Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради


3 державна пожежно-рятувальна частина 2018 рік

від 11.12.2018

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

З початку року піротехнічними підрозділами Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області здійснено більше 450 виїздів та знищено понад 2500 вибухонебезпечних предметів.

Вибухонебезпечні предмети становлять загрозу життю людини та оточуючих. До них відносять: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів.

Їх можна виявити на землі у лісі, на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, а також на дні річок.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу.

Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпасу утворюються хімічні сполуки, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів.

Якщо вибуховий снаряд пролежала в землі десятки років і не вибухнула, це не означає, що вона безпечна. Вона стає більш небезпечною та може вибухнути від тертя, іскри чи удару.

Якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись певних правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих, а саме:

 • не чіпайте, не рухайте знахідку;
 • зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;
 • відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
 • відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
 • припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
 • організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
 • про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити до служби порятунку «101» чи до міліції за номером «102».

Запам’ятайте! Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно.

Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

Якщо виявив вибухонебезпечний предмет, телефонуйте до служби порятунку за номером «101»!


від 06.12.2018

БЕЗПЕЧНЕ ОПАЛЕННЯ

З початку осені та впродовж зимового періоду настає зниження температурних показників, внаслідок – значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі. Як правило, це призводять не лише до знищення матеріальних збитків, але й до травмування і гибелі людей.

Аби запобігти пожежі у власній оселі, слід дотримуватись правил пожежної безпеки та не ризикувати своїм життям та життям своїх близьких!

За статистикою, пожежі при експлуатації електронагрівальних приладів виникають із-за нехтування правилами пожежної безпеки.

Залишені без нагляду нагрівальні електроприлади — одна з найчастіших причин пожеж.

Електронагрівальні прилади споживають значну електричну енергію, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до однієї розетки: це призводить до надмірного нагріву дротів живлення, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розеток.

Користуючись електронагрівальними приладами, слід бути особливо обережним, щоб уникнути спалаху навколишніх предметів. Не залишайте обігрівач біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись.

Ні в якому разі не залишайте ввімкнені нагрівачі на ніч або уходячи з дому.

У випадку займання від електронагрівальних приладів слід одразу ж його вимкнути та знеструмити всю електричну мережу в будинку. Вже після можливо загасити вогонь підручними засобами — водою, піском, сухою землею або накрити ковдрою.

Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати, що не можна застосовувати для гасіння електричних приладів та дротів під напругою воду!

Якщо горіння інтенсивне необхідно покинути приміщення, попередити сусідів та викликати рятувальників за номером «101».

Пам’ятайте, що виконання звичайних рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких.

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!


від 28.11.2018

ПЕРШІ ДІЇ ПРИ ПОЖЕЖІ В ПОБУТІ

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються матеріальні цінності.

Небезпечність пожежі полягає у токсичності продуктів горіння, вогні, підвищеній температурі, задимленості та зменшенні концентрації кисню.

Якщо виникла пожежа, не треба панікувати!

Одразу повідомляйте про виникнення пожежі рятувальників за номером «101».

В перші хвилини загорання велику роль відіграє використання первинних засобів гасіння до приїзду пожежно-рятувальних підрозділів.

Переносні вогнегасники (порошкові, вуглекислотні, водопінні) використовують згідно з інструкцією, наведеною у вигляді малюнків і тексту на корпусі вогнегасників.

Для приведення в дію пожежних кранів, які знаходяться в будинку (споруді), необхідно відкрити дверцята шафи і розкласти в напрямку осередку пожежі рукав, який з’єднаний з краном і стволом. Відкрити вентиль і спрямувати струмінь води із ствола на осередок горіння.

Остерігайтесь задимленості та обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежогасіння та вмійте ними користуватися.

Що робити, якщо пожежа застала вас у приміщенні?!

 • ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;
 • обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі — не відчиняйте їх, дим та полум’я не дозволять вам вийти;
 • щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму;
 • відчиніть вікно та кличте на допомогу;
 • якщо ви не в змозі відкрити вікно — розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей;
 • якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов’язково зачиніть за собою всі двері);
 • під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

У разі пожежі не гайте часу, одразу телефонуйте до рятувального підрозділу за телефоном «101».


від 23.11.2018

Звернення керівництва Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні батьки! Життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства. У період дитинства відбувається становлення особистості та закладання необхідних для подальшого життя знань, умінь та навичок. Саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту. А навчити малечу безпечно поводитися вдома, на вулиці, на дорозі – це обов’язок кожного дорослого, який знаходиться поруч з нею.

Біда зазвичай трапляється тоді, коли діти залишаються напризволяще там, де на кожному кроці на них чекає небезпека. Озброїти дітей необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності є важливим завданням для кожного з нас, дорослих.

Для того, аби допомогти дітям пізнати цей світ та оминути можливі загрози, потрібно не лише розповісти їм про найголовніші правила безпеки та й самому суворо дотримуватися правил безпечної життєдіяльності, демонструвати дітям власним прикладом їх дотримання.

Також, слід навчити дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб:

 • у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службу порятунку по телефону «101»;
 • при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись до співробітників правоохоронних органів по телефону «102»;
 • у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайте швидку допомогу по телефону «103»;
 • якщо відчули запах газу – дзвоніть по телефону «104».

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:

 • не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,
 • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,
 • не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,
 • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,
 • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,
 • не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих;

Керівництво Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області бажає Вам мудрості, сили і наснаги у справі виховання та навчання Ваших дітей.

Діти — найдорожчий скарб і майбутнє нашої держави.


від 12.11.2018

ПАМ’ЯТКА щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті

Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить, що наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. В Україні щодоби виникає більше 100 пожеж, на яких гине в середньому 5 чоловік. Аналіз свідчить, що найбільша кількість пожеж, біля 75 % сталася саме у житлі. Населення часто порушує елементарні правила пожежної безпеки, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх.

Пожежі викликані непогашеною цигаркою, є найбільш розповсюдженими ніж може здатися на перший погляд. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язана з курінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі

У квартирах і житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин. Категорично забороняється залишити малолітніх дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.


від 30.08.2018

Увага! Інформує департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради: про порядок дій населення у разі оголошення евакуації

10 та 11 жовтня 2018 року на території міста Дніпра під керівництвом Державної служби України з надзвичайних ситуацій буде проведено тренування міських органів з питань евакуації щодо дій у разі утворення зони катастрофічного затоплення внаслідок виникнення аварій на гідротехнічних спорудах Дніпровського каскаду з руйнуванням гребель Кременчуцької ГЕС та Середньодніпровської ГЕС.

Під час тренування будуть практично відпрацьовані:

 • оповіщення населення із включенням електросирен та передачею мовного повідомлення;
 • евакуація населення та матеріальних цінностей із прогнозованої зони катастрофічного затоплення.

Місця практичного відпрацювання заходів з евакуації населення:

 • збірний пункт евакуації на території КЗО «Середня загальноосвітня школа № 81» (вул. Юліуша Словацького, 1);
 • приймальний пункт евакуації на території КЗО «Середня загально-освітня школа № 2» (вул. Юрія Савченка, 1 А);
 • збірний пункт евакуації на території КЗО «Середня загальноосвітня школа № 26» (вул. Каруни, 129);
 • приймальний пункт евакуації на території КЗО «Середня загально-освітня школа № 45» (вул. Софії Ковалевської, 88 А).

Рух колон буде здійснюватися за маршрутами:

 • вул. Юліуша Словацького – вул. Андрія Фабра – просп. Пушкіна – вул. Юрія Савченка;
 • вул. Каруни – вул. Янтарна – вул. Софії Ковалевської.

Почувши сирену або ставши свідками практичних тренувань з евакуації, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує!

Увімкніть радіоточки або радіоприймачі на хвилях радіостанцій «ХІТ-FM» 102,0 та «Русское радио «Україна» 101,1. Уважно прослухайте мовне повідомлення сигналу «Увага всім!» і дійте згідно з отриманою інформацією.

Про отриману інформацію сповістіть сусідів, особливо людей похилого віку.

Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів цивільного захисту. Вивчайте способи захисту власного життя та здоров’я в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно.

 

Порядок дій населення у разі оголошення евакуації

Увага! Інформує департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради.

Одним із способів захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є загальна евакуація з територій у разі виникнення загрози:

 • аварій з викидом радіоактивних та небезпечних хімічних речовин;
 • катастрофічного затоплення місцевості;
 • масових лісових пожеж, землетрусів, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів.

У повсякденних умовах громадяни за місцем роботи або проживання повинні з’ясувати та знати:

 • про включення їх особисто та членів родини до списків на евакуацію;
 • місце розташування збірного пункту евакуації (далі – ЗПЕ) або місце збору перед відправленням на ЗПЕ;
 • сигнали оповіщення цивільного захисту та як діяти за сигналами.

У разі оголошення про початок евакуації громадяни прибувають на ЗПЕ або на місце збору перед відправленням на ЗПЕ.

Перед тим, як залишити житло, необхідно:

 • зачинити вікна;
 • вимкнути газ, воду і електрику;
 • забрати продукти з холодильника.

З собою мати:

 • паспорт, військовий квиток, документи про освіту і фах, посвідчення про шлюб і народження дітей, пенсійне посвідчення та інші документи;
 • валізу (рюкзак) з одягом по сезону, постільною білизною, особистими речами і предметами гігієни, необхідними медикаментами;
 • гроші, цінності, продукти харчування і воду на 3 доби.

Документи, речі та продукти харчування рекомендується покласти в герметичні пакети або ємності.

Загальна вага речей не повинна перевищувати 50 кг на одну людину.

На одязі дітей мають бути нашивки з позначенням прізвищ, імен, по батькові дитини та її батьків, року народження, адреси постійного місця проживання, номерів телефону батьків.

У ході евакуації необхідно:

 • виконувати усі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів;
 • дотримуватись дисципліни та порядку на маршруті руху, на транспорті і в районі розселення за новим місцем розташування;
 • після прибуття до кінцевого пункту евакуації пройти реєстрацію;
 • сприяти органам охорони громадського порядку і медичним працівникам;
 • у разі необхідності надавати допомогу літнім та хворим людям.

 

Порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайної ситуації

Увага! Інформує департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради.

Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення, а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках, включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирена та уривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім!»

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.

Прослухавши інформацію, кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

Повідомлення включає інформацію:

 • про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення;
 • території (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), які потрапляють в зону ураження;
 • порядок дій населення, яке знаходиться на цій території;
 • іншу важливу інформацію.

Кожний громадянин, який перебуває на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника суб’єкта господарської діяльності, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома, під час виникнення надзвичайних ситуацій він повинен:

 • тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор, щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;
 • повідомити про отриману інформацію сусідів;
 • постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;
 • провести у квартирі або будинку протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, водопостачання, електропостачання), підвищити захисні властивості приміщень: зачинити вікна, ущільнити їх;
 • мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).

Якщо сигнал застав вас у транспорті (магазині, театрі, на ринку тощо), уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.

 

Дії населення у разі загрози або виникнення катастрофічного затоплення

Увага! Інформує департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради.

Катастрофічне затоплення – надзвичайна ситуація, яка виникає внаслідок пошкодження або руйнування гідротехнічної споруди (греблі) та некерованого переміщення великих мас води, які несуть руйнування та затоплюють значні території, в тому числі населених пунктів, розташованих на берегах ріки.

Місто Дніпро розташоване у прогнозованій зоні катастрофічного затоплення внаслідок пошкодження або руйнування греблі Кременчуцької ГЕС та Середньодніпровської ГЕС.

Наслідки пошкодження або руйнування греблі Кременчуцької ГЕС та Середньодніпровської ГЕС у межах міста Дніпра: ураження людей, руйнування споруд хвилею прориву, яка може мати висоту до 10 м та швидкість 1,5 м/с;  катастрофічне затоплення території міста уздовж русла ріки Дніпро та гирла ріки Самара загальною площею 117,4 кв. км, з підйомом рівня води від 0,5 до 7,5 м та тривалістю до 8 діб.

У повсякденних умовах з’ясуйте, чи потрапляє територія, на якій ви мешкаєте, у зону дії хвилі прориву та можливого катастрофічного затоплення.

Дізнайтесь про підвищення на місцевості поблизу місця вашого мешкання та маршрути руху до них.

Уточніть місце розташування найближчого збірного пункту евакуації.

Складіть перелік документів та речей першої необхідності, які потрібно мати під час евакуації.

При загрозі катастрофічного затоплення буде надано попереджувальний сигнал «Увага всім!» за допомогою звучання сирен, гудків промислових підприємств, транспортних засобів.

Почувши попереджувальний сигнал «Увага всім!», увімкніть радіоточки або радіоприймачі на хвилях радіостанцій «ХІТ-FM» 102,0 та «Русское радио «Україна» 101,1. Уважно прослухайте мовне повідомлення, в якому буде наведено перелік територій міста, які потрапляють у зону катастрофічного затоплення.

Про отриману інформацію сповістіть сусідів, особливо людей похилого віку.

Отримавши інформацію про загрозу катастрофічного затоплення та початок евакуації, невідкладно виконайте такі дії.

Візьміть паспорт, військовий квиток, посвідчення про шлюб та свідоцтва про народження дітей, пенсійне посвідчення, документи про освіту і фах та інші документи, а також гроші і цінності. Покладіть їх до герметичного пакета.

Покладіть до валізи або рюкзака одяг по сезону, змінну та постільну білизну, особисті речі, предмети гігієни, необхідні медикаменти.

Візьміть із собою запас продуктів харчування та води на 3 доби.

Беріть лише найнеобхідніше. Пам’ятайте, що зібрані речі вам доведеться нести власноруч.

На одязі дітей зробіть нашивки із зазначенням прізвищ, імен, по батькові дитини та її батьків, року народження дитини, адреси постійного місця проживання, номерів телефону батьків.

Перед тим, як залишити будинок або квартиру, зачиніть вікна, перекрийте газо-, водо-, електропостачання.

Направляйтесь до найближчого збірного пункту евакуації.

Далі дійте за розпорядженнями посадових осіб евакуаційних органів.

Під час проведення евакуаційних заходів надавайте допомогу хворим та людям похилого віку.

При раптовому затопленні для спасіння від удару хвилею прориву терміново підніміться на найближче підвищення, залізьте на високе міцне дерево або верхній (вище 2-го) поверх стійкої будівлі.

Опинившись у воді, зніміть з себе важкий одяг та взуття, пливіть до найближчої незатопленої ділянки, при цьому рухайтесь під кутом до течії. Остерігайтеся предметів, скритих під водою, та тих, що вільно плавають у воді, щоб не отримати травми. При підході хвилі прориву пірніть на глибину у її основи.

Якщо ви залишились у приміщенні на затопленій території, відключіть електропостачання, підніміться на верхні поверхи, горище або дах, туди ж перенесіть найбільш цінне майно, продукти харчування. Сигнал про наявність у будинку людей подавайте вивішуючи з вікна яскраву тканину вдень, вночі – світлом ліхтаря.

Для отримання інформації скористайтесь радіоприймачем з автономним живленням.

Підготуйтесь до евакуації по воді, візьміть необхідні документи, предмети першої необхідності, водонепроникний одяг та взуття, підручні плавзасоби (надувні човни, матраци, подушки тощо).

Департамент громадського порядкуі цивільного захисту
Дніпровської міської ради


від 20.08.2018

Рейд на водних об’єктах на території Амур-Нижньодніпровського району

20.08.2018 проведено рейд на водних об’єктах на території Амур-Нижньодніпровського району спільно з представниками 3 ДПРЧ 8 ДПРЗ та представниками АНД районної у м. Дніпро ради.

Під час рейду проводилася роз’яснювальна робота з відпочиваючими щодо відпочинку в місцях визначених для відпочинку, заборони вживання алкогольних напоїв, безпечного поводження на воді.


від 13.06.2018

Запобігти, врятувати, допомогти


від 12.03.2018

Запобігти, врятувати, допомогти


від 05.03.2018

ДМУ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області: бережіть дітей!!!

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Діти не завжди відчувають небезпеку, а тому часто стають жертвами незнання елементарних правил безпечної поведінки – що і є першопричинами сумних та трагічних наслідків.

Навчіть дітей основам безпеки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, електричними приладами. Не залишайте дітей без нагляду, ховайте від них сірники, не дозволяйте користуватись піротехнічними виробами! Знайдіть декілька хвилин на цікаву, відверту розмову з дітьми про необхідність поважного ставлення до правил особистої безпеки, навчіть їх діям на випадок побутових надзвичайних ситуацій. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя.

За більш детальною інформацією звертайтесь до державних пожежних частин 8-го державно пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Бережіть себе та своїх близьких! При виникненні надзвичайних ситуацій телефонуйте до Служби порятунку «101»!


від 05.02.2018

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч — це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

У разі користування пічним опаленням:

 • перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці;
 • біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
 • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
 • золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

 • залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
 • користуватися печами, які мають тріщини;
 • розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
 • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
 • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
 • використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
 • здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
 • закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
 • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

від 09.02.2018

Звернення керівництва Дніпровського міського управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні мами і тата, опікуни та піклувальники! Ми звикли вважати, що навчити дітей тим чи іншим правилам безпеки можна лише за допомогою численних нагадувань. Однак, як свідчить практика, насправді це не так. Діти вчаться навіть тоді, коли ми абсолютно впевнені, що вони зайняті власними справами і не помічають нічого довкола себе. Коли дитина бачить, що батьки не завжди вимикають все газове та електричне обладнання, виходячи з будинку, дитина буде робити так само, і жодна страшна історія не допоможе. Тому, якщо хочете навчити дитину правилам безпеки, насамперед, самі дотримуйтесь їх.

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам'ятати та самим дотримуватись наступних правил:

 • не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,
 • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,
 • не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,
 • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,
 • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,
 • не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих.

Також, необхідно навчити дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб: у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службу порятунку по телефону «101»; при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись до співробітників правоохоронних органів по телефону «102»; у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайте швидку допомогу по телефону «103»; якщо відчули запах газу – дзвоніть по телефону «104».

Керівництво Дніпровського міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області бажає Вам щастя батьківства, пишатися успіхами своїх дітей, а головне – завжди бачити їх неушкодженими, здоровими й усміхненими.

 

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області інформує: інформаційна памятка

Навчальний пункт АРЗ СП ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Державний ліцензований заклад освіти

Діловод Навчального пункту АРЗ СП ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Жемірова Ірина Василівна, моб. тел. 067-200-57-00, роб. тел. 765-83-00

Адреса: вул. Панікахи, 23, м. Дніпро

Послуги у сфері протипожежних та інших видів навчання:

 • пожежно-технічний мінімум (для всіх категорій підприємств та осіб);
 • спеціальна підготовка працівників МПО та членів ДПО;
 • підготовка фахівців, які проводять радіаційний та хімічний контроль;
 • підготовка фахівців, які використовують засоби індивідуального захисту органів дихання та зору (газодимозахисників).

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області


від 25.01.2018

ПЕРЕЛІК стаціонарних пунктів обігріву, які працюють у місті Дніпрі у зимовий період 2017 – 2018 років

завантажити інформацію


від 24.01.2018

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області інформує: рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці

Ожеледиця

Щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.

Ми пропонуємо вам прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.

Перед виходом із будинку.

 • Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття "льодоступи":
  1. прикріпіть на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
  2. наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один - два дні вистачає);
  3. натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщини наждакового паперу рано або пізно обсипаються);
  4. намажте на підошву клей типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
 • Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.
 • Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
 • Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження -небезпечні для здоров'я.
 • Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

(за матеріалами офіційного сайту ДСНС України)


від 12.01.2018

Готуючись до святкування Водохреща Господня варто пригадати та дотримуватися певних правил

19 січня православні та греко-католики традиційно відзначають Водохреща Господнє.

Вважається, що вода, освячена у цей день, має цілющі властивості і справляє благодійний вплив на душевний та фізичний стан людини. Сам акт занурення в крижану воду є свідченням сили волі, хоробрості і прагнення до покращення фізичного ті духовного стану.

Готуючись до святкування Водохреща Господня варто пригадати та дотримуватися певних правил.

Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки або іншої водойми.

Ретельно обирайте місце для занурення. Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком товщиною не менше 15 сантиметрів при температурі повітря 0 С.

Занурюватись у воду можна в спеціально відведених для цього місцях у присутності медичного працівника та не більше як на 20 секунд. Якщо перебувати у холодній воді більш тривалий час, виникає переохолодження організму, можуть виникнути судоми, припинення дихання, втрата свідомості.

Категорично забороняється занурюватись у крижану воду у стані алкогольного сп’яніння! Після занурення обов’язково треба розтертися сухим рушником і зігрітися гарячим чаєм.

На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити таке: якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; надіти сухий одяг; якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; по можливості дати йому гарячу їжу і напій. Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем.

Якщо Ви стали свідком нещасного випадку, негайно телефонуйте за номером 101!


від 10.01.2018

З метою попередження виникнення трагічних випадків під час застосування піротехнічних виробів рятувальники ДСНС України нагадують елементарні правила безпечного використання петард‚ салютів та феєрверків

Зокрема:

 • купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;
 • перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;
 • забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту;
 • забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;
 • при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані і курити;
 • забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей;
 • не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках;
 • запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху;
 • пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм гратися з піротехнікою;
 • піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.

Шановні громадяни!

Будьте обережні при використанні піротехнічних виробів. Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області

(за матеріалами офіційного сайту ДСНС України)

Comments are closed.