Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради


3 державна пожежно-рятувальна частина 2017 рік

від 11.12.2017

Пам’ятка для населення: вибухонебезпечні предмети

Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

Запам’ятайте! Якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет,до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно.Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають правотільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

При виявленні підозрілого предмета, що може виявитися вибухонебезпечним:

 • не чіпайте, не відкривайте, не рухайте знахідку;
 • зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;
 • відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
 • відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
 • припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
 • організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
 • про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити місцеві органи влади (сільську раду, відділення міліції, відділ з питань надзвичайнихситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за номером 101).

Категорично забороняється:

 • брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;
 • переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;
 • намагатися розібрати;
 • використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;
 • заносити в приміщення;
 • закопувати в землю;
 • кидати в криницю або річку;
 • здавати на металобрухт;
 • використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів — петард чи вибухових пакетів.

Не забувайте, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами неодноразово призводило до загибелі або каліцтва як дітей, так і дорослих.

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч — це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

У разі користування пічним опаленням:

 • перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці;
 • біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
 • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
 • золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

 • залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
 • користуватися печами, які мають тріщини;
 • розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
 • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
 • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
 • використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
 • здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
 • закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
 • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області


від 24.11.2017

ДМУ ГУ ДСНС попереджає!


від 13.11.2017

Шановні мешканці міста!

Нехтування нормами і правилами безпечного користування газовими приладами в котре стало причиною трагедії. Самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації залишаються головними причинами загибелі людей. У зв’язку з чим, звертаємося до мешканців міста з закликом зайвий раз пересвідчитися у надійності газових приладів та відповідності їх технічним нормам.

Нагадуємо про необхідність дотримуватися правил безпечного користування:

 • систематично перевіряти тягу перед вмиканням і під час роботи газового приладу;
 • слідкувати за прочисткою димоходу та вентиляційних каналів;
 • при несправності приладу відключити газ і викликати робітника газового господарства.

Департамент громадського порядкуі цивільного захисту
Дніпровської міської ради


від 09.11.2017

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС звертається до Вас з проханням! Тижні безпеки життєдіяльності дітей!

Протягом жовтня-листопада на території міста Дніпро тивають Тижні безпеки життєдіяльності дітей, рятувальники Дніпровського міського управління та 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області відвідали 170 загальноосвітніх та 164 дошкільних навчальних закладів, проводячи розяснювальні бесіди з освітянами та дітьми, евакуацію, демонструючи пожежну техніку та спорядження вогнеборців. В кожній школі та садочку було оновлено інформаційний куточок.
Особливу увагу інспектори Служби порятунку «101» приділяли багатодітним сім`ям, з дружнім візитом вони відвідали близько пятдесяти сімей, консультуючи батьків та у формі гри навчаючи дітей як жити в безпеці.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Ставтесь до ігор дітей з вогнем негативно. Роз’яснюйте, що їх ігри, пов’язані з вогнем, можуть спричинити пожежу, загибель майна, загибель людей у вогні. Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

Відділ Охорони Дніпровської електроенергетичної системи повідомляє, що розкрадання металевих елементів з високовольтних магістральних ліній електропередач напругою 330-750 кВ і кабельних ліній зв’язку Дніпровської електроенергетичної системи ставить під загрозу безперебійне постачання електричної енергії не лише для Дніпропетровщини, але і всієї України.

Здійснюючи крадіжки металевих елементів з опор високовольтних ліній Дніпровської ЕС зловмисники значно знижують стійкість конструкцій опор, що загрожує їх падінням, також здійснюючи крадіжки Кабельних ліній зв’язку (КЛЗ) може привести до зміни інформації, яка передається до енергетичного обладнання та порушенню роботи цього обладнання на ПС 750-330кВ, що в свою чергу приведе до технологічних аварій та порушень енергопостачання. Через позаштатну зупинку блоків атомних електростанцій зростає ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій. Крім того, різке скорочення кількості працюючих блоків приводить до значного зниження частоти струму в мережі, внаслідок чого в автоматичномурежимі можуть відключатися цілі регіони, та населенні пункти.

Шановні громадяни!

Відділ Охорони Дніпровської Електроенергетичної Системи звертається до кожного жителя міста та області:

Стаття 194-1 Кримінального кодексу України «Навмисне пошкодження об’єктів електроенергетики» передбачає покарання терміном від 3 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Повідомляйте у правоохоронні органи або до Відділу Охорони Дніпровської Електроенергетичної Системи, якщо у Ваше поле зору потрапили особи, які проявляють необґрунтований інтерес до об’єктів електроенергетичного комплексу та підозрілі предмети біля опор повітряних ліній повідомте про це, за номерами телефону: 102, (056)740-90-74, (056)740-90-64 !

Перешкоджайте розкраданням металевих елементів конструкцій опор та іншим надзвичайним подіям!

Не залишайтеся осторонь, якщо бачите, що хто-небудь виводить чергову опору лінії електропередач з ладу!

В свою чергу Дніпровське міське управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертає Вашу увагу, на те, що спалювання осіннього листя поблизу ліній електропередач, може залишити без енергопостачання сотні – а то й тисячі – жителів Дніпропетровщини.

З настанням осені, коли всі починають прибирати опавшу листву, зросла вірогідність низових пожеж, які щороку завдають збитків сільськогосподарським землям, лісним угіддям, довкіллю та об’єктам електроенергетики.

Аби уникнути трагедії, пам’ятайте: поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій категорично забороняється розкладати багаття, палити листя, залишати легкозаймисті матеріали, складувати сміття, наближати сторонні предмети до струмопровідних частин електроустановок, запускати моделі літальних апаратів та повітряних зміїв, влаштовувати заходи із великим скупченням людей. Також звертайте увагу на наявність енергооб’єктів – якщо ви опинитеся в їх охоронній зоні, ризикуєте не лише пошкодити електрообладнання, але й завдати шкоди власному здоров’ю і здоров’ю ваших близьких.

Якщо ж ви побачили загоряння поблизу ліній електропередач, залиште цю зону, аби уникнути можливого ураження електрострумом, і якомога скоріше повідомте про пожежу рятувальників та енергетиків, які для гасіння пожежі вживуть всіх необхідних заходів.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області та
відділ Охорони Дніпровської
Електроенергетичної Системи


від 07.11.2017

Звернення керівництва Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні батьки! Життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства. У період дитинства відбувається становлення особистості та закладання необхідних для подальшого життя знань, умінь та навичок. Саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту. А навчити малечу безпечно поводитися вдома, на вулиці, на дорозі – це обов’язок кожного дорослого, який знаходиться поруч з нею.

Згідно статистики за 9 місяців, цього року в Дніпропетровській області на пожежах загинуло 4 дітей, а травмовано 13, а на водних об’єктах загинуло 9 дітей. За кожною такою цифрою – втрачене життя, непоправна біда, розпач від втрати, біль.

Біда зазвичай трапляється тоді, коли діти залишаються напризволяще там, де на кожному кроці на них чекає небезпека. Озброїти дітей необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності є важливим завданням для кожного з нас, дорослих.

Для того, аби допомогти дітям пізнати цей світ та оминути можливі загрози, потрібно не лише розповісти їм про найголовніші правила безпеки та й самому суворо дотримуватися правил безпечної життєдіяльності, демонструвати дітям власним прикладом їх дотримання.

Також, слід навчити дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб:

 • у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службу порятунку по телефону «101»;
 • при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись до співробітників правоохоронних органів по телефону «102»;
 • у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайте швидку допомогу по телефону «103»;
 • якщо відчули запах газу – дзвоніть по телефону «104».

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:

 • не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,
 • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,
 • не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,
 • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,
 • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,
 • не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих.

Керівництво Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області бажає Вам мудрості, сили і наснаги у справі виховання та навчання Ваших дітей.

Діти — найдорожчий скарб і майбутнє нашої держави.


від 06.11.2017

Звернення керівництва Дніпровського міського управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися і одягатися. З його допомогою людина варить метал, готує собі їжу. Вогонь рухає техніку, допомагає людині проникнути в таємниці космосу. Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди. Приблизно кожна шоста-восьма пожежа в нашій країні виникає від пустощів дітей, від їхнього невмілого, необережного поводження з вогнем. Кожен п’ятий, що загинув під час пожежі – неповнолітній. За цією статистикою – трагедії багатьох людей, збитки державі у мільйони гривень. Але не виміряти гіркоту втрат, коли у вогні гинуть діти.

Вогонь приваблює дітей і вони люблять з ним гратися. Коли дитина бере до рук скло, виделку, голку, ніж, це викликає переляк у дорослих, бо дитина може себе поранити. Однак, якщо у руках дитини з’явились сірники, то подібну реакцію зустрінеш не завжди, оскільки дорослі часто не розуміють, яку небезпеку приховує вогонь у руках дитини.

Ось доволі типова ситуація: батьки ідуть з дому, залишаючи на деякий час дітей самих. Хтось із малюків заходить на кухню, увагу його привертає коробочка з яскравою етикеткою. Наслідуючи батька чи матір, дитина дістає сірника, чиркає ним. Спалахує вогник. Горить, добираючись до пальців. І раптом починає пекти. Зляканий малюк кидає палаючого сірника на підлогу, на стіл. А температура полум’я сірника достатньо, щоб загорілось більшість речей, виготовлених з дерева, текстилю, синтетики і пластмас.

Причинною пожежі можуть стати залишені без нагляду увімкнуті електроприлади. Дітям також слід пояснити, як правильно користуватись електроприладами: якщо електрокамін чи праску залишити увімкнутими без нагляду, вони перегріваються і від них можуть загорітись домашні речі. Щоб цього не трапилось, нагрівальні електричні прилади слід встановлювати на вогнетривкі підставки і своєчасно вимикати.

Проте, якщо вже так трапилось, що виникла пожежа, то школярам слід дотримуватись наступних правил:

 • якщо пожежа виникла у приміщенні, не слід лякатися і ховатися;
 • при виникненні у домашніх умовах, коли вогонь ще не набрав сили, слід швидко залити його водою, накрити щільним покривалом з натуральної тканини, засипати піском;
 • коли в приміщенні з’явилось багато диму, то слід пробиратись до виходу повзучи;
 • якщо в приміщенні є маленькі діти, треба негайно вивести їх на вулицю;
 • не гаючи часу, повідомити про пожежу комусь із дорослих;
 • якщо поблизу немає дорослих, то дитина сама повинна викликати пожежну команду за телефоном „101”, повідомити місце пожежі, назвати своє ім’я, вулицю, номер будинку, квартири, іншого об’єкту.

Шановні мами і тата, опікуни та піклувальники! Ми звикли вважати, що навчити дітей тим чи іншим правилам безпеки можна лише за допомогою численних нагадувань. Однак, як свідчить практика, насправді це не так. Діти вчаться навіть тоді, коли ми абсолютно впевнені, що вони зайняті власними справами і не помічають нічого довкола себе. Коли дитина бачить, що батьки не завжди вимикають все газове та електричне обладнання, виходячи з будинку, дитина буде робити так само, і жодна страшна історія не допоможе. Тому, якщо хочете навчити дитину правилам безпеки, насамперед, самі дотримуйтесь їх.

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам’ятати та самим дотримуватись наступних правил:

 • не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,
 • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,
 • не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,
 • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,
 • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,
 • не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих.

Також, необхідно навчити дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб: у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службу порятунку по телефону «101»; при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись до співробітників правоохоронних органів по телефону «102»; у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайте швидку допомогу по телефону «103»; якщо відчули запах газу – дзвоніть по телефону «104».

Керівництво Дніпровського міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області бажає Вам щастя батьківства, пишатися успіхами своїх дітей, а головне – завжди бачити їх неушкодженими, здоровими й усміхненими.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у
Дніпропетровській області


від 06.10.2017

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ВСІХ: І ДОРОСЛИХ, І МАЛИХ

Більшість терористичних актів, в тому числі за участю терористів-смертників, здійснюється за допомогою вибухових пристроїв. Більшість вибухів відбувається в громадських місцях, на вулицях, в магазинах, автобусах. Крім самого вибуху, серйозну небезпеку також представляє паніка, що при цьому виникає. Рятуючись, люди здатні завдати один одному важкі травми. Тому необхідно усвідомити необхідні правила та порядок поводження при виявленні вибухонебезпечного предмета:

йдучи по вулиці, звертайте увагу на підозрілі предмети:

 • наявність невідомого згортка в машині, на сходах, в громадському місці тощо;
 • натягнутий дріт, шнур;
 • дроти або ізолююча стрічка, що прикріплена до машини або звисає з-під неї;
 • чужа сумка, портфель, коробка, який-небудь предмет, що опинився поблизу від вашого автомобіля, дверей квартири.

При виявленні підозрілого предмета:

 • не обстежуйте його самостійно;
 • не користуйтеся мобільним телефоном поблизу нього;
 • терміново повідомте про знахідку в міліцію за тел. 101;
 • не накривайте ніяким предметом, не засипайте чи не заливайте і не пересувайте його;
 • тримайтеся від предмета на достатній відстані і краще за перепоною;
 • до прибуття міліції нікого не підпускайте до предмета;
 • не підіймайте паніки.

Здійснюючи поїздки в громадському транспорті, звертайте увагу на залишені: сумки, портфелі, згортки та інші «випадково забуті» предмети, в яких можуть знаходитися саморобні вибухові пристрої. При виявленні, негайно повідомте про це водія або працівника міліції. Не відкривайте підозрілі предмети і не чіпайте руками, попередьте людей, які знаходяться поруч про можливу небезпеку.

Пам’ятайте! Зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Замість камуфляжу для вибухових пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, згортки, коробки тощо. Будь-який предмет, знайдений на сходах або в під’їзді, може становити небезпеку для життя. Будьте пильні і не бійтеся зайвий раз потурбувати міліцію з цього приводу. Своїми правильними діями ви можете врятувати своє життя і життя багатьох людей!!!


від 11.09.2017

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області попереджає! Майже кожній пожежі можна запобігти!

Для цього слід обов’язково обговорити в сім’ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення:

ЩО СЛІД РОБИТИ ПРИ ПОЖЕЖІ

У разі виявлення пожежі (ознак горіння), кожен громадянин зобов’язаний:

 • негайно повідомити службу порятунку по телефону 101. При цьому необхідно назвати адресу об’єкту, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, ситуацію на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище і номер телефону, з якого був зроблений дзвінок;
 • про пожежу необхідно негайно повідомити сусідів (у нічний час обов’язково розбудити їх);
 • вжити (по можливості) заходи щодо евакуації людей, порятунку хворих, людей похилого віку і дітей, які знаходяться в приміщенні, що горить;
 • приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння (вогнегасники, цупка зволожена тканина, вода з внутрішніх пожежних кранів на сходах);
 • знеструмити електромережу у квартирі, щоб уникнути ураження електричним струмом;
 • забезпечити зустріч пожежно-рятувальних автомобілів, що прибувають.

ЩО НЕ СЛІД РОБИТИ ПРИ ПОЖЕЖІ

 • боротися з полум’ям самостійно, не викликаючи рятувальників (якщо ви не впоралися з вогнем за декілька секунд, його поширення призведе до масштабної пожежі);
 • намагатися вийти через задимлений коридор або сходи (дим дуже токсичний, гарячі гази можуть обпалити легені);
 • спускатися по водостічних трубах і стояках за допомогою простирадл і мотузок (падіння майже завжди неминуче);
 • стрибати з вікна і балкона;
 • забувати, що перший ворог для вас не вогонь, а дим, який сліпить і душить;
 • при сильному задимленні сусіднього приміщення не рекомендується відкривати двері, щоб уникнути попадання диму.

Виконання цих елементарних, але вкрай важливих правил збереже життя Вам та Вашим близьким.


від 08.09.2017

Небезпечні знахідки! Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області попереджає!

Велика і багата наша українська земля. Багата лісами, полями, гірськими породами, чистими лісовими озерами. Багата скарбами і таємницями, що в глибині землі, але багата часом неочікуваною небезпекою, що затаїлась десятиліттями. Відтоді, як припинились останні вибухи Радянсько-німецької війни, минуло шістдесят дев’ять років, а земля все ще не перестає воювати. Навіть на порівняно «спокійних» територіях, де пройшло «суцільне» розмінування, щорічно рвуться снаряди і міни. Невідомі предмети завжди привертають увагу дітей. Особливо притягує їх небезпечний спадок минулих воєнних дій, військових полігонів. Хлопчаки з цікавості розшукують різні боєприпаси, намагаються їх розібрати, розпиляти, чи кидають у вогонь, наражаючи себе та оточуючих на небезпеку. А дорослі займаються пошуком металу, щоб заробити копійку, ризикують життям і здоров’ям, демонтуючи небезпечні знахідки та здають до пунктів прийому металобрухту.

Найчастіше причина трагічних наслідків криється в повній відсутності елементарних знань правил поведінки при знаходженні вибухонебезпечних пристроїв та різних підозрілих предметів. Необхідно пам’ятати, що виявлені вибухонебезпечні предмети, які тривалий час перебували в землі чи воді, становлять ще більшу небезпеку. Від вологи при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки — пікрати (ззовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів), що вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Не встигнеш і оком моргнути, як снаряд чи граната розлетяться на сотні осколків, здатних спричинити смерть чи каліцтво. Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють і від найменшого дотику можуть вибухнути. Ця зброя може розірватися в руці. Відомо чимало випадків, коли хлопці, не підозрюючи про небезпеку, гралися знайденими предметами. Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров’я не лише тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який стоїть поруч.

До небезпечних знахідок також можна віднести і звичайні предмети, які лежать, наче кимось забуті або загублені. Натрапити на незнайомі предмети можна скрізь: у громадському транспорті, на вулиці, в приміщеннях. Вони можуть бути дуже небезпечними, тому в разі виявлення незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні,

СЛІД ПАМ’ЯТАТИ:

 • у жодному разі не можна торкатися знахідок власноруч і дозволяти це робити іншим;
 • негайно повідом міліцію в усній формі, зателефонуй на 101, або дорослих про знахідку;
 • не можна розпалювати багаття поблизу знахідки;
 • слід запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка, й поставити застережний знак.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ ТА ПИЛЬНИМИ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА НЕЗНАЙОМИХ ПРЕДМЕТІВ!


від 05.09.2017

Пожежна безпека житла

Кожен член сім’ї може почуватися безпечно тільки тоді, коли добре знатиме основи пожежної безпеки і правила поведінки під час пожежі. Тільки той, хто залишився без даху над головою, втратив нажите роками майно, відчув біль втрати, бідність і невпевненість у завтрашньому дні, може усвідомити, що пожежна безпека житла – не марнування часу. Кожен член сім’ї може почуватися безпечно тільки тоді, коли добре знатиме основи пожежної безпеки і правила поведінки під час пожежі. А втім, можна знизити ймовірність пожежі в оселі майже до нуля. Передусім перевірте, чи безпечний ваш будинок або квартира. Можливо, прийдеться змінити деякі звички. Отож варто звернути увагу на деякі застереження.

В Україні щороку майже 70% загиблих на пожежах попрощалися з життям через необережне поводження з вогнем. На пожежах, спричинених курінням, щорічно гинуть до 2500 людей. Найнебезпечніше курити в кріслі, на дивані, в ліжку перед сном, особливо в стані сп’яніння. Залишені цигарки, що тліють, — прямий шлях до пожежі. Перед тим, як викинути недокурок у відро для сміття або звільнити попільничку, потрібно залити їх водою.

Полум’я запаленої свічки – також поширена причина пожежі. Тому перед виходом із приміщення належить її загасити. У жодному разі не слід залишати дітей наодинці із запаленою свічкою.

Не розпалюйте багаття в лісі, поряд з будинками. Спалювати сміття можна тільки у спеціальному місці. Залишки вогнища належить залити водою або засипати піском чи землею.

Сірники та запальнички – не іграшки! Не зберігайте їх на видному місці. Виховуйте у дітей обережність у поводженні з вогнем! Не залишайте без нагляду кухонні плити, тостери, печі НВЧ під час приготування їжі!

Не користуйтеся несправними електричними приладами, з пошкодженими електродами, з поганими контактними з'єднаннями, без запобіжників у електричних мережах.

Не залишайте без нагляду електронагрівальні та інші побутові прилади!

Електронагрівальні прилади, каміни тощо мають бути встановлені на відстані не менше як за метр від меблів, інших горючих речовин та матеріалів.

Щорічно перевіряйте протипожежний стан будинку, квартири. Своєчасно звільняйте оселю від горючих речовин та матеріалів. Не захаращуйте балкони, лоджії, комори, сараї, горища, гаражі тощо. Облаштуйте помешкання автономними пожежними сповіщувачами.

Будьте обережні з вогнем! У разі пожежі телефонуйте за номером «101».


від 01.09.2017

Тижні знань з пожежної безпеки

Найвищими цінностями суспільства є життя і здоров’я дітей. Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, виростала повноцінним громадянином, вона повинна бути насамперед здоровою морально і фізично.

Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Адже з кожної маленької дитини колись виростуть дорослі люди, а потім – батьки, які будуть передавати свої знання та вміння наступним поколінням.

У нашому прогресивному сьогоденні обізнаність дітей правилам пожежної безпеки вкрай важлива. Тиждень знань Пожежної безпеки «Вогонь – не іграшка!» проводиться для того, щоб діти знали, як поводитися в екстремальних ситуаціях, розрізняти поняття «безпека» і «небезпека».

Тому на педагогічні колективи Шевченківського району покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Особливу увагу приділяють навчанню дітей правилам пожежної безпеки.

Ознайомлювати учнів з ними педагоги починають з перших днів навчання ще у підготовчих класах школи. Оптимально діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надавати першу медичну, само- та взаємодопомогу можна навчити тільки застосовуючи різноманітні форми та методи виховної роботи, у тому числі інтерактивні, практичні, проблемно-пошукові тощо. Бо найбільше щастя для батьків завжди бачити своїх дітей неушкодженими, здоровими й усміхненими.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області


від 15.08.2017

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області вкотре застерігає бути обережними під час виявлення ВНП

Піротехнічні підрозділи ДСНС щодня проводять роботи щодо обстеження території України, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і звичайні громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та у полях. Крім того вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись також і в лісах та парках, річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Саме тому, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Вкотре наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Шановні батьки! Розповідайте своїм дітям про ту небезпеку, яку приховують у собі вибухові пристрої. Адже жага дитячої цікавості часом вартує життя.

Героїчна професія рятувальника

Рятівник – це вже не професія, це спосіб життя, адже постійно перебуваєш у очікуванні тривоги: можливо комусь саме зараз потрібна буде допомога. А в критичній ситуації дається взнаки і те, настільки ти добре підготовлений до цієї ж таки ситуації, і хто знаходиться поруч і власні знання та правила техніки безпеки. Адже коли заходиш у палаюче приміщення ніколи не знаєш, що тебе там чекає – може впасти стіна, стеля, вибухнути газовий балон, чи трапиться ще щось. І тому мабуть кожна дружина та діти з острахом проводжають своїх рідних рятівників на роботу та радіють, коли їх чоловік та тато повертається живим та неушкодженим.

Рятувальник – це справді героїчна професія. Скільки ми бачимо по телебаченню, скільки чуємо по радіо, скільки нам розповідають вчителі про ті надзвичайні ситуації, які відбуваються з нашими однолітками.

Наша рідна планета Земля постійно потерпає від стихійних лих. Так, повені, землетруси, торнадо, зсуви, урагани, бурі, грози, пожежі, виверження вулканів завдають важкого, майже непоправного удару на екологію планети. Проте не таким жахливим є вплив на екологію порівняно з наслідками цих стихійних лих для людей. Руйнуються не тільки будинки, а й цілі населення. Стояв собі будиночок, гарне барвисте подвір’я, сільське господарство, все цвіло і процвітало. І тут одна мить і все. Не стало нічого! Нема ні хати, ні стайні, ні господарства, взагалі нічого, тільки, на щастя, люди живі. Адже життя людини – найцінніше.

Якось, по телебаченню транслювали дуже зворушливу подію, яка відбулася в одному з міст України. На високе дерево, біля житлового будинку, вилізло маленьке сіре кошеня. І от, забравшись на саму верхівку, воно жалібно нявчало, та боялося спуститися донизу. Просидівши більше доби на верхівці дерева, бідолашна тваринка зовсім знесиліла і зголодніла. Перехожі зупинялися біля дерева, але ніхто не зміг вилізти на таку височінь. А вітер з кожною хвилиною все сильнішав, розхитуючи дерево. Тоді комусь з перехожих спало на думку викликати пожежників. І допомога не забарилася. Через декілька хвилин черговий наряд прибув на місце пригоди, розгорнув велетенську драбину, і «бранця» було врятовано. Маленький сірий клубочок сидів на долоні пожежника, який спускався вниз по драбині, а внизу вже звучали оплески дітей, та схвальні вигуки дорослих.

Герой-рятівник і тут прийшов на допомогу, рятуючи життя живої істоти. Небайдужість людей – це одна з визначних характеристик, яка проявляється в таких випадках.

Неконтрольована людська діяльність – основна причина пожеж в екосистемах

З настанням літньої пори року пожежі в екосистемах стають для Дніпропетровщини справжнім лихом. Першопричиною їх виникнення є людська недбалість та недотримання елементарних правил протипожежної безпеки.

Основний чинник збільшення кількості пожеж – масове неконтрольоване випалювання населенням на полях, узбіччях доріг та лісосмугах сухої трави, листя та сміття. Як правило, суху траву та сміття мешканці області спалюють у різних місцях – від присадибних ділянок та полів до придорожніх смуг та місць відпочинку на природі, що загрожує виникненню пожеж в лісах та на торфовищах. Тобто, такі пожежі стають проблемами не тільки для рятувальників, а й для екологів та лісників. Адже безжалісний вогонь може знищити величезні площі лісу, степову рослинність, середовище існування птахів і звірів.

Унаслідок природних пожеж змінюється клімат, пересихають русла річок, порушується екологічний баланс. Згарища на місці полів, скверів, навіть на узбіччях завдають непоправної шкоди природі та здоров’ю людей. Дим від спалювання сухотрав’я містить чадний газ, який має токсичний вплив на органи дихання і очей, провокує онкологічні захворювання.

Найбільше пожеж виникає у лісах у суботу, неділю й понеділок (до 40% загорянь).

Тому в лісах заборонено розкладати вогнища. Особливо це небезпечно у місцях із підсохлою травою і під корінням дерев. Не можна кидати запалені сірники, недопалки, використовувати машини з несправною системою живлення, палити і користуватися вогнем поблизу автомобілів.

Розпалювати вогнища у лісі необхідно тільки на спеціально відведених ділянках.

Поблизу цих місць повинні бути засоби гасіння пожеж або водоймища. Доцільно призначати чергових коло багаття, які мають підтримувати вогонь і контролювати дотримання пожежної безпеки.

Заборонено залишати вогонь без нагляду, покидати місця відпочинку, непереконавшись, що багаття цілковито загашене.

Будь-яка пожежа починається із займання, яке нерідко може ліквідувати одна людина. Невеликі осередки пожежі слід гасити негайно.

Найдоступнішими засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок або грунт, ручні вогнегасники, брезентові покривала і навіть гілки дерев та одяг.

При виникненні пожежі у місцях масового відпочинку у першу чергу треба повідомити про це пожежно-рятувальну службу (телефон «101»), а після цього вступати у боротьбу з вогнем.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки і це дасть змогу уникнути людських жертв! Пам’ятайте, що своєю необережністю ви провокуєте пожежу! Бережіть своє життя і здоров’я!


від 03.08.2017

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області попереджає! На воді відпочивай безпечно!

З початком літнього періоду на водоймах міста Дніпро збільшується кількість травмованих та загиблих. Така ситуація викликає неабияку стурбованість й потребує вжиття ефективних запобіжних заходів.
Саме тому, рятувальники постійно наголошують на основних правилах безпеки на воді, дотримання яких стане запорукою збереження Вашого життя та здоров’я:

 • купаючись, не варто запливати за огороджувальні буї, залізати на технічні та попереджувальні знаки та інші предмети;
 • аби уникнути травматизму не підпливайте до веслових човнів, а також не стрибайте у воду із плавзасобів, не пристосованих для цього споруд і в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми;
 • заборонено використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням, а також подавати обманні сигнали тривоги;
 • медики не рекомендують пірнати у холодну воду після довгого перебування на сонці, адже це може призвести до несподіваної реакції організму, внаслідок різкої зміни температури.

Однією з основних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій – є купання в нетверезому стані.

Відпочиваючи разом з дітьми, не варто залишати їх без нагляду, а навпаки необхідно слідкувати за безпекою їх ігор. Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом тих, хто купається. Аби відпочинок приносив тільки радість потрібно дбати про чистоту водойм та пляжів.

На кожному пляжі оздоровчої установи і в місцях масового відпочинку громадян з метою попередження нещасних випадків і надання допомоги тим, хто потрапив у біду на воді, власники, за якими закріплена відповідна територія, повинні створити сезонні відомчі рятувальні пости та організувати постійне чергування рятувальників.

Необхідно уникати купання в затоплених кар’єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках і інших водоймах, які не мають обладнаних рятувальних постів, не визначені місцевою держадміністрацією як місця масового відпочинку населення біля води.

Дотримання цих нескладних правил є запорукою гарного та безпечного відпочинку!


від 31.07.2017

Попередження пожеж від необережного поводження з вогнем і паління

Причини пожеж майже завжди пов’язані з діяльністю людини і в більшості випадків залежать від того, наскільки точно вона дотримується всіх вимог безпеки.

Аналіз свідчить, що понад 50 % пожеж та загорянь у державі виникає від необережного поводження з вогнем, а це більше ніж 26 тисяч надзвичайних подій на рік. Тільки прямі збитки від них перевищують 70 млн. грн. На Дніпропетровщині через необережність у поводженні з вогнем щороку відбувається до 2 тис. пожеж та загорянь, що знищують матеріальні цінності на суму близько 2 млн. грн.

Біди можуть завдати звичайні сірники, якщо користуватися ними недбало. Необхідно пам’ятати, що не можна запалювати сірники у місцях, де є легкозаймисті матеріали чи рідини (бензин, гас, папір, сіно, солома тощо). Трапляється, що при запалюванні сірника відлітає запалена сірчана голівка, яка може спричинити велику біду, призвести до значних матеріальних збитків чи навіть загибелі людей. Тож використані сірники слід покласти в керамічну або металеву ємність, переконавшись у тому, що полум’я згасло.

Чималу загрозу становлять курці. Крім того, що паління шкодить здоров’ю самих любителів тютюну й оточуючих, яких лікарі звуть пасивними курцями, воно нерідко стає причиною пожеж та загорянь у житлі, а якщо палити разом з розпиттям спиртних напоїв, біда рано чи пізно неминуча. Статистика свідчить, що 75 % усіх загиблих і травмованих у вогні – особи, що перебували у стані алкогольного сп’яніння.

Необхідно бути уважним під час користування свічками. Забороняється закріпляти їх на столах, паперових коробках, стільцях чи підвіконні, використовуючи розтоплений віск чи стеарин, адже у разі, коли свічка впаде чи догорить, вона може спричинити пожежу. Для свічок потрібно мати спеціальні невисокі металеві підсвічники або ж ставити їх на неспалимі матеріали. Дуже небезпечно використовувати свічки на горищах, у коморах, у тісних приміщеннях, де може загорітися павутиння, пил, папір, речі, що зберігаються. У цих випадках слід користуватися ліхтарем.

Майже у кожному домі є газові прилади (плити, колонки, газобалонні установки тощо). Вони потребують надзвичайної обережності при користуванні, адже наслідки порушень правил пожежної безпеки можуть бути просто катастрофічними.

Не можна залишати відкритими крани газових приладів і газопроводів, запалювати горілки, не переконавшись, що вони були попередньо закриті. Усе це може призвести до вибуху внаслідок скупчення газу в приміщенні.

Внутрішню газову проводку необхідно виконувати зі сталевих труб. Приєднання газових плит дозволяється і за допомогою гумових чи гумовотканинних рукавів. Проте вони повинні мати сертифікат якості. Це надзвичайно актуально, оскільки останнім часом широко використовуються імпортні газові плити та комплектуючі до них, зокрема пластмасові з’єднувальні трубки чи шланги у металевім обплітанні, що дуже небезпечно. У них можуть утворюватися тріщини, через які у приміщення надходитиме газ.

Газові колонки для нагріву води (водонагрівачі) не можна кріпити безпосередньо на спалимі конструкції, тільки на оштукатурені, облицьовані неспалимими чи важкозаймистими матеріалами, до того ж на відстані не менш як 3 см від стіни.

Важливо у приміщеннях, де є газові прилади, мати природну чи штучну вентиляцію для запобігання скупченню газу та його вибуху.

Залишені на газовій плиті без нагляду чайник або каструля нерідко спричинюють пожежу.

Установку газових приладів, монтаж чи ремонт газопроводів повинні виконувати тільки фахівці.

У разі виявлення в приміщенні запаху газу необхідно припинити користування газовим приладом, забороняється користуватись будь-яким відкритим вогнем, запалювати сірники, палити, вмикати або вимикати електроприлади. Необхідно відкрити вікна і викликати аварійну газову службу.

Протипожежні вимоги до житлових будинків і квартир

Щоб уникнути пожежі в житловому будинку, квартирі чи на подвір’ї, необхідно дотримуватись таких правил пожежної безпеки:

 • утримувати в справному стані електромережі, електричні, газові та опалювальні прилади і дотримуватися заходів безпеки при їх експлуатації;
 • дотримуватися заходів безпеки при користуванні предметами побутової хімії при проведенні ремонту у квартирах із застосуванням лаків, фарб;
 • дотримуватися у будівлях підвищеної поверховості встановленого протипожежного режиму (утримувати вільними евакуаційні виходи на балконах та лоджіях, утримувати в справному стані обладнання, яке входить до системи протидимного захисту будинку);
 • не захаращувати драбини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежогасіння, евакуаційні люки верхніх поверхів;
 • не дозволяти будівництво сараїв, гаражів та інших будівель у протипожежних розривах;
 • не дозволяється складувати в квартирі пально-мастильні та інші ЛЗР і ГР речовини й матеріали;
 • не дозволяється захаращувати протипожежні розриви між будівлями, проїзди до житлових будинків, під’їзди до джерел протипожежного водопостачання, запасних евакуаційних виходів і пожежних драбин.

Пожежа може виникнути, якщо ви:

 • залишаєте дітей без нагляду серед побутових електро-, газових приладів, а також зберігаєте у доступних малечі місцях сірники чи запальнички;
 • палите у ліжку, особливо у нетверезому стані, кидаєте недопалки чи використані сірники будь-де;
 • розміщуєте електро- та освітлювальні прилади біля штор, шпалер, дерев’яних конструкцій;
 • вмикаєте в розетку одночасно кілька електроприладів, використовуєте без потреби «трійники», забуваючи, що сумарна потужність проводки розрахована на 1,5 кВт;
 • використовуєте бензин, побутові чи технічні розчинники для чищення одягу поблизу джерел відкритого вогню чи сушите білизну над піччю, газовою плитою з увімкненими горілками;
 • невірно, із порушеннями правил пожежної безпеки влаштували електромережу у квартирі чи надвірних побутових приміщеннях або ж вона несправна.

Дії населення у разі виникнення пожежі

Якщо пожежа виникла необхідно:

 • негайно викликати пожежну охорону по телефону 101. При цьому необхідно назвати адресу, кількість поверхів у будинку або висоту споруди, місце виникнення пожежі, обстановку, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 • за можливістю вжити заходів до евакуації людей;
 • за можливістю знеструмити місце події;
 • зустріти пожежних, що поспішають на допомогу.

Якщо пожежа виникла в квартирі:

 • терміново викличте пожежних — самі або попросіть допомоги у сусідів чи перехожих;
 • повідомте про надзвичайну подію сусідів, що мешкають на одному з вами поверсі та поверхами вище;
 • виведіть з небезпечної зони людей – насамперед, дітей та осіб похилого віку;
 • не чекаючи приїзду пожежних, починайте за допомогою підручних засобів (вогнегасників, цупкої зволоженої тканини, води з внутрішніх пожежних кранів на сходах) гасити пожежу, проте будьте надзвичайно обережні, зважайте на небезпеку;
 • знеструмте електромережу у квартирі, щоб уникнути ураження електричним струмом.

Якщо пожежа виникла у підїзді:

 • терміново викличте пожежних, повідомте про пожежу сусідів, вийдіть разом з ними на сходові клітини, захопивши відра з водою, цупку тканину, вогнегасники;
 • спробуйте визначити, де осередок загоряння (у квартирі, поштових скриньках, сміттєпроводі, ліфтовій шахті або кабіні тощо);
 • у разі сильного задимлення сходових клітин, увімкніть вентиляцію, щільно зачиніть двері квартири, щілини затуліть зволоженою тканиною (цупкою — на зразок ковдри), щоб уникнути поширення диму по квартирі.

Якщо пожежа виникла у ліфті:

 • при перших ознаках пожежі у кабіні ліфта або ліфтовій шахті негайно повідомте про це диспетчера, натиснувши кнопку “виклик” у кабіні;
 • якщо ліфт рухається, не намагайтеся зупинити його, а дочекайтеся зупинки. Виходячи з кабіни, заблокуйте двері, аби ніхто інший не зміг скористатися ним і потрапити в пастку;
 • попросіть сусідів викликати пожежних або по можливості допомогти загасити пожежу;
 • при гасінні вогню не заходьте до кабіни, адже через коротке замикання дротів вона може почати рухатися;
 • пам’ятайте, що кабіна знаходиться під напругою, тому небезпечно гасити її водою: слід користуватися порошковим чи вуглекислотним вогнегасником, сухим піском, цупкою тканиною тощо;
 • якщо унаслідок короткого замикання ліфт зупинився між поверхами, а пожежа сталася поза ліфтовою кабіною, здійміть галас, привертаючи увагу перехожих чи сусідів, стукайте по стінах кабіни. Спробуйте за допомогою підручних засобів (ключів, парасольки тощо) прочинити автоматичні двері ліфта і вибратися з нього самотужки чи зі сторонньою допомогою. Зважайте на небезпеку впасти в ліфтову шахту;
 • якщо залишити кабіну ліфта самотужки не вдається, до прибуття допомоги прикрийте ніс і рот хусткою, рукавом, носовичком, зволоженим водою, молоком, слиною, будь-якою іншою рідиною, зберігайте витримку та спокій.

Правила, яких слід дотримуватися при гасінні пожежі та рятуванні потерпілих на ній:

 • перед тим, як увійти до палаючого приміщення, треба накритися з головою мокрим простирадлом, ковдрою, пальтом, цупкою тканиною;
 • двері у задимлене приміщення слід прочиняти обережно, поволі, залишаючись під надійним захистом стіни, інакше полум’я, що спалахнуло від різкого припливу повітря, завдасть вам опіків та травм;
 • у сильно задимленому приміщенні пересуватися треба поповзом чи низько схилившись;
 • для захисту від чадного газу по можливості слід дихати крізь зволожену тканину;
 • якщо сталося займання одягу, треба лягти на підлогу (землю) та перекачуватися для збиття вогню. Ні в якому разі не можна бігти – полумя від цього тільки збільшиться;
 • побачивши людину у палаючому одязі, треба накинути на неї пальто, плащ чи будь-яку цупку тканину та щільно притиснути;
 • при гасінні пожежі слід використовувати вогнегасники, пожежні крани, а також воду, пісок, землю, простирадла тощо;
 • для ефективного гасіння речовини слід спрямовувати в осередок горіння, до того ж не на саме полумя, а на поверхню, що горить;
 • якщо горить вертикальна поверхня, воду треба лити на її верхню частину;
 • перша допомога має бути спрямована на припинення впливу на потерпілого високої температури. Памятайте, що вертикальне положення тіла сприяє поширенню опіків.

Малі діти у разі виникнення пожежі часто від страху ховаються під ліжка, у шафах, забиваються у куток. Тому у їх пошуках варто оглянути насамперед ці місця.

Під час пожежі небезпечно:

 • боротися з вогнем самотужки, не покликавши на допомогу пожежних;
 • намагатися залишити приміщення через задимлений довгий коридор чи сходами (продукти горіння надзвичайно токсичні, кількох хвилин перебування у зоні задимлення досить, щоб отримати смертельну дозу. До того ж можна отримати опіки легенів);
 • спускатися по водостічних трубах або з вікон за допомогою простирадл та мотузок – падіння неминуче;
 • стрибати з вікон: кожен другий стрибок із висоти 4-го поверху закінчується загибеллю людини;
 • забувати, що перший ворог не вогонь, а дим, який сліпить та ускладнює (перекриває) дихання;
 • гасити водою легкозаймисті рідини;
 • відчиняти вікна чи двері, що призводить до поширення вогню;
 • користуватися ліфтом, якщо горить ліфтова шахта чи задимлений підїзд, а ви не знаєте, де осередок вогню.

Попередження пожеж через дитячі пустощі з вогнем

Дуже часто винуватцями пожеж є діти. На жаль, більшість батьків, аби задовольнити потреби сім’ї, змушені багато працювати і не приділяють достатньо уваги своїм дітям. Діти, залишені без нагляду дорослих, можуть обрати собі за іграшку сірники, що приваблюють яскравими обгортками та гучним торохканням зсередини, чи залишені будь-де запальнички.

В основі дитячих пустощів із вогнем лежить безмежна допитливість, бажання пізнати навколишній світ, наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем, відсутність страху перед можливою загибеллю. Якщо до цього додати відсутність нагляду з боку дорослих і невміння дітей діяти в екстремальних ситуаціях – створюються усі передумови для виникнення трагедії.

Бажання виховувати у дітей самостійність уже з раннього віку зрозуміле і заслуговує схвалення. Проте ризикує той, хто пов’язує її з непосильними завданнями, коли малечі дозволяють розпалювати печі, користуватися без нагляду дорослих газовими приладами, вмикати електричні праски, плитки, радіоприймачі та телевізори, дають до рук сірники та запальнички.

У своїх іграх діти завжди копіюють дорослих, які пораються біля печі, газової плитки, палять цигарки. Часто ці спроби закінчуються трагічно.

Щороку в Україні від дитячих пустощів чи необережного поводження із вогнем, від вогню гине 120 – 140 дітей. На Дніпропетровщині з року в рік вогонь забирає життя у 5 – 10 неповнолітніх, травмує 5 – 7.

Щоб уникнути біди, слід памятати, що дітям категорично заборонено:

 • бавитися із сірниками, палити папір та інші предмети у приміщеннях;
 • переносити відкритий вогонь з одного місця на інше;
 • без нагляду дорослих запалювати вогнища із сухого листя, сміття, різних відходів та інших матеріалів, а також залишати їх непогашеними після пікніків на природі;
 • чіпати гаряче вугілля у печі або плиті;
 • вмикати електричні та газові прилади: дітям молодшого віку – без дорослих, старшим – якщо вони не оволоділи правилами експлуатації побутових електроприладів;
 • класти іграшки та інші предмети на гарячі плити або на опалювальні електроприлади;
 • запалювати легкозаймисті предмети чи рідини.

Заходи пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання

Жодна людина вже не уявляє своє життя без побутових електроприладів. Але не слід забувати, що неправильно прокладений електродріт, несправності електромережі й електроприладів, а також недотримання правил пожежної безпеки під час користування ними призводить до пожеж.

Щорічно в Україні через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, побутових електроприладів виникає понад 10 тис. пожеж та загорянь, тобто 21% від загальної кількості. У Дніпропетровській області щороку з цієї причини виникає майже 1 тис. надзвичайних подій.

Найчастіше пожежі виникають від короткого замикання, перевантаження електромережі, утворення великих перехідних опорів підключених до електромережі і залишених без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок, електроплит тощо).

Призвести до пожежі може й користування цими приладами без неспалимих підставок або вмикання їх в електромережу поблизу легкозаймистих предметів.

Розглянемо найпоширеніші причини виникнення пожеж при експлуатації електрообладнання.

Коротке замикання, тобто зіткнення двох дротів може статися через порушення їх ізоляції, неправильну ізоляцію стикових місць, механічне пошкодження дротів. Воно може бути викликане несправністю розеток, попаданням на електропроводку води тощо. При короткому замиканні опір у мережі різко зменшується, а сила струму збільшується, що призводить до значного зростання тепловиділення й наступного загоряння електроізоляції та дроту.

Пожежа виникає і від перевантаження електромережі. У побутових умовах воно може трапитись при одночасному паралельному вмиканні у мережу багатьох споживачів струму (праски, плитки, телевізора, пральної машини, водонагрівача тощо), а також подовжувачів з кількома розетками.

Щоб не допустити пожежі внаслідок короткого замикання, слід стежити за справністю електромережі, оберігати від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену проводку на нову.

Не можна зав’язувати електродріт вузлами, прибивати його цвяхами або підвішувати на цвяхи.

З’єднувати дроти слід тільки за допомогою пайки, зварювання, опресування, а також спеціальними затискувачами.

Необхідно створити умови для охолодження електродротів і приладів. Саме тому не можна розміщувати телевізори та радіоапаратуру у глухих меблевих нішах, близько до стіни тощо.

Небезпечно порушувати правила користування електричними прасками, електрочайниками, електрокип’ятильниками тощо. Так, якщо увімкнений електрокип’ятильник залишити без нагляду, то вода википає повністю, від високої температури розжареного нагрівача виникає займання, що переходить у пожежу.

Якщо електрочайник не має автоматичного вимикача, то у разі википання води корпус чайника нагрівається до високої температури й плавиться, що призводить до пожежі.

Електрична плитка у разі порушення правил експлуатації також може спричинити пожежу, особливо, коли безпосередньо біля розжарених спіралей сушать білизну, складають папір, інші легкозаймисті предмети.

Головне, що призводить до виникнення пожежі при користуванні електричною праскою, коли праска залишається увімкненою в електромережу і стоїть «підошвою» на тканині, що прасується, або на прасувальній дошці.

Дуже небезпечні й обігрівальні прилади з відкритими спіралями, особливо виготовлені власноруч, так звані «козли». Коротке замикання дротів у таких електроприладах нерідко стає причиною виникнення пожеж. Тому категорично забороняється використовувати електрообігрівачі, електроплитки кустарного виробництва, а також замість електричних запобіжників саморобні “жучки”.

Будь-які електротехнічні роботи має виконувати кваліфікований електрик.

У разі загоряння електроприладів чи електропроводки під напругою ні в якому разі не можна використовувати воду для гасіння, бо вода проводить електричний струм, що приводить до ураження електричним струмом. Коли виникла така ситуація, слід негайно знеструмити електроприлад або ціле приміщення, а потім починати гасити вогонь, що розповсюджується по проводці чи прилеглих легкоспалимих матеріалах.

Заходи пожежної безпеки при експлуатації опалювальних приладів

Через порушення правил улаштування печей та інших опалювальних приладів (АГВ, котлів тощо), а також неправильне користування ними зазвичай виникає чимало пожеж та загорянь, особливо у осінньо-зимовий період.

Як же запобігти лиху?

Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей — ремонтувати.

Чищення димоходів і самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме:

 • опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці;
 • печі та осередки вогню безперервної дії — не рідше одного разу на два місяці;
 • кухонні плити та кип’ятильники — щомісяця.

Ці вимоги, насамперед, пов’язані із здатністю сажі (вуглецю) самозагорятися під дією вологи.

Пам’ятайте, що димарі на горищах слід білити вапном чи глиною. Димарі будівель, що мають покрівлю з легкозаймистих матеріалів, повинні обладнуватися надійними іскрогасниками.

Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступи) від спалимих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм.

Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев’яній підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 м х 0,7 м.

Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) повинна перевищувати 0,7 м, а від топкових отворів — 1,25 м.

Грубки печей слід припиняти топити за дві години до сну, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

Під час експлуатації пічного опалення не дозволяється:

 • залишати без нагляду печі, що топляться, або ж доручати наглядати за ними дітям;
 • користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини:
 • розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати непогашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або у спалимій підставці;
 • сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети;
 • використовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;
 • використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топливника або топити печі з відкритими дверцятами;
 • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
 • улаштовувати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
 • допускати перекал печі;
 • улаштовувати в помешканні тимчасові печі.

від 27.07.2017

Департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради інформує!

Заходи пожежної безпеки при експлуатації опалювальних приладів.

Через порушення правил улаштування печей та інших опалювальних приладів (АГВ, котлів тощо), а також неправильне користування ними зазвичай виникає чимало пожеж та загорянь, особливо у осінньо-зимовий період.

Як же запобігти лиху?

Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей — ремонтувати.

Чищення димоходів і самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме:

 • опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці;
 • печі та осередки вогню безперервної дії — не рідше одного разу на два місяці;
 • кухонні плити та кип’ятильники — щомісяця.

Ці вимоги, насамперед, пов’язані із здатністю сажі (вуглецю) самозагорятися під дією вологи.

Пам’ятайте, що димарі на горищах слід білити вапном чи глиною. Димарі будівель, що мають покрівлю з легкозаймистих матеріалів, повинні обладнуватися надійними іскрогасниками.

Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступи) від спалимих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм.

Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев’яній підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 м х 0,7 м.

Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) повинна перевищувати 0,7 м, а від топкових отворів — 1,25 м.

Грубки печей слід припиняти топити за дві години до сну, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

Під час експлуатації пічного опалення не дозволяється:

 • залишати без нагляду печі, що топляться, або ж доручати наглядати за ними дітям;
 • користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини:
 • розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати непогашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або у спалимій підставці;
 • сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети;
 • використовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;
 • використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топливника або топити печі з відкритими дверцятами;
 • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
 • улаштовувати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
 • допускати перекал печі;
 • улаштовувати в помешканні тимчасові печі.

 

Заходи пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання

Жодна людина вже не уявляє своє життя без побутових електроприладів. Але не слід забувати, що неправильно прокладений електродріт, несправності електромережі й електроприладів, а також недотримання правил пожежної безпеки під час користування ними призводить до пожеж.

Щорічно в Україні через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, побутових електроприладів виникає понад 10 тис. пожеж та загорянь, тобто 21% від загальної кількості. У Дніпропетровській області щороку з цієї причини виникає майже 1 тис. надзвичайних подій.

Найчастіше пожежі виникають від короткого замикання, перевантаження електромережі, утворення великих перехідних опорів підключених до електромережі і залишених без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок, електроплит тощо).

Призвести до пожежі може й користування цими приладами без неспалимих підставок або вмикання їх в електромережу поблизу легкозаймистих предметів.

Розглянемо найпоширеніші причини виникнення пожеж при експлуатації електрообладнання.

Коротке замикання, тобто зіткнення двох дротів може статися через порушення їх ізоляції, неправильну ізоляцію стикових місць, механічне пошкодження дротів. Воно може бути викликане несправністю розеток, попаданням на електропроводку води тощо. При короткому замиканні опір у мережі різко зменшується, а сила струму збільшується, що призводить до значного зростання тепловиділення й наступного загоряння електроізоляції та дроту.

Пожежа виникає і від перевантаження електромережі. У побутових умовах воно може трапитись при одночасному паралельному вмиканні у мережу багатьох споживачів струму (праски, плитки, телевізора, пральної машини, водонагрівача тощо), а також подовжувачів з кількома розетками.

Щоб не допустити пожежі внаслідок короткого замикання, слід стежити за справністю електромережі, оберігати від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену проводку на нову.

Не можна зав’язувати електродріт вузлами, прибивати його цвяхами або підвішувати на цвяхи.

З’єднувати дроти слід тільки за допомогою пайки, зварювання, опресування, а також спеціальними затискувачами.

Необхідно створити умови для охолодження електродротів і приладів. Саме тому не можна розміщувати телевізори та радіоапаратуру у глухих меблевих нішах, близько до стіни тощо.

Небезпечно порушувати правила користування електричними прасками, електрочайниками, електрокип’ятильниками тощо. Так, якщо увімкнений електрокип’ятильник залишити без нагляду, то вода википає повністю, від високої температури розжареного нагрівача виникає займання, що переходить у пожежу.

Якщо електрочайник не має автоматичного вимикача, то у разі википання води корпус чайника нагрівається до високої температури й плавиться, що призводить до пожежі.

Електрична плитка у разі порушення правил експлуатації також може спричинити пожежу, особливо, коли безпосередньо біля розжарених спіралей сушать білизну, складають папір, інші легкозаймисті предмети.

Головне, що призводить до виникнення пожежі при користуванні електричною праскою, коли праска залишається увімкненою в електромережу і стоїть «підошвою» на тканині, що прасується, або на прасувальній дошці.

Дуже небезпечні й обігрівальні прилади з відкритими спіралями, особливо виготовлені власноруч, так звані «козли». Коротке замикання дротів у таких електроприладах нерідко стає причиною виникнення пожеж. Тому категорично забороняється використовувати електрообігрівачі, електроплитки кустарного виробництва, а також замість електричних запобіжників саморобні “жучки”.

Будь-які електротехнічні роботи має виконувати кваліфікований електрик.

У разі загоряння електроприладів чи електропроводки під напругою ні в якому разі не можна використовувати воду для гасіння, бо вода проводить електричний струм, що приводить до ураження електричним струмом. Коли виникла така ситуація, слід негайно знеструмити електроприлад або ціле приміщення, а потім починати гасити вогонь, що розповсюджується по проводці чи прилеглих легкоспалимих матеріалах.

 

Попередження пожеж через дитячі пустощі з вогнем

Дуже часто винуватцями пожеж є діти. На жаль, більшість батьків, аби задовольнити потреби сім’ї, змушені багато працювати і не приділяють достатньо уваги своїм дітям. Діти, залишені без нагляду дорослих, можуть обрати собі за іграшку сірники, що приваблюють яскравими обгортками та гучним торохканням зсередини, чи залишені будь-де запальнички.

В основі дитячих пустощів із вогнем лежить безмежна допитливість, бажання пізнати навколишній світ, наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем, відсутність страху перед можливою загибеллю. Якщо до цього додати відсутність нагляду з боку дорослих і невміння дітей діяти в екстремальних ситуаціях – створюються усі передумови для виникнення трагедії.

Бажання виховувати у дітей самостійність уже з раннього віку зрозуміле і заслуговує схвалення. Проте ризикує той, хто пов’язує її з непосильними завданнями, коли малечі дозволяють розпалювати печі, користуватися без нагляду дорослих газовими приладами, вмикати електричні праски, плитки, радіоприймачі та телевізори, дають до рук сірники та запальнички.

У своїх іграх діти завжди копіюють дорослих, які пораються біля печі, газової плитки, палять цигарки. Часто ці спроби закінчуються трагічно.

Щороку в Україні від дитячих пустощів чи необережного поводження із вогнем, від вогню гине 120 – 140 дітей. На Дніпропетровщині з року в рік вогонь забирає життя у 5 – 10 неповнолітніх, травмує 5 – 7.

Щоб уникнути біди, слід пам’ятати, що дітям категорично заборонено:

 • бавитися із сірниками, палити папір та інші предмети у приміщеннях;
 • переносити відкритий вогонь з одного місця на інше;
 • без нагляду дорослих запалювати вогнища із сухого листя, сміття, різних відходів та інших матеріалів, а також залишати їх непогашеними після пікніків на природі;
 • чіпати гаряче вугілля у печі або плиті;
 • вмикати електричні та газові прилади: дітям молодшого віку – без дорослих, старшим – якщо вони не оволоділи правилами експлуатації побутових електроприладів;
 • класти іграшки та інші предмети на гарячі плити або на опалювальні електроприлади;
 • запалювати легкозаймисті предмети чи рідини.

Попередження пожеж від необережного поводження з вогнем і паління

Причини пожеж майже завжди пов’язані з діяльністю людини і в більшості випадків залежать від того, наскільки точно вона дотримується всіх вимог безпеки.

Аналіз свідчить, що понад 50 % пожеж та загорянь у державі виникає від необережного поводження з вогнем, а це більше ніж 26 тисяч надзвичайних подій на рік. Тільки прямі збитки від них перевищують 70 млн. грн. На Дніпропетровщині через необережність у поводженні з вогнем щороку відбувається до 2 тис. пожеж та загорянь, що знищують матеріальні цінності на суму близько 2 млн. грн.

Біди можуть завдати звичайні сірники, якщо користуватися ними недбало. Необхідно пам’ятати, що не можна запалювати сірники у місцях, де є легкозаймисті матеріали чи рідини (бензин, гас, папір, сіно, солома тощо). Трапляється, що при запалюванні сірника відлітає запалена сірчана голівка, яка може спричинити велику біду, призвести до значних матеріальних збитків чи навіть загибелі людей. Тож використані сірники слід покласти в керамічну або металеву ємність, переконавшись у тому, що полум’я згасло.

Чималу загрозу становлять курці. Крім того, що паління шкодить здоров’ю самих любителів тютюну й оточуючих, яких лікарі звуть пасивними курцями, воно нерідко стає причиною пожеж та загорянь у житлі, а якщо палити разом з розпиттям спиртних напоїв, біда рано чи пізно неминуча. Статистика свідчить, що 75 % усіх загиблих і травмованих у вогні – особи, що перебували у стані алкогольного сп’яніння.

Необхідно бути уважним під час користування свічками. Забороняється закріпляти їх на столах, паперових коробках, стільцях чи підвіконні, використовуючи розтоплений віск чи стеарин, адже у разі, коли свічка впаде чи догорить, вона може спричинити пожежу. Для свічок потрібно мати спеціальні невисокі металеві підсвічники або ж ставити їх на неспалимі матеріали. Дуже небезпечно використовувати свічки на горищах, у коморах, у тісних приміщеннях, де може загорітися павутиння, пил, папір, речі, що зберігаються. У цих випадках слід користуватися ліхтарем.

Майже у кожному домі є газові прилади (плити, колонки, газобалонні установки тощо). Вони потребують надзвичайної обережності при користуванні, адже наслідки порушень правил пожежної безпеки можуть бути просто катастрофічними.

Не можна залишати відкритими крани газових приладів і газопроводів, запалювати горілки, не переконавшись, що вони були попередньо закриті. Усе це може призвести до вибуху внаслідок скупчення газу в приміщенні.

Внутрішню газову проводку необхідно виконувати зі сталевих труб. Приєднання газових плит дозволяється і за допомогою гумових чи гумовотканинних рукавів.

Проте вони повинні мати сертифікат якості. Це надзвичайно актуально, оскільки останнім часом широко використовуються імпортні газові плити та комплектуючі до них, зокрема пластмасові з’єднувальні трубки чи шланги у металевім обплітанні, що дуже небезпечно. У них можуть утворюватися тріщини, через які у приміщення надходитиме газ.

Газові колонки для нагріву води (водонагрівачі) не можна кріпити безпосередньо на спалимі конструкції, тільки на оштукатурені, облицьовані неспалимими чи важкозаймистими матеріалами, до того ж на відстані не менш як 3 см від стіни.

Важливо у приміщеннях, де є газові прилади, мати природну чи штучну вентиляцію для запобігання скупченню газу та його вибуху.
Залишені на газовій плиті без нагляду чайник або каструля нерідко спричинюють пожежу.

Установку газових приладів, монтаж чи ремонт газопроводів повинні виконувати тільки фахівці.

У разі виявлення в приміщенні запаху газу необхідно припинити користування газовим приладом, забороняється користуватись будь-яким відкритим вогнем, запалювати сірники, палити, вмикати або вимикати електроприлади. Необхідно відкрити вікна і викликати аварійну газову службу.

 

Протипожежні вимоги до житлових будинків і квартир

Щоб уникнути пожежі в житловому будинку, квартирі чи на подвір’ї, необхідно дотримуватись таких правил пожежної безпеки:

 • утримувати в справному стані електромережі, електричні, газові та опалювальні прилади і дотримуватися заходів безпеки при їх експлуатації;
 • дотримуватися заходів безпеки при користуванні предметами побутової хімії при проведенні ремонту у квартирах із застосуванням лаків, фарб;
 • дотримуватися у будівлях підвищеної поверховості встановленого протипожежного режиму (утримувати вільними евакуаційні виходи на балконах та лоджіях, утримувати в справному стані обладнання, яке входить до системи протидимного захисту будинку);
 • не захаращувати драбини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежогасіння, евакуаційні люки верхніх поверхів;
 • не дозволяти будівництво сараїв, гаражів та інших будівель у протипожежних розривах;
 • не дозволяється складувати в квартирі пально-мастильні та інші ЛЗР і ГР речовини й матеріали;
 • не дозволяється захаращувати протипожежні розриви між будівлями, проїзди до житлових будинків, під’їзди до джерел протипожежного водопостачання, запасних евакуаційних виходів і пожежних драбин.

Пожежа може виникнути, якщо ви:

 • залишаєте дітей без нагляду серед побутових електро-, газових приладів, а також зберігаєте у доступних малечі місцях сірники чи запальнички;
 • палите у ліжку, особливо у нетверезому стані, кидаєте недопалки чи використані сірники будь-де;
 • розміщуєте електро- та освітлювальні прилади біля штор, шпалер, дерев’яних конструкцій;
 • вмикаєте в розетку одночасно кілька електроприладів, використовуєте без потреби «трійники», забуваючи, що сумарна потужність проводки розрахована на 1,5 кВт;
 • використовуєте бензин, побутові чи технічні розчинники для чищення одягу поблизу джерел відкритого вогню чи сушите білизну над піччю, газовою плитою з увімкненими горілками;
 • невірно, із порушеннями правил пожежної безпеки влаштували електромережу у квартирі чи надвірних побутових приміщеннях або ж вона несправна.

Дії населення у разі виникнення пожежі

Якщо пожежа виникла необхідно:

 • негайно викликати пожежну охорону по телефону 101. При цьому необхідно назвати адресу, кількість поверхів у будинку або висоту споруди, місце виникнення пожежі, обстановку, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 • за можливістю вжити заходів до евакуації людей;
 • за можливістю знеструмити місце події;
 • зустріти пожежних, що поспішають на допомогу.

Якщо пожежа виникла в квартирі:

 • терміново викличте пожежних — самі або попросіть допомоги у сусідів чи перехожих;
 • повідомте про надзвичайну подію сусідів, що мешкають на одному з вами поверсі та поверхами вище;
 • виведіть з небезпечної зони людей – насамперед, дітей та осіб похилого віку;
 • не чекаючи приїзду пожежних, починайте за допомогою підручних засобів (вогнегасників, цупкої зволоженої тканини, води з внутрішніх пожежних кранів на сходах) гасити пожежу, проте будьте надзвичайно обережні, зважайте на небезпеку;
 • знеструмте електромережу у квартирі, щоб уникнути ураження електричним струмом.

Якщо пожежа виникла у під’їзді:

 • терміново викличте пожежних, повідомте про пожежу сусідів, вийдіть разом з ними на сходові клітини, захопивши відра з водою, цупку тканину, вогнегасники;
 • спробуйте визначити, де осередок загоряння (у квартирі, поштових скриньках, сміттєпроводі, ліфтовій шахті або кабіні тощо);
 • у разі сильного задимлення сходових клітин, увімкніть вентиляцію, щільно зачиніть двері квартири, щілини затуліть зволоженою тканиною (цупкою — на зразок ковдри), щоб уникнути поширення диму по квартирі.

Якщо пожежа виникла у ліфті:

 • при перших ознаках пожежі у кабіні ліфта або ліфтовій шахті негайно повідомте про це диспетчера, натиснувши кнопку “виклик” у кабіні;
 • якщо ліфт рухається, не намагайтеся зупинити його, а дочекайтеся зупинки. Виходячи з кабіни, заблокуйте двері, аби ніхто інший не зміг скористатися ним і потрапити в пастку;
 • попросіть сусідів викликати пожежних або по можливості допомогти загасити пожежу;
 • при гасінні вогню не заходьте до кабіни, адже через коротке замикання дротів вона може почати рухатися;
 • пам’ятайте, що кабіна знаходиться під напругою, тому небезпечно гасити її водою: слід користуватися порошковим чи вуглекислотним вогнегасником, сухим піском, цупкою тканиною тощо;
 • якщо унаслідок короткого замикання ліфт зупинився між поверхами, а пожежа сталася поза ліфтовою кабіною, здійміть галас, привертаючи увагу перехожих чи сусідів, стукайте по стінах кабіни. Спробуйте за допомогою підручних засобів (ключів, парасольки тощо) прочинити автоматичні двері ліфта і вибратися з нього самотужки чи зі сторонньою допомогою. Зважайте на небезпеку впасти в ліфтову шахту;
 • якщо залишити кабіну ліфта самотужки не вдається, до прибуття допомоги прикрийте ніс і рот хусткою, рукавом, носовичком, зволоженим водою, молоком, слиною, будь-якою іншою рідиною, зберігайте витримку та спокій.

Правила, яких слід дотримуватися при гасінні пожежі та рятуванні потерпілих на ній:

 • перед тим, як увійти до палаючого приміщення, треба накритися з головою мокрим простирадлом, ковдрою, пальтом, цупкою тканиною;
 • двері у задимлене приміщення слід прочиняти обережно, поволі, залишаючись під надійним захистом стіни, інакше полум’я, що спалахнуло від різкого припливу повітря, завдасть вам опіків та травм;
 • у сильно задимленому приміщенні пересуватися треба поповзом чи низько схилившись;
 • для захисту від чадного газу по можливості слід дихати крізь зволожену тканину;
 • якщо сталося займання одягу, треба лягти на підлогу (землю) та перекачуватися для збиття вогню. Ні в якому разі не можна бігти – полум’я від цього тільки збільшиться;
 • побачивши людину у палаючому одязі, треба накинути на неї пальто, плащ чи будь-яку цупку тканину та щільно притиснути;
 • при гасінні пожежі слід використовувати вогнегасники, пожежні крани, а також воду, пісок, землю, простирадла тощо;
 • для ефективного гасіння речовини слід спрямовувати в осередок горіння, до того ж не на саме полум’я, а на поверхню, що горить;
 • якщо горить вертикальна поверхня, воду треба лити на її верхню частину;
 • перша допомога має бути спрямована на припинення впливу на потерпілого високої температури. Пам’ятайте, що вертикальне положення тіла сприяє поширенню опіків.

Малі діти у разі виникнення пожежі часто від страху ховаються під ліжка, у шафах, забиваються у куток. Тому у їх пошуках варто оглянути насамперед ці місця.

Під час пожежі небезпечно:

 • боротися з вогнем самотужки, не покликавши на допомогу пожежних;
 • намагатися залишити приміщення через задимлений довгий коридор чи сходами (продукти горіння надзвичайно токсичні, кількох хвилин перебування у зоні задимлення досить, щоб отримати смертельну дозу. До того ж можна отримати опіки легенів);
 • спускатися по водостічних трубах або з вікон за допомогою простирадл та мотузок – падіння неминуче;
 • стрибати з вікон: кожен другий стрибок із висоти 4-го поверху закінчується загибеллю людини;
 • забувати, що перший ворог не вогонь, а дим, який сліпить та ускладнює (перекриває) дихання;
 • гасити водою легкозаймисті рідини;
 • відчиняти вікна чи двері, що призводить до поширення вогню;
 • користуватися ліфтом, якщо горить ліфтова шахта чи задимлений під’їзд, а ви не знаєте, де осередок вогню.

від 24.07.2017

Інформує Дніпровське міське управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області!

З початку року на території міста виникло майже 2000 пожеж. Тому, з метою зменшення кількості пожеж, рятувальники посилили інформаційно-роз’яснювальну роботу на території обласного центру. 24липня інспекторський склад 25 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області завітав в гості до багатодітних сімей, що знаходяться на обліку органів соціального захисту, з метою донесення до свідомості батьків важливості не залишати дітей без нагляду та навчити дітлахів елементарним правилам пожежної безпеки.

Інспектори розповіли мамам і татам статистику пожеж та основні причини їх виникнення, наголосили, що в місті Дніпро зафіксовані випадки, коли вогонь виник внаслідок дитячих пустощів з ним, тому вкрай важливо не залишати їх наодинці, та не дозволяти самостійно користуватися газовими та електричними приладами.

Рятувальники розповіли дошкільнятам, що таке пожежа та від чого вона виникає, заборонили бавитися з сірниками та запальничками, звернулися з проханням до батьків не залишати такі речі в вільному доступі для малечі. Тепер діти чітко знають номер виклику Служби порятунку, та пообіцяли не бавитися з «101», а при виникненні надзвичайних ситуацій негайно викликати чи сповіщати дорослих!

Цього ж дня вогнеборці 25 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області провели відпрацювання приватного житлового сектору на території Самарського району міста Дніпро, вулицями: Польова, Максима Рильського, та Спогадів. Для городян, з якими не вдалося поспілкуватися розмістили листівки у громадському транспорті. Пожежні-рятувальники 19 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області в свою чергу відпрацювали багатоквартирні житлові будинки на вулицях Комбрига Петрова та Запорізькому шосе на території Шевченківського району обласного центру. По завершенню розмов людям надавалися листівки щодо дотримання правил безпеки у побуті, правил поведінки у лісі та на воді. Фахівці Служби порятунку «101» 2 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області відвідали працівників залізничного вокзалу, аби нагадати алгоритм використання вогнегасників, їхні різновиди та у яких випадках яким користуватися. Також, користуючись нагодою, вручили залізничникам інформаційні листівки на актуальні теми, для оновлення куточків безпеки вокзалу. Вогнеборці провели бесіди в парках та скверах Центрального району міста, закликали та переконували городян, що жити в безпеці легко, якщо виконувати хоча б найпростіші, проте важливі правила пожежної безпеки, нагадали номер виклику надзвичайників та роз`яснили в яких випадках «101» потрібно викликати негайно.

Звичайно, одноразово такі бесіди малоефективні, однак, проводячи їх регулярно, надіємося на позитивний результат наших заходів та привернення ще більшої уваги населення до проблем безпеки, усвідомлення людьми необхідності дотримання правил життєдіяльності у побуті, на роботі та під час відпочинку.

 

Рятувальники попереджають громадян про ризик виникнення пожеж в екосистемах

Рятувальники звертаються до громадян та гостей міста з проханням, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування на присадибних ділянках чи при відпочинку в лісі.

Саме через суху спекотну погоду суттєво зростає ризик та кількість виникнення лісових пожеж, тому не слід нехтувати елементарними правилами пожежної безпеки під час перебування на природі та пам’ятати, що вогняну стихію легше попередити ніж ліквідувати.

Пам’ятайте! Категорично забороняється:

 • розведення багаття у лісі та лісопосадках;
 • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
 • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
 • випалювати траву та інші рослинні рештки на сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що особиста пильність кожного – важлива передумова загальної безпеки та збереження лісових насаджень нашої області, тож не будьте байдужими та дотримуйтесь правил пожежної безпеки в екосистемах.

На території міста продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів — боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, а та­кож сучасних засобів ураження, що випадково стали доступними в результаті злочинної халатності осіб, які відповідають за їх збереження чи внаслідок терористичної діяльності.

Знайдені боєприпаси (або предмети, що схожі на них) повинні бути знешкоджені тільки спеціалістами.

Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи державної влади (відділення міліції, відділи ДСНС).

Ваші дії після виявлення вибухонебезпечного предмету:

 • Зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця. Ні в якому разі не чіпайте підозрілий предмет.

 • Організуйте охорону небезпечного місця.

 • Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмету, доки не прибули спеціалісти.

 • Зателефонувати 101 або 102.

ВИКОНАННЯ ЦИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗБЕРЕЖУТЬ ВАМ І ОТОЧУЮЧИМ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!

Дніпровське міське управління Головного управління ДСНС України
у Дніпропетровській області


від 18.07.2017

Дії при виникненні пожежі на сільгоспугіддях

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду пожежних-рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.

Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум’я або засипанням полум’я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження спеціально виділеною групою людей до повної ліквідації усіх осередків горіння.

При виникненні пожежі на комбайні необхідно відключити молотарку, при нагоді вивести машину за межі поля, заглушити двигун, відключити акумуляторні батареї і почати гасіння. Для цього в першу чергу треба використати наявні вогнегасники, закидати вогонь землею.

Під час гасіння пожежі на зернотоку, складах із зерном треба враховувати, що вода і дим псують зерно. Тому не слід поливати водою зерно в тих місцях складу, яким вогонь безпосередньо не загрожує. Необхідно терміново вимкнути електрострум, зупинити роботу зерноочисних машин і вентиляторів, переключити потокові гази в димову трубку, виключити розвантажувальне обладнання, потім приступити до гасіння вогню. Зерно, яке зберігається в мішках, виносять із приміщення. Насамперед треба збити полум’я, а потім остаточно погасити вогонь розсіяним струменем води.

Пожежі в місті Дніпрі, та методи їх попередження

За 6 місяців 2017 року по місту Дніпру виникло 1767 пожеж, на яких загинуло 19 осіб, з них 1 дитина (в Амур-Нижньодніпровському районі), 32 особи отримали травми та 53 особи врятовано. Економічні втрати від пожеж склали 955 тисяч гривень.

Порівнюючи з аналогічним періодом 2016 року загальна кількість пожеж збільшилась на 84,8% (1767 проти 956), кількість загиблих залишилась незмінною (19 осіб), кількість травмованих на пожежах збільшилась на 10% (32 проти 29), а також збільшилась кількість врятованих на 89% (53 проти 28).

У житловому секторі загальна кількість пожеж, порівняно з 2016 роком, збільшилась на 109% і становить 1531 проти 589 пожеж за аналогічний період 2016 року. В житлових будинках, в цілому спостерігається збільшення пожеж на 15,1%. Так, з початку 2017 року виникло 274 пожежі (238 пожеж у 2016 році).

Більшість пожеж виникає внаслідок безвідповідального ставлення громадян до елементарних правил безпеки: необережне поводження з вогнем – 1525 пожеж (711 пожеж в 2016 році), експлуатація електроприладів — 217 пожеж (у 2016 році – 230 пожеж), пічного опалення – 11 пожеж (7 пожеж у 2016 році). А також 9 пожеж виникло внаслідок підпалу (5 пожеж у 2016 році) та 5 пожеж з інших причин (3 пожежі у 2016 році).

Враховуючи таку сумну статистику, пожежні-рятувальники 8 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області посилили інформаційно-профілактичні заходи в місті Дніпрі, щоб звести до мінімуму відсоток пожеж, що виникають через людську необізнаність та недбалість.

Так, 10 липня пожежні рятувальники 1 та 2 державних пожежно-рятувальних частин ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проінструктували городян на територіях Соборного та Центрального районів міста Дніпра.

11 липня пожежні рятувальники 3 та 4 державних пожежно-рятувальних частин ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проінструктували городян на територіях Амур-Нижньодніпровського та Новокодацького районів міста Дніпра.

12 липня пожежні рятувальники 5 та 18 державних пожежно-рятувальних частин ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проінструктували городян на територіях Чечелівського та Індустріального районів міста Дніпра. Офіцери 1 та пожежні-рятувальники 2 державних пожежно-рятувальних частин ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області познайомили вихованців дошкільних навчальних закладів №132 та № 148, що розташовані в Соборному та Центральному районах міста Дніпра, з поняттям «пожежна безпека». Адже від лиха не застраховані ні дорослі, ні діти.

13 липня пожежні рятувальники 19 та 25 державних пожежно-рятувальних частин ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проінструктували городян на територіях Шевченківського та Самарського районів міста Дніпра.

Подібні заходи є важливими превентивними заходами щодо пожеж, які й надалі будуть тривати на території міста Дніпра.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області наголошує! У період збирання врожаю

категорично забороняється:

 • палити біля хлібних масивів;
 • розкладати багаття на полях та поблизу них;
 • спалювати стерню, післяжнивні залишки;
 • полювати неподалік ланів;
 • допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 метрів від хлібних масивів.

Зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками. На тракторах обов’язкова наявність іскрогасників.

Дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь.

Шановні громадяни, пам’ятайте, що дотримання всіх вимог — гарантія збереження врожаю від пожежі!

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області


від 06.07.2017

Інформація для розповсюдження з метою профілактики нещасних випадків на водоймах

Протягом червня на водоймах області сталося шість нещасних випадків на воді, під час яких загинуло п’ятеро дітей та один дорослий. Усі нещасні випадки сталися через порушення правил безпеки та надмірну самовпевненість.

З метою запобігання загибелі людей на воді варто пригадати основні правила.Купатися у відкритих водоймах дозволяється лише у спеціально обладнаних для цього місцях.

Забороняється купання в затоплених кар’єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках, морських акваторіях і інших водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не визначені державною адміністрацією як місця масового відпочинку громадян біля води.

Громадянам, які відпочивають у місцях масового відпочинку, забороняється:

 • запливати за огороджувальні буї;
 • підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та іншихплавзасобів;
 • залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
 • використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;
 • стрибати в воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;
 • розпивати спиртні напої і купатись у нетверезому стані;
 • організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням і захватом тих, хто купається;
 • забруднювати і засмічувати водойми та територію пляжів;
 • подавати обранні сигнали тривоги заради жарту;
 • залишати без нагляду малолітніх дітей;
 • використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки тощо;
 • використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторніплавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоциклив зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйковогоогородження пляжної зони і в межах цієї зони.

Необхідно пам’ятати, що головна причина нещасних випадків на воді – порушення правил безпеки!

 

Інформація для розповсюдження з метою профілактики нещасних випадків унаслідок лісових пожеж

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Особливо у вихідні й святкові дні, коли ліс відвідує велика кількість людей.

З метою запобігання виникненню лісових пожеж необхідно:

 • утримуватися від розведення вогнища у лісі;
 • розпалювати вогнище по можливості на місці попереднього;
 • місце розпалювання вогню очищати від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладаючи камінням (обсипаючи землею, піском);
 • не залишати вогнище без нагляду;
 • обов’язково залити вогнище водою або засипати піском, переконатися, що вогонь повністю загашено;
 • не залишати кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки, які можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.

Категорично забороняється:

 • підпалювати ліс, аби подати сигнал про порятунок;
 • спалювати сміття у лісі та на ділянках, що межують з лісом;
 • підпалювати суху траву на галявинах у лісі та на землях, що межують з лісами.

Якщо людина опинилася в осередку пожежі необхідно:

 • не тікати від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік,
 • рухатися проти вітру, закриваючи голову і обличчя одягом;
 • із небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходити швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;
 • вийти на відкриту місцевість або галявину, увійти у водойму або накритись мокрим одягом і дихати повітрям, що над самою поверхнею землі, рот і ніс прикривати одягом чи шматком будь-якої тканини (якщо втекти від пожежі неможливо);
 • гасити полум’я невеликих низових пожеж, збиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
 • бути обережними в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати;
 • особливо бути обережними у місцях торф’яних пожеж, ураховуючи, що там можуть створюватись глибокі вирви, тому пересуватися, по можливості перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;
 • після виходу із осередку пожежі повідомити місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Необхідно пам’ятати, що лише дотримання правил пожежної безпеки позбавить від біди і страждань, що приносять пожежі.

Департамент громадського порядкуі цивільного захисту
Дніпровської міської ради


від 10.07.2017

НЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ

Нажаль, з кожним днем збільшується кількість трагічних наслідків виявленння вибухонебезпечних предметів пересічними громадянами.

У разі виявлення предмета, схожого на вибуховий пристрій (надалі ВНП) у першу чергу необхідно здійснити наступне: зателефонувати на спецлінію “101” або «102» та повідомити про факт виявлення підозрілого предмету, не наближатися та не торкатися до нього, повідомити про це прохожих.

Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність ВНП можуть бути:

 • виявлення валіз, пакунків, коробок та інших предметів залишених без нагляду власників;
 • наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, учбово- імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних чи інших елементів;
 • наявність звуку працюючого годинникового механізму;
 • наявність диму, що виходить з предмету;
 • наявність у предметі елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню; — незвичайно велика маса предмета (наприклад, коробки з під цукерок, банки з під кави, книги, блокноту та інше);
 • наклейки, наліпки, етикетки з підписами на поверхні кришок коробок з відповідними написами (“Бомба”, “Теракт”, “Заміновано”, “Небезпечно”, “Вибух” і т.і.);
 • намагання особи з предметом в руках чи в специфічному одязі, який дає змогу приховати на тілі ВНП, за будь-яких обставин безпосередньо наблизитися до місця скупчення відвідувачів закладу.

У випадку виявлення підозрілого предмету СУРОВО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь-які дії ( торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати та ін.).

Пам`ятайте, що марна втрата часу при загрозу вибуху може коштувати людських жертв! Будьте обережними!

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області


від 03.07.2017

м. Дніпро: рятувальники наполегливо закликають берегти своє життя

З початку року на території міста Дніпро виникло 1796 пожеж, що на 835 пожеж більше ніж в аналогічний періоді минулого року. Тому, з метою запобігання пожежам, протягом липня у пожежних-рятувальників одне з пріоритетних місць в роботі займатиме інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням. Так, 3 липня вогнеборці 1-ї та 4-ї державних пожежно-рятувальних частин 8-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели відпрацювання приватного житлового сектору та багатоквартирних житлових будинків на території Соборного та Новокодацького районів міста Дніпро.

2 липня фахівці Служби порятунку «101» 2-ї та 19-ї державних пожежно-рятувальних частин 8-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області роз’яснювали городян та гостям міста правила безпечної поведінки в побуті та під час відпочинку в лісі, аби запобігти пожежам в житлі та екосистемах, у місцях з масовим перебуванням людей у літку, це парки Центрального та Шевченківського районів міста Дніпро.

Також, улітку важливим аспектом рятувальників являються надзвичайні події на воді. Тому 2 липня пожежні-рятувальники 4-ї, 18-ї та 25-ї державних пожежно-рятувальних частин 8-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області поспілкувалися з відпочиваючими на несанкціонованих пляжах Новокодацького, Індустріального та Самарського районів міста Дніпро на теми безпеки на водоймах. Рятувальники наполегливо рекомендували відпочивати на санкціонованих пляжах, роз’яснили чому там безпечніше та нагадали номер виклику Служби порятунку «101»

Під час кожного заходу всім, з ким вдалося поспілкуватися, було вручено інформаційно-роз’яснювальні листівки з основними правилами безпеки, яких необхідно дотримуватися завжди.


від 03.07.2017

Дніпровське міське управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує! Бережіть екосистеми від вогню

З настанням літа все частіше трапляються випадки щодо недотримання людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки.

Слід наголосити, що під час відвідування лісів, берегів річок, ставків, заповідників, парків, необхідно бути вкрай обережним, адже не загашений недопалок або не залите вогнище можуть стати причиною виникнення масштабної пожежі. Варто звернути увагу, що для того щоб повністю відновити пошкоджені дерева необхідно в середньому 40-50 років, чагарники та кущі відновлюються за 5 років. Якщо пожежа знищила червонокнижний вид трави чи кущів – то це завдає неоціненних збитків.

Рекомендації щодо правил поведінки при пожежах:

 • при пожежах треба остерігатися високої температури, задимленості і загазованості, вибухів, падіння дерев і будівель, провалів у прогорілий ґрунт;
 • небезпечно входити в зону задимлення, якщо видимість мен¬ше 10 м;
 • перед тим як увійти в палаюче приміщення, треба накритися з головою вологим простирадлом, плащем, шматком тканини тощо;
 • двері в задимлене приміщення треба відчиняти обережно, щоб запобігти спалаху полум’я від швидкого притоку свіжого повітря;
 • в дуже задимленому приміщенні треба плазувати;
 • для захисту від чадного газу треба дихати через вологу тканину;
 • якщо на людині загорівся одяг, треба лягти на землю та збити полум’я, бігти не можна, це ще більше роздмухує полум’я;
 • якщо побачите людину в палаючому одязі, накиньте на неї пальто, плащ, будь-яке простирадло і щільно притисніть;
 • при гасінні пожежі використовуйте вогнегасники, воду, пісок, землю, простирадла та інші засоби;
 • виходити із зони пожежі треба проти вітру, тобто у тому на¬прямку, звідки дує вітер;
 • при гасінні лісових пожеж використовуйте гілля листяних дерев (берези, ліщини), лопати тощо; гілками слід захльостувати край пожежі, за допомогою лопат засипати його ґрунтом.

Шановні громадяни, запобігайте виникненню пожеж в екосистемах. Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків. Бережіть природу, будьте господарями своєї рідної землі.


від 22.05.2017

Звернення керівництва Дніпровського міського управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні мами і тата, опікуни та піклувальники! Ми звикли вважати, що навчити дітей тим чи іншим правилам безпеки можна лише за допомогою численних нагадувань. Однак, як свідчить практика, насправді це не так. Діти вчаться навіть тоді, коли ми абсолютно впевнені, що вони зайняті власними справами і не помічають нічого довкола себе. Коли дитина бачить, що батьки не завжди вимикають все газове та електричне обладнання, виходячи з будинку, дитина буде робити так само, і жодна страшна історія не допоможе. Тому, якщо хочете навчити дитину правилам безпеки, насамперед, самі дотримуйтесь їх.

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам’ятати та самим дотримуватись наступних правил:

 • не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,
 • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,
 • не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,
 • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,
 • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,
 • не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих.

Також, необхідно навчити дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб: у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службу порятунку по телефону «101»; при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись до співробітників правоохоронних органів по телефону «102»; у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайте швидку допомогу по телефону «103»; якщо відчули запах газу – дзвоніть по телефону «104».

Керівництво Дніпровського міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області бажає Вам щастя батьківства, пишатися успіхами своїх дітей, а головне – завжди бачити їх неушкодженими, здоровими й усміхненими.

Небезпека виявлення підозрілих вибухових предметів

На сьогоднішній день значні зусилля Дніпровського міського управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області направлені на організацію та здійснення заходів щодо попередження виникнення надзвичайних подій, пов’язаних із терористичними актами. Найбільш шокуючими є вибухові пристрої, цинічно замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки, що, в першу чергу, призначені для травмування та враження малечі.

Шановні батьки! Роз’яснюйте дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під’їзді, може становити небезпеку для життя. Цими предметами можуть бути звичайні сумки, пакунки, згортки, коробки, іграшки і т.д.

Зовнішній вигляд предмета може приховувати справжнє його призначення – вибуховий пристрій. Тому, саме Ви, відповідаєте за життя і здоров’я своїх дітей!

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

 • предмети є незнайомими або незвичними для цієї ситуації чи території;
 • наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
 • наявність джерел живлення на механізмі або поряд із ним (батарейки, акумулятори тощо);
 • наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
 • предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

 • торкатися предмету і пересувати його;
 • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
 • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
 • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області закликає дотримуватись першочергових дій у разі виявлення ознак вибухового пристрою або схожих на нього предметів!

Під час виявлення підозрілих предметів телефонувати 101 або 102!


від 16.05.2017

Про свято (фестиваль) — Сімейний день НС

Запрошуємо мешканців та гостей міста 3 червня поточного року з 11:00 до 16:00 на Фестивальному причалі (вулиця Січеславська Набережна, місто Дніпро) відбудеться Фестиваль «Сімейний день надзвичайних ситуацій».

У програмі:

11:00-11:30 Урочисте відкриття заходу.

11:30-12:00 Шоу парашутистів. Показовий виступ з порятунку людей.

12:00-12:30 Демонстрація аварійно-рятувального відділення з порятунку людини із заблокованого автомобіля, надання першої медичної допомоги.

11:00-16:00 Робота конкурсних та показових майданчиків: аварійно-рятувальні роботи при ДТП; гасіння пожежі; надання долікарської допомоги постраждалому; проведення піротехнічних робіт; надання психологічної допомоги; здійснення радіо- та відеозв`язку; проведення аеророзвідки.

13:00-16:00 Святковий концерт.

11:00-16:00 Виставка пожежно-рятувальної техніки та спорядження.

11:00-16:00- Фотозона.

ВХІД ВІЛЬНИЙ


від 06.03.2017

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області – застерігає!!!

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області вкрай стурбоване кількостізагибелі та травмування дітей. За статистикою в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!

Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих. Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.

 

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією.

Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!


від 06.03.2017

Небезпека виявлення підозрілих вибухових предметів

На сьогоднішній день значні зусилля Дніпровського міського управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області направлені на організацію та здійснення заходів щодо попередження виникнення надзвичайних подій, пов’язаних із терористичними актами. Найбільш шокуючими є вибухові пристрої, цинічно замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки, що, в першу чергу, призначені для травмування та враження малечі.

Шановні батьки! Роз’яснюйте дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під’їзді, може становити небезпеку для життя. Цими предметами можуть бути звичайні сумки, пакунки, згортки, коробки, іграшки і т.д.

Зовнішній вигляд предмета може приховувати справжнє його призначення – вибуховий пристрій. Тому, саме Ви, відповідаєте за життя і здоров’я своїх дітей!

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

 • предмети є незнайомими або незвичними для цієї ситуації чи території;
 • наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
 • наявність джерел живлення на механізмі або поряд із ним (батарейки, акумулятори тощо);
 • наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
 • предмет може бути підвіний на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

 • торкатися предмету і пересувати його;
 • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
 • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
 • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області закликає дотримуватись першочергових дій у разі виявлення ознак вибухового пристрою або схожих на нього предметів! Під час виявлення підозрілих предметів телефонувати 101 або 102!


від 21.02.2017

Запобігання можливим терористичним актам

Тероризм — це метод, за допомогою якого організована група або партія прагнуть досягти проголошених нею цілей через систематичне використання насильства. Для нагнітання страху застосовуються такі терористичні способи (методи), як вибухи і підпали житлових і адміністративних будівель, магазинів, вокзалів, захоплення заручників, автобусів, викрадення літаків і т.д.

Для запобігання можливого терористичного акту або зменшення його наслідків необхідно дотримуватися наступних правил безпеки:

 • не чіпайте у вагоні поїзда (електрички, трамвая, тролейбуса, автобуса) під’їзді будинку або на вулиці (ринку, у громадських місцях і т.д.) безгоспні пакети (сумки, коробки і т.д.) і не підпускайте до них інших. Повідомте про знахідку співробітнику міліції;
 • у присутності терористів не висловлюйте своє незадоволення, утримайтеся від різких рухів криків, стогонів;
 • при загрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, далі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;
 • в разі поранення рухайтеся як можна менше — це зменшить крововтрату;
 • будьте уважні, використовуйте будь-яку можливість для порятунку;
 • якщо відбувся вибух — прийміть заходи до недопущення пожежі і паніки, надайте першу медичну допомогу потерпілим;
 • постарайтеся запам’ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у
Дніпропетровській області


від 13.02.2017

Правила протипожежної безпеки

Вогонь здавна є другом людини. Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди. Приблизно кожна шоста-восьма пожежа в нашій країні виникає від пустощів дітей, від їхнього невмілого, необережного поводження з вогнем.

Вогонь приваблює дітей і вони люблять з ним бавитися. Коли дитина бере до рук скло, виделку, голку, ніж, це викликає переляк у дорослих, бо дитина може себе поранити. Однак, якщо у руках дитини з’явились сірники, то подібну реакцію зустрінеш не завжди, оскільки дорослі часто не розуміють, яку небезпеку приховує вогонь у руках дитини.

Ось доволі типова ситуація: батьки ідуть з дому, залишаючи на деякий час дітей самих. Хтось із малюків заходить на кухню, увагу його привертає коробочка з яскравою етикеткою. Наслідуючи батька чи матір, дитина дістає сірника, чиркає ним. Спалахує вогник. Горить, добираючись до пальців. І раптом починає пекти. Зляканий малюк кидає палаючого сірника на підлогу, на стіл. А температура полум’я сірника достатньо, щоб загорілось більшість речей, виготовлених з дерева, текстилю, синтетики і пластмас.

Причинною пожежі можуть стати залишені без нагляду увімкнуті електроприлади. Дітям також слід пояснити, як правильно користуватись електроприладами: якщо електрокамін чи праску залишити увімкнутими без нагляду, вони перегріваються і від них можуть загорітись домашні речі. Щоб цього не трапилось, нагрівальні електричні прилади слід встановлювати на вогнетривкі підставки і своєчасно вимикати.

Проте, якщо вже так трапилось, що виникла пожежа, то школярам слід дотримуватись наступних правил:

 • якщо пожежа виникла у приміщенні, не слід лякатися і ховатися;
 • при виникненні у домашніх умовах, коли вогонь ще не набрав сили, слід швидко залити його водою, накрити щільним покривалом з натуральної тканини, засипати піском;
 • коли в приміщенні з’явилось багато диму, то слід пробиратись до виходу повзучи;
 • якщо в приміщенні є маленькі діти, треба негайно вивести їх на вулицю;
 • не гаючи часу, повідомити про пожежу комусь із дорослих;
 • якщо поблизу немає дорослих, то дитина сама повинна викликати пожежну команду за телефоном „101”, повідомити місце пожежі, назвати своє ім’я, вулицю, номер будинку, квартири, іншого об’єкту.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у
Дніпропетровській області


від 06.02.2017

Роз’яснення мешканцям міста Дніпра щодо правил пожежної безпеки в побуті

З метою запобігання пожежам та зменшення кількості загинувших та травмованих на пожежах, 3 лютого начальники державних пожежно-рятувальних частини 8-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області провели подвірні обходи найбільш ураженими вулицями міста Дніпра.

Роз’яснили мешканцям найбільш уражених пожежами вулиць: основні правила поводження в побуті, щоб не допустити пожеж в своє житло. Нагадали номер виклику Служби порятунку “101”, надали рекомендації, щодо встановлення та використання пічного опалення, зауважили, наскільки важливо вимикати все з розеток покидаючи житловий будинок чи робочий кабінет. “Найголовніше дотримуватись основних правил пожежної безпеки у побуті що дозволить уникнути лиха пожежі".

Тому, запам’ятайте!

 • ні в якому разі не залишайте без догляду електроприлади, особливо пральні машини, калорифери, телевізори.
 • не вмикайте в одну розетку два чи кілька електроприладів великої потужності;
 • стежте за станом проводів, не користуйтесь «жучками» в електролічильниках;
 • не сушіть білизну і взагалі вироби із тканини над плитою;
 • не паліть в ліжку;
 • контролюйте щоб до дітей не потрапили сірники чи запальнички;
 • не захаращуйте горища, підвали, шляхи евакуації, балкони і лоджії, не зберігайте на балконах запальні речовини;
 • стежте за пожежною безпекою не лише у своїй квартирі, а й у всьому будинку, горища та підвали повинні бути закриті для випадкових людей.

Завжди слід пам’ятати, що пожежа – це велике лихо, яке призводить до значних людських та матеріальних втрат.

Ніхто не може напевно стверджувати, що завтра з ним не трапиться ця біда, тому краще сьогодні дізнатися про всі можливі методи її попередження і запобігання!» — наголошували керівники державних пожежно-рятувальних частин 8-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.


від 23.01.2017

Вбережіть своє житло від пожеж!

Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму.

З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:

 • електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, інші побутові електроприлади й апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та електророзеток заводського виготовлення;
 • температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;
 • відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити більше 0,25 м.

Не дозволяється:

 1. Застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання;
 2. Користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;
 3. Експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;
 4. Використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, електросамовари та ін.) без негорючих підставок.

На жаль, багато пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому перед тим, як лягти спати, необхідно:

 • вимкнути всі можливі електропобутові прилади;
 • впевнитися, що безпосередньо біля ліжка, впритул до ковдри, не стоять електричні прилади та не прокладено електропроводку;
 • зачинити двері в кімнату.

Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в сімї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у
Дніпропетровській області


від 19.01.2017

Правила пожежної безпеки та заходи щодо запобігання отруєнню чадним газом у побуті

Шановні громадяни! Основними причинами пожеж у побуті в основному є недотримання правил експлуатації або несправний стан електричних та газових приладів, паління у недозволених місцях, необережне поводження та дитячі ігри з вогнем.

Щоб вберегти себе та свою оселю від пожежі, необхідно пам’ятати таке:

 • ніколи не паліть у ліжку. Пам’ятайте: сигарета та алкоголь – активні спільники у спричиненні пожежі;
 • будьте уважні та обережні під час експлуатації електричного і газового обладнання;
 • не залишайте увімкнені електричні та газові прилади без нагляду;
 • не розташовуйте опалювальні прилади поблизу легкозаймистих та горючих матеріалів;
 • не накривайте електричні лампи та інші світильники папером та тканиною;
 • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроприлади значної потужності;
 • тримайте в чистоті вентиляційні канали та димоходи;
 • не залишайте дітей без нагляду, навчіть їх правилам пожежної безпеки;
 • категорично забороняється проводити самовільне підключення, перенесення, ремонт газового обладнання, змінювати устрій димових і вентиляційних систем, користуватися газом при несправних газових приладах.

Дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути й отруєння чадним газом.

У побуті чадний газ є продуктом неповного згорання палива —  вугілля, газу, бензину. Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям.

Чадний газ неможливо відчути або побачити, оскільки він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору, не є подразнюючим. У той же час він легко змішується з повітрям, а також без перешкод розповсюджується. На присутність чадного газу можуть вказувати кіптява, задимленість, жовтий колір полум’я.

Потрапляючи в кров людини, чадний газ зв’язується з гемоглобіном, утворюючи сполуку, яка блокує передачу кисню до тканин організму. Як наслідок – виникають головний біль, задуха, стук у скронях, запаморочення, біль у грудях, сухий кашель, нудота, блювання, зорові та слухові галюцинації, підвищений артеріальний тиск.  У важких випадках – параліч, судоми, втрата свідомості та, як наслідок, смерть протягом 3 хвилин.

Щоб уникнути отруєння чадним газом забороняється:

 • знаходитися тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;
 • опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;
 • готувати їжу при одночасній роботі всіх 4 – 5 включених конфорок газової плити;
 • обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;
 • закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;
 • залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);
 • тривалий час знаходитися в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;
 • виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Натомість необхідно:

 • не рідше одного разу на 3 місяці перевіряти справність вентиляції в кухні та ванній кімнаті (наприклад, за допомогою листочка паперу або полум’я свічки);
 • не рідше одного разу на рік запрошувати представника ПАТ „Дніпрогаз” для контролю стану газової колонки та плити;
 • вимагати від комунальних служб проводити профілактичні огляди димоходів не рідше двох разів на рік;
 • регулярно провітрювати квартиру.

При отруєнні чадним газом необхідно:

 • викликати швидку допомогу;
 • вивести (винести) отруєну людину з приміщення, насиченого чадним газом;
 • перевірити у непритомної людини прохідність дихальних шляхів (очистити ротову порожнину від виділень, мокроти, блювотних мас);
 • непритомну людину покласти на бік у безпечній позі, слідкувати, щоб голова не була закинута;
 • дати постраждалому кисень (забезпечити доступ свіжого повітря, відкрити вікно);
 • при відсутності дихання провести штучне дихання;
 • при відсутності ритмічної серцевої діяльності – непрямий масаж серця.

Пам’ятайте, що постійне виконання заходів пожежної безпеки – запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей!

Якщо у вас або у ваших сусідів сталася пожежа, відразу ж викликайте пожежно-рятувальну службу за номером телефону 101!

 

Правила безпеки під час підльодного лову риби

Шановні мешканці міста! Нехтування правилами безпеки під час підльодного лову риби може спричинити загибель людей. Тому ще раз нагадуємо про необхідність бути обачливими і обережними.

Під час руху по льоду звертайте увагу на його поверхню: обходьте небезпечні місця і ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму.

Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги!

Запам’ятайте:

 • вирушати на водойми поодинці – небезпечно;
 • не можна виходити на лід в період льодоходу та льодоставу, а також під час тривалих відлиг;
 • не збирайтесь на льоду великими групами;
 • якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Підлідний лов риби потребує особливих заходів безпеки:

 • ополонки для ловлі риби послаблюють льодове поле, тому відстань між ними повинна бути не менше 5-6 м;
 • не ловіть рибу поблизу місць з швидкою течією, далеко від берега;
 • завжди тримайте під рукою міцну мотузку довжиною 15-20 м;
 • тримайте біля ополонки дошку або велику гілку.

Категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини!

Якщо Ви стали свідком нещасного випадку, негайно телефонуйте за номером 101!


від 16.01.2017

Бережіть своє житло від пожеж!

Насичення житлових будинків різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними речовинами представляє значну небезпеку виникнення пожежі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях.

Статистика свідчить, що взимку пожеж трапляється набагато більше, ніж в інші пори року. Дні стають коротшими, повітря — холоднішим, що викликає необхідність додаткового освітлення та обігріву. Аналіз причин пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають елементарними правилами пожежної безпеки: необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим вогнем (гасовими лампами, свічками тощо), що особливо небезпечно для горищних приміщень, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель; недотримуються правил користування електрообладнанням та обігрівачами; недотримуються правил експлуатації пічного опалення.

Пожежі, викликані непогашеною цигаркою, є найбільш розповсюдженими. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язані з курінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Будьте уважними та обережними!

Пам’ятайте, вогонь безжалісний!

Надзвичайно важливо попередити виникнення пожежі!

 

НЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ

При знаходженні вибухонебезпечних пристроїв СЛІД ПАМ’ЯТАТИ:

Однією з серйозних загроз сучасного суспільства є тероризм. Майже щоденно здійснюються терористичні акти, унаслідок яких гинуть люди. Більшість цих злочинів здійснюються з використанням вибухових пристроїв.

Нерідко це саморобні, нестандартні пристрої, які складно виявити, знешкодити або ліквідувати. Злочинці зазвичай поміщають їх в звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишають їх у багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті.

Часто такі міні- пастки мають досить привабливий вигляд.

РОЗМІНУВАННЯ, ЗНЕШКОДЖЕННЯ АБО ЗНИЩЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ЗДІЙСНЮЮТЬ ТІЛЬКИ ПІДГОТОВЛЕНІ ФАХІВЦІ-САПЕРИ, ДОПУЩЕНІ ДО ЦЬОГО ВИДУ РОБІТ

Відомі випадки застосування їх у авторучках, мобільних телефонах, гаманцях, дитячих іграшках. Тому бездоглядні предмети в транспорті, кінотеатрі, магазині, на вокзалі та інших багатолюдних місцях вимагають особливої уваги. Є декілька ознак, що дозволяють припустити, що маємо справу з вибуховим пристроєм.

СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА:

 • ПРИПАРКОВАНІ БІЛЯ БУДІВЕЛЬ АВТОМАШИНИ, ВЛАСНИК ЯКИХ НЕВІДОМИЙ АБО ДЕРЖАВНІ НОМЕРИ ЯКОЇ НЕ ЗНАЙОМІ МЕШКАНЦЯМ, А ТАКОЖ, КОЛИ АВТОМОБІЛЬ ДАВНО НЕПОРУШНО ПРИПАРКОВАНИЙ;
 • НАЯВНІСТЬ У ЗНАЙДЕНОМУ МЕХАНІЗМІ АНТЕНИ АБО ПРИЄДНАНИХ ДО НЬОГО ДРОТІВ;ЗВУКИ, ЩО ЛУНАЮТЬ ВІД ПРЕДМЕТУ (ЦОКАННЯ ГОДИННИКА, СИГНАЛИ ЧЕРЕЗ ПЕВНИЙ ПРОМІЖОК ЧАСУ), МИГТІННЯ ІНДИКАТОРНОЇ ЛАМПОЧКИ;

Якщо знайдений предмет видається підозрілим, потрібно негайно повідомити про нього працівників міліції чи ДСНС за телефоном «101».

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою:

 1. Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.
 2. Не підходити до предмета, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей.
 3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета.
 4. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
 5. Дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Дніпровське міське управління Головного управління ДСНС України
у Дніпропетровській області


від 04.01.2017

Пам’ятка щодо попередження пожеж

Шановні громадяни!

Той, кому довелося пережити пожежу, ніколи не забуде свого відчуття жаху та безсилля перед вогнем, що росте, знищуючи все на своєму шляху. Вогнем, який у лічені хвилини знищує все, що ти мав, чим дорожив… Правила протипожежної безпеки дуже прості. Але недостатньо їх знати: треба їх виконувати. Щодня. Щохвилини. Пам’ятайте, що від вашої пильності залежать благополуччя і життя рідних вам людей. Парадокс, але праска, залишена увімкненою на столі, може перекреслити все, чого ви досягли, працюючи довгі роки. Перетворити на попіл найдорожче! Експлуатація пічного та електричного опалення  з порушенням правил пожежної безпеки стала справжньою бідою.

80% усіх пожеж виникає саме у житловому секторі. Основна причина — необережність з вогнем громадян. Якщо ж пожежа застала Вас у приміщенні, слід дотримуватись наступних правил:

 • негайно зателефонуйте до Служби порятунку “101” та повідомте адресу та місце виникнення пожежі, що ви спостерігаєте (задимлення, полум’я, паніку);
 • до дверей слід повзти підлогою, за можливості прикриваючи дихальні шляхи вологою тканиною;
 • обов’язково зачиняйте за собою двері, та ні в якому разі не відчиняйте вікна в кімнаті де знаходиться осередок пожежі, це лише допоможе розгорітися полум’ю сильніше;
 • під час пожежі заборонено користуватися ліфтом;
 • якщо двері гарячі, не відчиняйте їх — дим та полум’я не дозволять Вам вийти.

Не дозволяйте біді увійти до вашого дому! Пам’ятайте: пожежу легше попередити, аніж погасити! Будьте уважні! Будьте обережні!

 

Небезпечні знахідки

Нажаль, з кожним днем збільшується кількість трагічних наслідків виявленння вибухонебезпечних предметів пересічними громадянами. У разі виявлення предмета, схожого на вибуховий пристрій(надалі ВНП) у першу чергу необхідно здійснити наступне:

зателефонувати на спецлінію “101” або «102» та повідомити про факт виявлення підозрілого предмету, не наближатися та не торкатися до нього, повідомити про це прохожих.

Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність ВНП можуть бути:

 • виявлення валіз, пакунків, коробок та інших предметів залишених без нагляду власників;
 • наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних чи інших елементів;
 • наявність звуку працюючого годинникового механізму;
 • наявність диму, що виходить з предмету;
 • наявність у предметі елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;
 • незвичайно велика маса предмета (наприклад, коробки з під цукерок, банки з під кави, книги, блокноту та інше);
 • наклейки, наліпки, етикетки з підписами на поверхні кришок коробок з відповідними написами (“Бомба”, “Теракт”, “Заміновано”, “Небезпечно”, “Вибух” і т.і.);
 • намагання особи з предметом в руках чи в специфічному одязі, який дає змогу приховати на тілі ВНП, за будь-яких обставин безпосередньо наблизитися до місця скупчення відвідувачів закладу.

У випадку виявлення підозрілого предмету СУРОВО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь-які дії ( торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати та ін.). Пам`ятайте, що марна втрата часу при загрозу вибуху може коштувати людських жертв! Будьте обережними!

Дніпровське міське управління Головного управління ДСНС України
у Дніпропетровській області

Comments are closed.