розширити підходи до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки кожного підприємства. Дніпропетровщина є однією із найбільш стабільних та економічно розвинутих у державі, з індустріальним потенціалом та потужним сільськогосподарським виробництвом, саме тому обласна служба зайнятості визначена пілотною для реалізації проєкту.

Під час навчання, 14 серпня, фахівці Дніпровського міського центру зайнятості опановували концепцію та поглиблювали знання щодо впровадження Інституту «Консультанта роботодавця», активно обговорювали мету, концепцію та очікувані результати від проєкту.

15 серпня в приміщенні Дніпровського міського центру зайнятості відбувся «круглий стіл» з роботодавцями, які активно співпрацюють з Дніпровським міським центром зайнятості, присвячений висвітленню основних принципів та перспектив Концепції Інституту «Консультанта роботодавця». Захід відбувався за участю представника головного управління держпраці у Дніпропетровській області. Також, в обговоренні взяли участь представники: ПрАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж» Центральна енергетична компанія, ДП «Таксі-Сервіс» ТДВ «Автопромінь», ТОВ «Вітма нова» Дніпро», КП «Автопідприємство санітарного транспорту» ДМР, ПП «Анна Марія», ТОВ «ОМЕГА», Філія-Дніпропетровське обласне управління АТ «Ощадбанк».

У рамках впровадження проєкту Інститут «Консультанта роботодавця» директор Дніпровського міського центру зайнятості Юрій Ніколаєв провів ряд зустрічей, під час яких детально презентував роботодавцям концепцію впровадження інституту «Консультанта роботодавця». Сторони обговорили поточні та перспективні кадрові потреби, можливість навчання під замовлення роботодавця з елементами дуальної форми навчання та підвищення кваліфікації працівників підприємств.

«Заходи, що проводяться службою зайнятості, спрямовані на розширення та налагодження ефективних комунікацій з роботодавцями, застосування нових, сучасних форм роботи, які сприятимуть вирішенню проблеми нестачі кадрів», - зазначає Юрій Ніколаєв.

Під час зустрічей підприємства презентували 70 вакансій, таких як: інженер, електрик, тракторист, електромонтер, водій автотранспортних засобів, фахівець з ландшафтного дизайну, фельдшер, слюсар, вантажник, кухонний працівник, касир, пекар, продавець продовольчих товарів, менеджер.

З початку впровадження пілотного проєкту Дніпровський міський центр зайнятості підписав 75 угод про співпрацю з підприємствами міста, серед яких: комунальне підприємство «Теплоенерго» Дніпровської міської ради, акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Дніпрогаз», ТОВ «Омега», Управління поліції охорони в Дніпропетровській області, КП «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, Дніпропетровське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, ТОВ «Завод Стеко», Центральне відділення комплектування Іміджево-видавничо центру Національної Гвардії, ТОВ «Продрезерв Контракт 5».

Таким чином, слід зазначити, що концепт Інституту «Консультанта роботодавця» вже встиг принести перші результати у вигляді плідної співпраці з підприємствами, що є досить вдалими та результативними.

  


від 09.08.2019

У Дніпрі презентували пілотний проєкт державної служби зайнятості Інститут «Консультанта роботодавця»

Пілотний проект Інститут «Консультанта роботодавця» стартував у службі зайнятості 1 серпня 2019 року і є другим етапом стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості.

Дніпропетровська область є однією із найбільш стабільних та економічно розвинутих у державі, з індустріальним потенціалом та розвинутим сільськогосподарським виробництвом, саме тому обласна служба зайнятості визначена пілотною для реалізації Проєкту.

6 серпня 2019 року у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості презентували пілотний проєкт Інститут «Консультанта роботодавця», обговорили його мету, концепцію та очікувані результати.

Презентуючи нову технологію обслуговування роботодавців, директор Дніпропетровського ОЦЗ Вікторія Кузнецова наголосила, що вона спрямована на розширення та налагодження ефективних комунікацій з роботодавцями, застосування нових, сучасних форм роботи, що сприятимуть вирішенню проблеми «кадрового голоду» роботодавців регіону, залученню максимальної кількості діючих на ринку праці роботодавців до співпраці зі службою зайнятості, підвищення іміджу служби.

«Головним завданням «Консультанта роботодавця» є взаємодія з працедавцями щодо пошуку необхідних працівників з точки зору практики бізнесу та ринку праці, забезпечення системності у роботі, комплексного підходу до вирішення індивідуальних потреб кожного роботодавця в залежності від особливостей галузі та специфіки підприємства», – прокоментувала В.П. Кузнецова.

Дніпровський міський центр зайнятості виступає як один із пілотних центрів, який відпрацьовуватиме нову технологію оперативного вирішення кадрових питань роботодавців.

Що змінить реалізація проєкту? У результаті його впровадження вдасться:
надавати адресні, спеціалізовані та ефективні послуги з використанням зручних електронних сервісів;
дієво вирішувати проблему нестачі кадрів та пришвидшити укомплектування вакансій;
підвищити зацікавленість громадян у легальному працевлаштуванні в Україні;
оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами;
удосконалити систему підбору та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування.

Відділ рекрутингу Дніпровського міського
центру зайнятості


від 29.07.2019

Безробіття є однією з найактуальніших проблем сьогодення, що хвилюють українське суспільство. Головна роль у вирішенні цієї проблеми відводиться державній службі зайнятості.

Служба зайнятості – єдина в українському суспільстві державна установа, яка на засадах соціального страхування безкоштовно надає широкий спектр послуг громадянам щодо забезпечення їх роботою.

Юрій Ніколаєв, директор Дніпровського міського центру зайнятості:

Основне завдання поточного року – це активізація поведінки безробітного в питанні власного працевлаштування, зміна ідеології в роботі з клієнтами відповідно до їх потреб. Саме для вирішення цього завдання в роботу служби зайнятості впроваджено інститут «кар’єрного радника».

З початку 2019 року в Дніпровському міському центрі зайнятості працюють кар’єрні радники. Півроку – це достатній час, щоб побачити переваги цієї нової форми роботи. Кар’єрні радники надають громадянам послуги за індивідуальним підходом, чітко розуміють потребу клієнта. Завдяки тісній співпраці клієнта і кар’єрного радника забезпечується активна участь безробітних у пошуку роботи. Як результат, за перше півріччя 2019 року за сприянням спеціалістів міської служби зайнятості працевлаштовані 4,7 тис. безробітних.

Для того, щоб краще усвідомити та зрозуміти, які зміни реально відбуваються і що варто робити задля покращення наявних сервісів надання послуг, в Дніпровському міському центрі зайнятості був застосований новий формат роботи з практичним відпрацюванням директором центру Юрієм Ніколаєвим навичок надання послуг шукачам роботи безпосередньо на робочому місці реєстратора. Саме реєстратор першим спілкується з шукачем роботи. Робоче місце Юрія Васильовича було обладнано безпосередньо в секторі, де здійснюється облік та реєстрація клієнтів служби зайнятості. Під час прийомів проводилась реєстрація клієнта, з’ясовувались його потреби в питанні працевлаштування, здійснювався пошук роботи.

Юрій Ніколаєв, директор Дніпровського міського центру зайнятості:

Вважаю, що інститут кар'єрного радника дозволить забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи.

Результати роботи Дніпровського міського центру зайнятості за перше півріччя 2019 року свідчать, що старт інституту кар’єрного радника був вдалим.

Професійне навчання під замовлення роботодавців.

Однією з дієвих традиційних послуг служби зайнятості, скерованої на підвищення професійного рівня безробітних та задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах, є організація та проведення професійного навчання клієнтів служби зайнятості під кадрові замовлення роботодавців.

Професійне навчання активізує зусилля безробітних, прискорює їх працевлаштування та підвищує рівень конкурентоспроможності.

За перше півріччя 2019 року пройшли навчання 1220 безробітних. Рівень працевлаштування безробітних після закінчення навчання становить 97%
Центром зайнятості забезпечується тимчасова зайнятість безробітних шляхом організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру. В 2019 році 1279 безробітних брали участь в оплачуваних громадських роботах та в інших роботах тимчасового характеру.

Сприяння розвитку самозайнятості та підприємницькій діяльності.

Народна мудрість говорить: «Людина – сам коваль свого щастя». Можливо, це ключове слово «сам» і лягло в основу соціально-економічного поняття «самозайнятість», яке на державному рівні використовується при орієнтації особи на самостійну трудову діяльність.

Безробітні активно залучаються до заходів щодо запровадження власної справи: інформаційні та тематичні семінари «Як розпочати свій бізнес?», «Від бізнес-ідеї до власної справи», навчання на курсах служби зайнятості за напрямком «Cтворення малого бізнесу – теоретичні основи та практичні аспекти».

За перше півріччя 2019 року 27 безробітних отримали дозвіл на виплату допомоги по безробіттю одноразово та зареєструвалися як приватні підприємці, в їх числі одна особа – це особа з інвалідністю, два учасника бойових дій в АТО/ССО.

Ваучери на навчання.

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає ряд інструментів, що підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці. Один з них, передбачає видачу ваучерів.

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам. За перше півріччя 2019 року виданий 21 ваучер для підтримання конкурентоспроможності громадян на навчання.

Активна співпраця з роботодавцем – одне з основних завдань служби зайнятості.

На сьогоднішній день роботодавці для центру зайнятості є найважливішими партнерами у реалізації державної політики зайнятості населення.

Підбір персоналу, професійна діагностики претендентів відповідно до вимог роботодавця, організація оплачуваних громадських робіт, компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого за направленням служби зайнятості на нове робоче місце безробітного – ось далеко не повний перелік тих послуг, які на сьогоднішній день відповідно до діючого законодавства про зайнятість населення надає роботодавцям служба зайнятості.

За перше півріччя 2019 року 2,7 тис. роботодавців звернулись до міської служби зайнятості за допомогою в укомплектуванні 1,3 тис. вакансій; прийнято 116 рішень про виплату компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця та 9 рішень про отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

На зустріч до роботодавця.

Важливим кроком до налагодження довготривалих партнерських відносин з потужними підприємствами міста є особисті зустрічі керівників.

Саме з такою метою директор Юрій Ніколаєв систематично проводить індивідуальні зустрічі з керівниками підприємств, установ, організацій, які потребують доукомплектування штату своїх підприємств кваліфікованими фахівцями.

За перше півріччя 2019 року директором Юрієм Ніколаєвим були проведені зустрічі з найбільшими та потужними підприємствами Дніпра, такими як: Дніпропетровська директорія АТ «Укрпошта», Східний офіс Держаудитслужби, АТ «Дніпровагонрембуд», АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», ТОВ «Омега» (мережа магазинів Varus), Головне управління національної поліції області, Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, Центральне територіальне управління Національної Гвардії України та багато інших.

Юрій Ніколаєв, директор Дніпровського міського центру зайнятості:

«В теперішній час сучасний ринок праці вимагає гнучкого пристосування служби зайнятості до потреб роботодавців, тому ми працюємо на вимогу часу і пропонуємо цілий ряд послуг, щодо якісного підбору фахівців. Такі зустрічі завжди мають позитивний результат для обох сторін!»

«Лише завдяки тісній співпраці ми можемо досягти спільних результаті в плані забезпечення осіб гідною працею. На сьогодні роботодавці мають можливість отримувати в центрі зайнятості комплекс послуг, що не має аналогів в інших структурах соціального захисту!»

Спектр послуг, які надає міська служба зайнятості для її клієнтів постійно розширюється та модернізується.

Так, вже близько року в Дніпровському міському центрі зайнятості працює відділ рекрутингу робота якого полягає в індивідуальному підході як в доукомплектуванні підприємств професійними кадрами так і в підборі гідної підходящої роботи всім хто її шукає.

Яскравим прикладом високої мотивації до роботи є вдале працевлаштування Володимира Сергійовича – в минулому безробітного, а зараз працівника Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій.

На початку травня 2019 року до відділу рекрутингу звернувся чоловік за сприянням у працевлаштуванні. Він повідомив, що знаходиться на пенсії, але готовий та хоче працювати, в минулому водій автотранспортних засобів. В ході індивідуального спілкування з’ясувалося, що Володимир при пошуку роботи зіткнувся з головною проблемою – віковим цензом. Протягом співбесіди спеціаліст відділу розповів на що потрібно звернути увагу при виборі вакансії та якими перевагами потрібно користуватися. Через декілька днів чоловіку була запропонована вакансія водія та запрошено на співбесіду до Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій.

«Не дивлячись на мій вік, а мені 57 років, роботодавець при співбесіді звертав увагу лише на мій професіоналізм, досвід роботи та бажання працювати!» - зауважив Володимир Сергійович.

Спрямовуємо у доросле життя

Один з напрямків роботи міської служби зайнятості – проведення профорієнтаційної роботи, головне завдання якої – ще зі шкільної лави допомогти майбутнім учасникам ринку праці правильно обрати подальший професійний шлях.

Протягом першого півріччя 2019 року були організовані та проведені майже 100 профорієнтаційних уроків для учнівської молоді. Як правильно окреслити майбутній професійних шлях, не помилитися із важливим життєвим вибором – задача з багатьма невідомими для старшокласників та їхніх батьків. І тут на допомогу приходять фахівці з профорієнтації міського центру зайнятості, які ознайомлюють молодь зі світом професій, актуальних на ринку праці, проводять тестування з метою самовизначення схильностей та здібностей учнів.

7 травня 2019 року на території Дніпровського міського центру зайнятості відбувся масштабний профорієнтаційний захід для учнівської молоді – «День кар’єри».

«Щорічне проведення такого заходу стало вже традицією. Ми завжди намагаємося випереджати події. Саме тому профорієнтаційна робота з учнівською молоддю займає значне місце в роботі міської служби зайнятості» – директор Ю. Ніколаєв.

Розширення знань учнів про світ професійної праці відбувалося на прикладі різних майстер-класів, які провели кваліфіковані наставники. Загалом за пів року профорієнтаційною роботою були охоплені 5,7 тис. учнів загальноосвітніх шкіл міста.

За допомогою у сприянні працевлаштування або у доукомплектуванні підприємства професійними кадрами звертайтеся до центрального офісу Дніпровського міського центру зайнятості за адресою вул. Авіаційна, 41, телефонами:
канцелярія – (056) 734-96-58;
відділ організації працевлаштування населення – (056) 734-94-57;
відділ взаємодії з роботодавцями – (056) 734-94-59
відділ рекрутингу - (056)734-94-58, (067) 755-50-64


від 12.07.2019

ПОНАД ЗОО  БЕЗРОБІТНИХ ДНІПРА ТА ПРЕДСТАВНИКИ 24 РИНКОУТВОРЮЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ МІСТА ЗУСТРІЛИСЯ НА МІСЬКОМУ ЯРМАРКУ ВАКАНСІЙ

Державна служба зайнятості – зв’язуюча ланка між роботодавцем та безробітним, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію – сприяє поверненню незайнятих громадян до повноцінного життя.

9 липня 2019 року Дніпровський міський центр зайнятості за сприянням Дніпропетровського обласного центу зайнятості провів масштабний захід – міський ярмарок вакансій за участю представників 24 потужних підприємств Дніпра. У заході взяли участь заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко, директор Дніпровського міського центру зайнятості Юрій Ніколаєв, соціальні партнери Державної служби зайнятості – представники Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Інспекції з питань праці та зайнятості Дніпровської міської ради, Дніпропетровське обласне об`єднання профспілок, Дніпропетровське обласне відділеня фонду соціального захисту інвалідів.

Роботодавці презентували майже 500 актуальних вакансій різного спрямування: від робітничих професій до службовців, серед яких: «економіст», «бухгалтер», «слюсар-ремонтник», «водій автотранспортних засобів», «дільничний офіцер поліції», слідчий», «стропальник», електрогазозварник», «токар», «касир квитковий», «складач поїздів», «оператор call центру» та інші.

В форматі заходу особливу увагу було приділено Інституту кар’єрного радника.

«Разом з кар’єрним радником був складений мій індивідуальний план працевлаштування, який, як пояснив мені кар’єрний радник має стати моєю програмою дій по досягненню головної мети – знайти роботу. Сьогодні я була запрошена на ярмарок вакансій згідно плану працевлаштування і це дуже зручно, я поспілкувалась з декількома роботодавцями та маю можливість обдумати перспективу працевлаштування.» - зазначила Вікторія Петровська.

«Порадившись зі своїм кар`єрним радником, я прийняв рішення відвідати ярмарку вакансій та вже маю результати, мене запросили на співбесіду до Головного управління національної поліції у Дніпропетровській області». – розповів Юрій Бандишев.

Послуги кар'єрного радника – це постійний супровід від моменту звернення до фахівців і до працевлаштування. Згідно з нововведенням, кар'єрний радник допомагає громадянину розвинути навички управління власною кар‘єрою та адаптуватися до потреб ринку праці.

«Інститут кар'єрного радника дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості та якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців і можливостей шукачів роботи, тому ми продовжуємо активно розвиватися в даному напрямку та опановувати нові знання та навички» – зауважив Юрій Ніколаєв.
В форматі заходу кожний його учасник мав можливість отримати індивідуальну консультацію з профорієнтації. Безробітні отримали рекомендації та поради фахівців щодо організації процесу пошуку роботи, розвитку навичок самопрезентації. Крім того, шукачів роботи ознайомили з можливістю проходження профдіагностичного обстеження в он-лайн режимі за допомогою платформи "Моя професія: консультаційна мережа".

Спектр послуг, які надає міська служба зайнятості для шукачів роботи та її клієнтів постійно розширюється та модернізується. Так, протягом заходу шукачі роботи мали можливість поспілкуватися з фахівцями відділу рекрутингу Дніпровського міського центру зайнятості, адже робота даного відділу полягає не лише в індивідуальному підході як в доукомплектуванні підприємств професійними кадрами так і в підборі гідної підходящої роботи всім хто її шукає.

За результатами заходу третина шукачів роботи виявила бажання продовжити діалог з представниками роботодавців безпосередньо на підприємстві, що стане першою сходинкою у професійному самовизначенні безробітних.

Відділ рекрутингу Дніпровського міського центру зайнятості.


від 23.04.2019

  ПРОФЕСІЯ – «КВИТОК» У ЩАСЛИВЕ МАЙБУТНЄ

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.

Що порадити випускникові і його батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі в дев'ятому, чи у десятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки.

Якщо ж дитина дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:

  • до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?
  • що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті?

На перше запитання допоможе знайти відповідь профконсультант державної служби зайнятості. Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності Вам більше підходить; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію.

Якщо Ви тільки починаєте свій кар'єрний шлях (школяр, чи студент) - завдяки вчасному тестуванню Ви зможете обрати собі майбутній фах, зорієнтуватися на кого вчитися або в якій сфері шукати роботу.

Для того, щоб пройти тестування необхідно зайти на сторінку Дніпропетровського обласного центру зайнятості за посиланнями:
https://www.dcz.gov.ua
http://profi.dcz.gov.ua
https://myprofession.com.ua

 

Для проходження тестування необхідно зайти на сторінку Дніпропетровського обласного центру зайнятості за посиланням

dnp.dcz.gov.ua

Перейти до вкладки:
Громадянам: Професійна орієнтація: Платформа профорієнтації

Натуснути на банер:  Тестування Безкоштовне! Перейдіть за посиланням

Натисни: "Отримати код"

Постав позначку ✔ Я приймаю УГОДУ СТОРІН

Натисни:  Отримати код

 

 

 

 

 

 

 

Дніпровський міський центр зайнятості


від 16.04.2019

Скільки мешканців Дніпропетровщини знайшли роботу з початку року?

Дніпропетровський обласний центр зайнятості повідомляє, що у січні–березні 2019 року послугами служби зайнятості області скористались 62,4 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 39,9 тис. осіб. За допомогою служби зайнятості 16,5 тис. осіб отримали роботу.

Протягом січня–березня 2019 року послугами служби зайнятості Дніпропетровської області скористались 62,4 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 39,9 тис. осіб.

За допомогою ж Дніпропетровської обласної служби зайнятості роботу отримали 16,5 тис. осіб, що на 11,8% більше ніж у 2018 році (14,7 тис. осіб). При цьому, кожна третя особа працевлаштована оперативно до надання статусу безробітного.

«Крім шукачів роботи основними клієнтами служби зайнятості є – роботодавці. Адже саме вони в сучасних умовах є домінуючою силою на ринку праці, вони розвивають економіку, пропонують роботу та створюють робочі місця. Служба зайнятості сприяє роботодавцям у задоволенні їх потреб у якісних кадрах або ж професійній підготовці персоналу на їх замовлення, пропонує ряд інших послуг», - зазначають у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості.

З початку 2019 року прийнято 205 рішень про виплату компенсації роботодавцям в розмірі єдиного внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця; у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4,7 тис. осіб, що на 3,2% більше ніж у аналогічному періоді 2018 року.

Досить популярними та актуальними є послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості. Протягом січня–березня 2019 року їх отримали 5,4 тис. безробітних. Особам же віком старше 45 років, які виявили бажання проходити перенавчання або підвищувати кваліфікацію за обраними спеціальностями чи професіями, видано 99 ваучерів.

Також служба зайнятості підтримує розвиток підприємницьких ініціатив серед безробітного населення. З початку 2019 року 32 особи започаткували власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю.

Особлива увага приділялась соціально незахищеним категоріям громадян, зокрема, молоді та особам з інвалідністю. У січні-березні працевлаштовано 2,4 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; робочими місцями забезпечено 166 осіб з інвалідністю.

Особливе значення завжди має профорієнтаційна робота. Так, з початку року профорієнтаційні послуги отримали 76,2 тис. громадян.

Загальна кількість вакансій у січні–березні 2019 року складає 28,4 тис. од., з яких укомплектовано 15,2 тис. од.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості


від 08.04.2019

З початку року Дніпропетровська обласна служба зайнятості допомогла знайти роботу понад 100 учасникам АТО

З метою прискорення соціальної адаптації демобілізованих учасників АТО/ООС та сприяння якнайшвидшому працевлаштуванню Дніпропетровська обласна служба зайнятості забезпечує індивідуальний підхід до потреб кожного клієнта, залучає до співпраці соціальних партнерів, що опікуються проблемами громадян такої категорії.

Демобілізовані учасники АТО/ООС – це категорія людей, яка потребує особливої уваги щодо інтеграції на ринок праці та ресоціалізації у мирному житті.

Головна мета роботи служби зайнятості з особами такої категорії – індивідуальний підхід до кожного клієнта задля підвищення мотивації до праці та успішного повернення до активних трудових відносин.

З цією метою служба зайнятості залучає до співпраці соціальних партнерів: представників органів влади та місцевого самоврядування, роботодавців, навчальні заклади, громадські та волонтерські організації.

Для учасників АТО/ООС, які звертаються до Дніпропетровської обласної служби зайнятості, проводять різноманітні цільові заходи (семінари, тренінги), дні відкритих дверей, надаються індивідуальні профконсультації з метою сприяння професійному самовизначенню, формування плану побудови кар’єри, надання психологічної допомоги, таких осіб інформують та консультують щодо їх прав і державних гарантій, залучають до самозайнятості.

Фахівцями базових центрів зайнятості та філій Дніпропетровського обласного центру зайнятості, за три місяці з початку року, вже було працевлаштовано понад 100 осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС. Такі особи отримали постійні робочі місця з гідним щомісячним матеріальним забезпечення: горновий доменної печі (з/п 14520 грн.), сержант – командир (з/п 13640 грн.), електрозварник ручного зварювання (з/п 13000 грн.), терміст (з/п 10481грн.), музикант (з/п 10000 грн.), стрілець (з/п 10000 грн.) та інші.

Багато хто з колишніх учасників АТО/ООС знаходять себе у новому виді професійної діяльності після проходження професійного навчання за направленням служби зайнятості. Так, з початку року більше 30 безробітних з числа колишніх військовослужбовців проходили навчання за професіями: електрогазозварник, кухар, молодша медична сестра з догляду за хворими.

Крім того, після підвищення кваліфікації за навчальними програмами, орієнтованими на створення малого бізнесу, 6 осіб, з числа колишніх учасників АТО/ООС, започаткували власний бізнес та стали приватними підприємцями.

«Державна служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти своє покликання. Якнайшвидше знайти та запропонувати учаснику АТО/ООС гідну роботу із достойною заробітною платою – основне завдання нашої роботи. Беззаперечною умовою для цього є якісна побудова спільної роботи із соціальними партнерами», - зазначають у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості.


від 14.02.2019

Протягом 2018 року служба зайнятості Дніпропетровщини працевлаштувала майже 70 тисячі осіб

Про це, 14 лютого 2019 року, під час прес-конференції щодо підсумків роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості у 2018 році та пріоритетів 2019 року повідомила директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова

14 лютого 2019 року у приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбулась прес-конференція директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторії Кузнецової «Підсумки роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості за 2018 рік та визначення пріоритетних завдань у діяльності 2019 році».

Звертаючись до представників медіа, Вікторія Кузнецова зазначила: «У 2018 році відбулись позитивні зміни та пожвавлення на регіональному ринку праці: зросла кількість вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості, збільшилась кількість працевлаштованих. Минулого року до нас звернулись понад 13 тисяч роботодавців, які запропонували близько 85 тисяч вакансій. Наразі ця цифра є однією із найбільших в Україні. Це дало нам змогу оперативно працевлаштувати майже 70 тисяч шукачів роботи, і при цьому, кожна третя особа працевлаштована до надання статусу безробітного».

Також директор Дніпропетровського ОЦЗ зауважила на якісно нових підходах у наданні соціальних послуг населенню та роботодавцям: здійснюється профілювання безробітних та соціальний супровід під час та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту – такі послуги отримали більше 53 тисяч безробітних; використовується нова форма підбору кадрів на засадах рекрутингу, що дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного замовлення роботодавця – працевлаштована кожна друга особа, яка звернулась до відділів рекрутингу; активно використовуються електронні сервіси як для шукачів роботи, так і для роботодавців – завдяки цьому кожен має можливість отримати послуги в режимі он-лайн.

Щодо пріоритетів у роботі на 2019 рік, В.П. Кузнецова означила наступні: впровадження інституту кар’єрного радника та консультанта роботодавця; співпраця з органами місцевого самоврядування, об’єднаними територіальними громадами, соціальними партнерами, громадськими організаціями; підвищення якості профорієнтаційної роботи; подальше впровадження електронних сервісів, розвиток елементів дуальної освіти в рамках реалізації українсько-німецького проекту «ЕХАМ-Дніпро» «Зовнішнє управління професійною освітою».

Зокрема, наголошувалось на новому профорієнтаційному проекті служби зайнятості «Дніпропетровська молодь про громади», який стартуватиме в кінці лютого 2019 року, а його мета – сприяння професійній ідентифікації учнівської молоді об’єднаних територіальних громад до напрямків зайнятості свого регіону, висвітлення та обмін досвідом профорієнтаційної роботи в ОТГ та проведення конкурсу презентацій (відеороликів).

Завершуючи прес - конференцію, директор обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова наголосила: «2019 рік стане для Дніпропетровської обласної служби зайнятості періодом розвитку та подальшого вдосконалення форм роботи. Головне, обласна служба зайнятості і надалі залишатиметься провайдером якісних соціальних послуг кожному клієнту».

Довідково, у 2018 році започаткували власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю 105 осіб. Працевлаштовано 10,1 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Забезпечено робочими місцями 745 осіб з інвалідністю. У січні-грудні 2018 року 15,2 тис. осіб були залучені до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. Загальна кількість вакансій складає 84,2 тис. одиниць, з яких укомплектовано 62,3 тис. одиниць. 13,5 тис. роботодавців проінформували центри зайнятості області про наявність вакантних місць. На 11,4 тис. підприємствах вакансії укомплектовані службою зайнятості. Професійне навчання проходили 12,1 тис. безробітних. На 1 січня 2019 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості склала 6,4 тис. одиниць, крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 2,1 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел. На одне вільне робоче місце претендувало 4 безробітних.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості

Комментарии закрыты.