Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради


Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

від 29.01.2020

Амур-Нижньодніпровський районний територіальний центр  комплектування та соціальної підтримки інформує про черговий призов громадян України, 1993-2002 років народження на строкову військову службу в Збройні Сили України в квітні-червні 2020 року

завантажити наказ від 28.01.2020 № 24


від 10.09.2019

Амур-Нижньодніпровський районний територіальний центр  комплектування та соціальної підтримки інформує про черговий призов громадян України, 1992-2001 років народженняна строкову військову службу в Збройні Сили України в жовтні-грудні 2019 року

завантажити наказ від 09.09.2019 № 145


від 16.04.2019


від 05.03.2018

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат інформує про черговий призов громадян України, 1991-1998 років народження на строкову військову службу в Збройні Сили України в квітні-травні 2018 року

завантажити наказ від 26.02.2018 № 23


від 22.11.2017

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат інформує щодо приписки громадян 2001 року народження до призовної дільниці району

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» в Амур-Нижньодніпровському військкоматі щороку упродовж січня-березня проводиться приписка громадян до районної призовної дільниці. На даний час також здійснюються заходи з приписки юнаків в Амур-Нижньодніпровському районі.

Як визначено в пункті 1 статті 14 даного Закону «Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової  служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей. До призовних дільниць приписуються юнаки, яким на рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) військовими комісаріатами за місцем проживання».

За результатами приписки призовники отримують у районному військовому комісаріаті посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Цей документ потрібен не лише для вирішення питань пов’язаних з військовим обліком, а також для оформлення документів при вступі до навчальних закладів, працевлаштуванні, виїзді за кордон, для вирішення інших соціальних питань.

Для взяття на військовий облік та проходження військової комісії громадяни надають, особисто, до районного військового комісаріату відповідні документи, щопонеділка, середи та п’ятниці  з 9.00 год. до 11.30 год. за адресою: вул. Путилівська, 20.


від 21.07.2017

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат інформує щодо реалізації програми Дніпропетровського міського об’єднання ветеранів АТО

В рамках реалізації програми Дніпропетровського міського об’єднання ветеранів АТО по соціальній реабілітації з лав ЗСУ та ветеранів АТО у м. Дніпро створюється філія охорони фірми «Київ-1»


від 20.07.2017

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат інформує про призов громадян на строкову військову службу до Національної Гвардії України у серпні 2017 року

завантажити наказ від 12.07.2017 № 95


від 12.06.2017

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат: як притягнути до відповідальності службовця, коли він порушив закон?

З метою моніторингу суспільної думки та отримання оперативної інформації про можливі протиправні дії підлеглих Амур-Нижньодніпровського районного військового комісаріату, з’явилась можливість надати електронне анонімне повідомлення про протиправні дії корисливої спрямованості посадових осіб Амур-Нижньодніпровського РВК.

Як повідомити про вчинення злочину?

Повідомлення про злочин слід подати особисто на електронну адресу  skargarvk@gmail.com.

У повідомленні про злочин слід зазначити дату написання заяви, дату вчинення протиправних дій корисливої спрямованості, навести короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення злочину, факти, які їх підтверджують, посадову особу яка вчинила протиправні дії. Бажано також вказати назву злочину або статтю Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за його вчинення.

Звернення не береться до розгляду, якщо:

1. в ньому міститься нецензурна лексика, образливі вирази;
2. звернення не містить конкретних заяв, скарг, пропозицій;
3. відсутність відомостей, які вказують на вчинення злочину;
4. якщо звернення подано повторно від однієї і тієї ж особи, на ту ж саму посадову особу  з питання, на який раніше вже було прийнято рішення.

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат


від 10.06.217

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат інформує про літнє оздоровлення і відпочинок дітей військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які брали участь в АТО

Між командуванням військової частини А1314 та керівництвом Дніпропетровської обласної ради досягнуто домовленість про організацію літнього оздоровлення і відпочинок дітей в оздоровчих таборах, розташованих на території Дніпропетровської області військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які брали участь в проведенні антитерористичної операції.

Відпочинок відбуватиметься  у чотири зміни. Графік змін буде доведено окремим розпорядженням.

Для отримання безкоштовної путівки на літнє оздоровлення та відпочинок дітей, батьки мають звернутися до Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної держаної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення районних, міських державних адміністрацій за місцем реєстрації та прописки.

В разі відмови у наданні путівки, для вирішення даного питання, звертатись до заступника військового комісара Дніпропетровського ОВК по роботі з особовим складом підполковника Полуцигана Сергія Володимировича, тел. (067) 564-94-98.


Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат


від 18.05.2017

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат попереджає юнаків призовного віку про кримінальну відповідальність за невиконання військового обов’язку

З метою недопущення неявки призовників до Дніпропетровського обласного військового комісаріату на відправку до військових частин Збройних Сил України, Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат попереджає юнаків призовного віку про кримінальну відповідальність за невиконання військового обов’язку (ст. 335 Кримінального кодексу України).

Статті Закону та кодексу у сфері військового законодавства.

Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»

Стаття 1. п. 1. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Стаття 15. п. 8. Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

 • призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;
 • у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;
 • призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.

Стаття 17. п. 10. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

Стаття 335 Кримінального кодексу України: «Ухилення від чергового призову на строкову військову службу»

а) Підлягає позбавленню волі від 1-го до 3-ох років;
б) Це ж саме скоєне шляхом нанесення собі тілесних ушкоджень, чи симуляцією хвороби, чи підробки документів, чи шляхом іншого обману підлягає позбавленню волі від 1-го до 5-ти років позбавлення волі.

У разі неявки призовників до військового комісаріату та пункту відправки до військових частин, Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат передає матеріали до слідчих органів Амур-Нижньодніпровського відділення поліції ГУНП в Дніпропетровській області задля порушення кримінального провадження за ст. 335 Кримінального кодексу України.

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат


від 10.05.2017

ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ МАТЕРІАЛ до “Пам’ятки резервісту”

І. ІСНУЮЧИ ПІЛЬГИ, ПРИВІЛЕЇ ТА ОБОВ’ЯЗКИ РЕЗЕРВІСТІВ

Резервісту гарантується:

 • збереження місця роботи, а також займаної посади та середньої заробітної плати на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності;
 • державне страхування під час виконання обов’язків служби у військовому резерві;
 • у разі укладання контракту на проходження служби в резерві з командиром обраної їм військової частини, у випадку оголошення мобілізації, призов саме до цієї військової частини.

Резервіст забезпечується безкоштовно:

 • військовою формою одягу з передбаченими для військовослужбовців знаками розрізнення, що свідчать про їх належність до резервістів;
 • харчуванням та проживанням у військових частинах під час виконання обов’язків служби у військовому резерві;
 • медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України під час виконання обов’язків служби у військовому резерві.

Резервісту виплачується:

 • грошова виплата за той час, що він перебував у військовій частині під час зборів, (одразу по їх закінченню) – в сумі від 2 400 до 3 200 грн. за 30 діб зборів (в залежності від військового звання);
 • добові за той час, що він перебував у військовій частині під час зборів, (одразу по їх закінченню) – в сумі від 540 до 900 грн. за 30 діб зборів (в залежності від військового звання);
 • грошове забезпечення безробітним за той час, що він перебував у військовій частині під час зборів, (одразу по їх закінченню) – в сумі 1600 грн. за 30 діб зборів;
 • одноразове грошове заохочення резервістам, які виконали програму підготовки, не мали порушень, (виплачується військовою частиною в наступному році на карткові рахунки) – в сумі від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання).

Резервісту компенсується:

 • середньомісячна заробітна плата за той час, що він перебував у військовій частині під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві (не менше 3 200 грн. за місяць);
 • вартість проїзду до військової частини та в зворотному напрямку (якщо він переміщується за власний кошт).

Резервіст має можливість:

 • отримати відстрочку від призову на строкову військову службу (для громадян призовного віку);
 • звільнитися від призову на строкову військову службу після виконання обов’язків служби у військовому резерві протягом двох контрактів;
 • просуватися по службі;
 • отримувати чергові військові звання;
 • підвищувати кваліфікацію, отримати нову військово-облікову спеціальність.

Резервіст зобов’язаний:

 • прибувати під час оголошення мобілізації до військового комісаріату протягом 24 годин;
 • прибувати за викликом військового комісара або командира свого підрозділу на навчальні або перевірочні збори;
 • сповіщати військового комісара та свого командира про зміну місця проживання (або тимчасовий виїзд в іншу місцевість), номерів телефонів, сімейного стану, здоров’я тощо;
 • зберігати та прибувати за мобілізацією або на навчальні збори у військовій формі одягу, якою був забезпечений під час звільнення з військової служби;
 • виконувати вимоги статутів Збройних Сил України під час проходження навчальних зборів.

ІІ. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПІЛЬГ РЕЗЕРВІСТІВ, які вживаються Генеральним штабом Збройних Сил України (проект відповідного Закону України знаходиться у Верховній Раді України):

 • виплата грошової винагороди при укладанні контракту на проходження служби в резерві - до 6000 грн;
 • обчислення пільгової військової пенсії з урахуванням служби в резерві (1 рік за 3 роки в резерві – резервістам, які уклали контракт на проходження служби в резерві);
 • дострокове (на 5 років) набуття права на пенсію за 25 років служби в резерві (резервістам, які уклали контракт на проходження служби в резерві);
 • можливість медичного забезпечення у військових госпіталях після виходу на пенсію (резервістам, які уклали контракт на проходження служби в резерві);
 • надання дітям резервістів, за місцем проживання їх сімей, в першочерговому порядку місць у дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форми власності;
 • можливість зарахування поза конкурсом на посади державних службовців;
 • надання можливості вступу до вищих військових навчальних закладів на очну форму навчання поза конкурсом;
 • надання дотацій та позик роботодавцям на створення робочих місць для працевлаштування резервістів (які уклали контракт на проходження служби в резерві).

МОТИВАЦІЙНІ ЧИННИКИ

 • фінансового характеру стосовно служби у військовому резерві

зобр. 1

зобр. 2


від 04.05.2017

Реабілітаційний центр «ДОПОМОЖИ СОБІ САМ» для відновлення  бійців АТО та членів їх сімей

Ми забеспечуємо БЕЗКОШТОВНУ реабілітацію після наступних захворювань:
-порушення опорно-рухової системи;
-черепно-мозкові травми;
-неврози;
-контузії і т.д.

Пропонуємо БЕЗКОШТОВНО відвідувати:
- басейн;
- спортзал;
- бадмінтон;
- настільний теніс;
- курси програм Іай-до та Айкі-до;
- Відправляємо на відновлення в Прикарпатті

Запис по телефонам:

(098) 295 42 13 - Оксана

(050) 453 70 39 – Ірина


від 23.03.2017

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат інформує про приписку громадян до районної призовної дільниці

Згідно із Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" в Амур-Нижньодніпровському військкоматі щороку упродовж січня-березня проводиться приписка громадян до районної призовної дільниці. На даний час також здійснюються заходи з приписки юнаків в Амур-Нижньодніпровському районі.

Як визначено в пункті 1 статті 14 даного Закону «Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей». До призовних дільниць приписуються юнаки, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) військовими комісаріатами за місцем проживання»

За результатами приписки призовники отримують у районному військовому комісаріаті посвідчення про приписку до призовної дільниці. Цей документ потрібен не лише для вирішення питань пов’язаних з військовим обліком, а також для оформлення документів при вступі до навчальних закладів, працевлаштуванні, виїзді за кордон для вирішення інших соціальних питань.

Для взяття на військовий облік та проходження військової комісії, громадяни надають особисто до районного військового комісаріату відповідні документи, щопонеділка, середи та п’ятниці з 9.00 год. до 11.30 год. за адресою вул. Путилівська, 20.

ТВО військового комісара Амур-Нижньодніпроського районного
військового комісаріату підполковник О.М. Петров


від 22.03.2017

Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет»

Проводить навчально-тренувальний курс «Маркетинговий менеджмент» для військовослужбовців які планують вийти в запас в 2017 році, або вже зробили це протягом трьох останніх років.

Обсяг курсу - 350 навчальних годин. Початок занять - І декада квітня 2017 року.

Заняття проходитимуть на кафедрі маркетингу Державного ВНЗ «НГУ», згідно графіку, що буде узгоджений зі слухачами. Слухачам, які успішно засвоїли курс, видається Посвідчення про підвищення кваліфікації державного зразка.

Документи, необхідні для зарахування на курс:

 • заява
 • копія паспорта
 • копія ІНН
 • копія військового квитка

За деталями звертатись до Амур-Нижньодніпровського районного військового комісаріату, або за телефонами : +38 (066) 704-48-21, +38 (068) 914-60-20.


ТВО військового комісара Амур-Нижньодніпроського районного
військового комісаріату майор Д.Г. Кібліцький


від 10.03.2017

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат
інформує про призов громадян України на строкову службу навесні 2017 року

завантажити наказ від 03.03.2017 № 30


від 23.01.2017

Районний військовий комісаріат інформує: 242 дні самовідданої оборони Донецького аеропорту – символ незламності українського духу, національної гідності та героїзму

22 січня 2015 року завершилася героїчна оборона Донецького аеропорту, яка тривала 242 дня.Це більше, ніж оборона Сталінграду і Москви у роки Другої світової війни. Це більше, ніж інколи триває ціла війна.

Народ України був вражений стійкістю, відвагою і самопожертвою наших воїнів. Вороги прозвали цих героїв “кіборгами”. Про них повідомляли засоби масової інформації по всьому світу.

Операція по обороні Донецького аеропорту була розпочата українськими військами у травні 2014 року. У той час на території Україні ще не було бронетанкових частин Російської Федерації, і вогневий контроль за кордоном зберігався в руках українського командування. Військові готували операцію з перекриття державного кордону головними силами армійського угрупування. Тому контроль за аеропортами Донецька, Краматорська та Луганська був важливим завданням – щоб не перетворити їх на зручні канали перекидання російських військ в Україну.

Російське командування прекрасно розуміло важливе значення аеропортів для забезпечення логістики ЗС України. Командувач оперативним командуванням “Південь” генерал Р.Хомчак, враховуючи ключове значення аеропорту Донецька як вузла комунікацій, перекинув на його прикриття близько 150 військовослужбовців – сили третього полку спеціального призначення з Кіровограда. Керівництво аеропорту суворо попередило спецназ – у жодному разі не заходити в новий термінал, щоб не лякати пасажирів міжнародних рейсів озброєними солдатами і не заважати роботі. У результаті в ніч 26 травня новий термінал і підходи до аеропорту були захоплені ударними формуваннями російських спецслужб в Україні – батальйоном “Восток”, загонами Здрилюка і “Оплоту”, з числа колишніх і діючих співробітників спецпідрозділів ГРУ і ФСБ РФ та чеченців.

У бою 26 травня кіровоградці при ефективній підтримці авіації розгромили противника, залишки російських загонів в паніці покинули аеропорт. Було знищено значну кількість терористів та російських спецназівців, включаючи інструктора Центру спеціального призначення ФСБ РФ Сергія Ждановича. Аеропорт Донецька став контролюватися українськими військовими.

Ведучи бої з сепаратистами, українські війська не змогли здійснити операцію з блокування державного кордону, оскільки в районі Ізвариного в бої вступила російська артилерія і спецназ. Потім війська РФ почали наносити потужні вогневі удари і по іншим нашим військам вздовж кордону, і перекрити в цих умовах наземні підвезення стало неможливо. Після того як противник зберіг за собою контроль за приблизно 150 кілометрами держкордону, включаючи велику автомагістраль, і почалися масовані перекидання військ та постачання наземним транспортом, утримання аеропортів вже не мало стримуючого чинника для російської агресії.

Однак, аеропорт міг стати плацдармом для наступу українських військ на Донецьк.

Незважаючи на те, що резервів для проведення ротації військ і для забезпечення безпечного підвезення, охорони тилів не було, українські воїни продовжували виконувати поставлені завдання у важких умовах. Ситуація в аеропорту стала критичною вже в липні – коли противник замкнув щільне кільце оточення. Постачання стало можливим лише по охоронному коридору, який був створений після того як ударна група сектора “Б” – кілька танків і БМП дев’яносто третьої бригади і штурмова рота батальйону МВС “Дніпро” захопили села Піски та Авдіївку.

З тих пір Піски – ключова позиція для утримання аеропорту, оскільки саме там формувалися групи для проривів конвоїв, і саме в цьому районі розміщувалася зведена артилерійська група сектору “Б”. Але найбільш запеклі бої в аеропорту, завдяки яким весь світ дізнався про українських “кіборгів”, розвернулися саме у вересні – відразу після настання перемир’я. Чому ж російські найманці, порушуючи домовленості атакували аеропорт в період перемир’я?

Причини безперервного штурму аеропорту не лише тактичні, а в першу чергу політичні. Спровокували штурм, як це не парадоксально, саме умови перемир’я. За результатами Мінських домовленостей протиборчі сторони повинні були створити розмежувальну 30-кілометрову зону між російськими загонами та українськими військами. Однак Росія не була зацікавлена в мирному врегулюванні в Донбасі, і Путін, очевидно, зробив усе, щоб повністю зірвати Мінські угоди.

Російське командування зосередило загони найманців при підтримці артилерії для захоплення ряду ключових об’єктів на лінії фронту. Путінські найманці не виконали жодного пункту мирного плану і не відвели свої війська в жодному з намічених пунктів, більше того – вони демонстративно не збиралися дотримуватися умов припинення вогню.

Причини відчайдушних атак на аеропорт цілком очевидні. Польові командири вирішили здобути демонстративну політичну перемогу. Вони кинули свої загони на лобовий штурм, щоб до моменту створення розмежувальної 30-кілометрової зони і виведення українських військ заявити, що українці самі не пішли, а аеропорт захоплений штурмом.

Російські спецслужби підігрівали конкуренцію і маніпулювали польовими командирами сепаратистів, щоб останні боролися за пріоритетне отримання постачання і фінансування з Росії, за високі пости в маріонетковому керівництві “ДНР”. Тому будь-які жертви найманців для “Гіві”, “Мотороли”, “Оплоту”, “Востоку” не мали ніякого значення – навпаки, вони використовували високі втрати як доказ своїх великих зусиль і для отримання додаткових поставок грошей і зброї з РФ.

В альтернативній реальності, яку вбиває в голови бойовиків російська пропаганда, це українці атакують в аеропорту, їх сили ослаблені, добити їх нескладно. За участь в атаках в аеропорту з судимих громадян “уряд” так званої “ДНР” знімав судимість, а решті обіцяв роботу і швидку демобілізацію. Живі хвилі недосвідчених і погано навчених терористів використовувалися для банальної розвідки боєм – вони відволікали вогонь української артилерії прикриття і захисників аеропорту, завдяки чому професійні російські найманці намагалися засікти наші вогневі позиції і вивести їх з ладу.

Позиції в аеропорту – це абсолютно відкрита місцевість, де можна було зайняти тільки спостережні позиції в окремих будівлях. Ці будівлі не можна утримувати великими силами оскільки при концентрації сил вони ставали зручною мішенню для артилерії і танків, тому могли бути великі втрати. У зв’язку з цим, оборона аеропорту представляла собою ланцюжок окремих спостережних постів, які викликали у разі потреби вогневу підтримку. Наші сили в будівлях аеропорту ніколи не становили більше 100-120 бійців, розкиданих по точкам.

Але найголовніше – це те, що спостережні пункти здійснювали корегування вогню артилерії. Саме вона дозволяла впевнено утримувати спостережні пункти аеропорту. Другим важливим фактором була бронетехніка. Велику загрозу для захисників аеропорту представляли атаки ворожих танків, які били прицільно прямою наводкою. Танк мобільний, артилерією його накрити важко. Тому в аеропорту було зосереджено 2 танки і кілька БМП для протитанкової оборони.

Після того, як противник почав бити по нашій бронетехніці в новому терміналі новими протитанковими керованими ракетами, схема підтримки була нашим командуванням змінена. У Пісках було розміщено танковий підрозділ, який завжди тримав у постійній готовності 3-4 танка. Для придушення ворожих вогневих точок і спостережних пунктів та для відбиття танкових атак наші танки швидко висувалися з Пісок.

Від околиці Пісок до нового терміналу – приблизно 2 кілометри. Це найкоротший шлях. Але наші могли надавати підтримку і з бази в Опитному  – це приблизно 3 кілометри. Відстань невелика. Але проблема в тому, що як шлях з Пісок, так і шлях з Опитного добре контролювався противником.

Таким чином, українські військові утримували позиції в аеропорту насамперед завдяки взаємодії артилерії і бронетехніки із захисниками будівель аеропорту і завдяки можливості негайно надати підтримку резервами. Але ускладнюючим фактором був тиск з флангів.

Під час оборони аеропорту всі українські та міжнародні ЗМІ та значна частина європейських спостерігачів саме так повідомляли про те, чому російські військові разом із сепаратистами з “ДНР” прикладали стільки зусиль, щоб захопити Донецький аеропорт.

Gazeta Wyborcza. Путіну потрібен аеропорт Донецька, щоб змусити Київ визнати “ДНР”. Захоплений аеропорт Донецька повинен був стати для президента Росії Володимира Путіна головним козирем на переговорах з Україною і Заходом про визнання так званих “ДНР” і “ЛНР”. Кремль хотів продемонструвати, що терористичні республіки – це серйозна сила, з якою треба розмовляти. Заодно Путін хотів змусити Київ забути про членство в ЄС і НАТО. Звідси й численні атаки на аеропорт і заяви командування сил бойовиків про його захоплення. Але успішна оборонна операція в аеропорту Донецька поклала край цим “надіям” росіян. Українська армія показала, що здатна “дати росіянам в зуби”.

Видання Die Welt писало, що результат війни в Україні вирішується в аеропорту Донецька. Аеропорт стане дуже важливим центром звільнення всього міста. Якщо ж він дістанеться терористам, то тут вони зможуть швидко отримувати забезпечення з Росії. Тоді не виключено, що українським військовим доведеться відступити і зайняти оборону десь в Харкові під загрозою вторгнення.

У Раді національної безпеки і оборони України пояснювали, чому бойовики наполегливо штурмують Донецький аеропорт. Якщо вони не захоплять його, то відповідно до Мінських домовленостей, будуть змушені прибрати важке озброєння з половини Донецька.

Починаючи з вересня, основні втрати захисників аеропорту припадали на артилерійські обстріли наших сил підтримки в Пісках, і на колони, які проривалися до нового терміналу.

Російські загони спробували атакувати аеропорт в лоб, але дії штурмових груп не принесли противнику успіху. Диспетчерська вишка і новий термінал панували над місцевістю, і наші коригувальники негайно викликали вогонь, а невеликі групи раз за разом знищувалися захисниками терміналу. Сховатися на відкритій місцевості було неможливо, виявлення штурмової групи на відкритій місцевості означало її знищення. Атаки в жовтні припинилися, оскільки поступово були вибиті всі штурмові загони російських найманців.

Артилерія підтримки з Пісок давно пристріляла все орієнтири і накривала противника дуже швидко і дуже точно, а наші бійці займали приховані позиції в руїнах і могли вести раптовий і точний вогонь. Про сотні убитих бойовиків свідчать багато захисників  аеропорту. У інтерв’ю тижневику “Дзеркало тижня” кулеметник 93-ї бригади Олександр Сергєєв заявив: “Якби росіяни хоч раз побачили купи трупів своїх співвітчизників навколо аеропорту, побачили, як бродячі собаки глодають людські кістки, вони б назавжди зненавиділи цю війну”.

Велику роль у захисті аеропорту зіграло те, що керували обороною у вересні-жовтні офіцер третього полку спецназу полковник Т., а кістяком оборони були 30 кадрових спецназівців. Третій полк обороняв аеропорт з самого початку, з травня, і досконально знав місцевість і інфраструктуру аеропорту, що давало великі переваги перед противником. Велика загроза захоплення аеропорту була протягом 12-30 вересня. У той момент противник почав масовані атаки аеропорту, а посилити наших бійців було просто ніким.

У цей час захисникам аеропорту довелося залишити ряд вигідних спостережних пунктів в аеропорту через брак сил.

Не можна не відзначити добровольців “Правого сектора” – моменти штурмів аеропорту у вересні, коли виснажені багатомісячної облогою підрозділи піддавалися найпотужнішим атакам, і не було ніяких резервів для посилення наших бійців, в аеропорт добровільно прорвався взвод “Правого сектора”, що вніс свій неоціненний внесок в оборону аеропорту.

У жовтні 2014 року на посилення в Піски та аеропорт перекинуто підрозділи 95-ї та 79-ї аеромобільних бригад, 74-го розвідувального батальйону, добровольчого батальйону “ОУН”. Це дозволило домогтися рішучого перелому – свіжі сили нарешті здійснили ротацію, і рота 93-ї бригади і три групи 3-го полку спецназу нарешті вийшли з аеропорту після трьох місяців безперервних боїв без ротації. Вийшли не всі – незадовго до виходу при відбитті танкової атаки героїчно загинув командир роти 93-ї механізованої бригади капітан Сергій Колодій, який обороняв аеропорт з 1 серпня. У вересневих боях смертю хоробрих загинув командир групи спецназу старший лейтенант Євген Подолянчук – один з кращих офіцерів третього полку, один із захисників-ветеранів, який обороняв Донецький аеропорт, починаючи з першого бою 26 травня. Полковник третього полку Т. – позивний “Редут” відмовився покинути аеропорт по ротації і залишився керувати боєм – він був поранений в наступних боях та евакуйований вже після отриманих серйозних поранень.

Оскільки українські підрозділи не посилювались, то довелося залишити будівлі, які стояли поблизу нового терміналу. В результаті у жовтні противник змінив тактику – почав просування на флангах. Російські передові пости були розгорнуті в районі монастиря поблизу Пісок і в селищі Спартак, та посилені танками і протитанковими засобами. Одночасно у листопаді противник відмовився від штурмів, і в аеропорту почалася позиційна війна. Росіяни займали окремі будівлі, і почали замість атак намагатися просочуватися в будівлі навколо нового терміналу, а потім і в сам новий термінал, вести війну снайперів і коректувальників, коротких нальотів і обстрілу з танків.

З другої половини листопада Донецький аеропорт та навколишні поселення обороняли бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади, які завдяки своїм успіхам при знищенні бойовиків у першій половині грудня, зокрема російських спецпризначенців, стали відомими на весь світ.

У січні 2015 року в обороні нового терміналу брали участь бійці 3-го батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади.

Усім плануванням, коригуванням, просуванням, запасними позиціями займалися регулярні війська Російської Федерації. Особливо відчувалося, що воюють росіяни, коли починалися вогневі нальоти. Під прикриттям “перемир’я” противник перехопив наші комунікації, і отримав серйозну тактичну перевагу, - тепер нашим підрозділам в аеропорту загрожувало реальне повне оточення. Як тільки операція по оточенню нового терміналу була завершена, 15 січня 2015 року противник тут же спровокував бойові зіткнення і приступив до атаки на новий термінал.

Оскільки противник зайняв вигідні позиції, то втримати новий термінал було практично неможливо. Тому українське командування прийняло рішення атакувати противника в районі монастиря під Пісками і в Спартаку, щоб забезпечити фланги і розблокувати аеропорт. Однак, багато з того, що планувалося не вдалося зробити.

16 січня 2015 року в аеропорту почалося пекло для бійців: бойовики підірвали термінал, після чого бетон завалився, поховавши під собою 51 українського героя. Після підриву противником останнього приміщення в аеропорту і падіння останньої стіни 22 січня остання невелика група наших бійців залишила руїни терміналу, в якому вже не залишилося стін, які можна було обороняти. Бетон і сталь не витримали, а наші бійці витримали. Без води і їжі, у холод і під постійними обстрілами, не маючи змоги відпочити вони захищались…

Смертельне протистояння тривало 242 дня.

Незважаючи на відступ останніх захисників безпосередньо з території Донецького аеропорту, позиції українських сил проходять у безпосередній близькості до нього, а тому бойові дії різної інтенсивності тривали протягом усього 2015 року і тривають сьогодні.

Подвиг українських захисників знайшов відображеннях у творах мистецтва, зокрема, побачили світ поема В. Тимчука “Донецький аеропорт” і роман С. Лойка “Аеропорт”. Про бої в Донецькому аеропорту та про його захисників Л.Кантер та І.Ясній створили повнометражний документальний фільм “Добровольці Божої Чоти”.

В Україні проведено ряд фотовиставок, опубліковано ряд віршів.

Дехто запитує: чи не логічніше було б залишити Донецький аеропорт?

Все це не даремно – жодна крапля крові. Війна триває. І те, що ми залишили руїни аеропорту абсолютно нічого не змінює. Боротьба триває, і заради пам’яті тих, хто бився до кінця в новому терміналі, ми будемо битися, і ми переможемо.

Так, з аеропорту наші військові відійшли, але знекровивши противника. Він зазнав серйозних втрат. Ми позбавили його потенціалу для ведення подальших активних наступальних дій. А його плани поширювалися набагато глибше, враховуючи інформацію, отриману розвідкою. Планувалося оточення нашого угруповання з замиканням в районі Очеретяного. Можливий успіх противника дав би йому можливість відсунути лінію зіткнення на 30-40 кілометрів, зменшивши загрозу обстрілів району Донецького аеропорту, околиць Донецька. Успіх на Авдіївському напрямку забезпечив би противнику можливість створити плацдарм для подальших наступальних дій. Але завдяки мужності наших бійців і жорсткому утриманню зайнятих рубежів і позицій противник далі не пішов. Утримуючи аеропорт, наші герої змусили противника відмовитися від подальших наступальних дій. Це було головне завдання, і вони його виконали.

Не слід забувати про звірства російських найманців. Згадує кіборг Олександр Скрипнюк: “Коли бойовики оточили руїни одного з приміщень аеропорту, то майже всі ми вже були поранені або контужені, Тому “браві командири” ополченців “Гіві” та “Моторола” почували себе в безпеці. Кількох тяжкопоранених “кіборгів” бойовики добили ще в аеропорту. А решту кинули в підвал будівлі, схожої на військову частину. Конвоїри почали питати: “Хто з вас кулеметник?”. Один з “кіборгів”, до якого товариші зверталися по імені Ігор, озвався: “Я кулеметник”. З цим бійцем я майже не був знайомий. Він практично не постраждав при штурмі аеропорту і явно бажав відвернути увагу від своїх покалічених побратимів. Його стали бити, потім забрали на допит і повернули жорстоко побитим. Слідом у приміщення увійшов чоловік, котрий назвався лікарем. Він запитав, чи не потрібна комусь допомога, а побачивши ледь живого Ігоря, сказав: “Тут, напевно, “швидка” потрібна”. Раптом пролунав постріл, і я почув, як “Моторола” сказав: “Вже не потрібна”,  – пізніше дізнався, що загиблий боєць – Ігор Брановицький”.
Хочеться згадати кожного героя, хто обороняв Донецький аеропорт. Це спецпризначенці, десантники, піхотинці, танкісти, розвідники, інженери, медики, бійці добровольчих батальйонів …

27 січня 2015 року Президент України Петро Порошенко нагородив танкістів, які 22 січня забезпечували вихід українських підрозділів з оточення у аеропорту. Було нагороджено: лейтенанта Євгена Гончара орденом Богдана Хмельницького III ступеня, сержанта Костянтина Балтаргу, солдата Володимира Суханіна та навідника солдати Дмитра Триногу орденом “За мужність III ступеня”, а також командира роти снайперів 95-ої аеромобільної бригади старшого лейтенанта Євгена Гончара.

За виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові звання  Герой України  з врученням  ордена  “Золота Зірка”  отримали:
командир роти вогневої підтримки старший лейтенант Іван Зубков (у січні 2015 року брав участь у деблокуванні підрозділів, що  боронили Донецький аеропорт . Під час одного з боїв він викликав вогонь артилерії на себе, прикривши відхід підрозділу. 20 січня 2015 року останній раз виходив на зв’язок та повідомив, що лежить під завалами. Загинув унаслідок підриву бойовиками другого поверху нового терміналу); молодший сержант медичної служби ЗС України І́гор Зі́нич  (з 17 грудня 2014-го - на території Донецького аеропорту. Протягом останніх днів боїв перед підривом терористами нового терміналу Донецького аеропорту Зінич рятував життя поранених за таких умов, коли бійців неможливо було вивезти під обстрілами, був і сам поранений. 20 січня 2015-го загинув під завалами в новому терміналі).

30 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко, ураховуючи особливі заслуги перед Батьківщиною Івана Зубкова та зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань особовим складом, своїм указом постановив присвоїти ім’я Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 90 окремому аеромобільному батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.
Україна повинна вести мирні переговори, але якщо ворог їх порушує, ми зобов’язані продовжити війну і вести її компетентно, професійно, відповідно до військової науки. Ми зобов’язані показати, що всі спроби Росії атакувати в Донбасі отримають гідну відсіч. Безліч прикладів такої ефективної боротьби дала нам легендарна оборона Донецького аеропорту.

Наші відважні воїни героїчно тримали оборону Донецького аеропорту, який став символом мужності і героїзму. Українськими кіборгами прозвали вороги цих героїв.

Цей подвиг буде викарбуваний золотими літерами в літописі української бойової слави.

Т.в.о. військового комісара Амур-Нижньодніпровського районного
військового комісаріату, майор Д.Г. Кіблицький


від 14.11.2016

Районний військовий комісаріат інформує щодо забезпечення сімей учасників АТО житлом Державною спеціалізованою фінансовою установою «Держмолодьжитло»

Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі - Держмолодьжитло), надає право на перевагу в отриманні кредиту молодим сім’ям, в яких один із членів сім’ї (чоловік або дружина) брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення, а також сім‘ям молодих громадян, учасників антитерористичної операції, що загинули у період проведення антитерористичної операції.

Кредит за рахунок власних коштів Держмолодьжитла надається на будівництво (реконструкцію) і придбання житла молодим сім`ям та одиноким молодим громадянам (віком до 35 років), які згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов.

Відсоткова ставка за користування кредитом встановлена у розмірі 14,1% річних, кредит надається терміном до 30 років, але не більше ніж досягнення позичальником пенсійного віку.

Детальну інформацію у м. Дніпрі можна отримати за адресою: м. Дніпро, вул. Робоча, 22А, тел. (0562) 32-33-13.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Дніпропетровського регіонального управління Фонду та на сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Військовий комісар Амур-Нижньодніпровського районного військового комісаріату, підполковник В.В. Маєр


від 01.09.2016

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат проводить набір на військову службу за контрактом до Збройних Сил України

Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються законами України, положеннями про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу до Збройних Сил України приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

 • військовослужбовці, які прослужили на строковій військовій службі не менше трьох місяців;
 • громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;
 • військовозобов’язані, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 років до 60 років.

Вимоги до кандидатів для проходження військової служби за контрактом:

 • придатність за станом здоров’я до військової служби у Зброних Силах України, що встановлюється в ході медичного огляду та професійно-психологічного відбору, які проводяться у  військовому комісаріаті;
 • вища, професійно-технічна або повна загальна середня освіта (для громадян призовного віку, які не проходили строкової військової служби);
 • наявність кваліфікації, що споріднена або відповідає військово-обліковій спеціальності за посадою, на яку планується призначення для проходження військової служби за контрактом;
 • наявність отриманої під час проходження строкової військової служби військово-облікової спеціальності, що відповідає профілю службової діяльності за посадою, на яку планується призначення для проходження військової служби за контрактом для військовозобов’язаних).

Перевагу при відборі мають кандидати з числа:

 • військовослужбовців строкової військової служби Збройних Сил України, які здобули військово-облікову спеціальність, що відповідає профілю службової діяльності за посадою, на якій вони бажають проходити військову службу за контрактом;
 • військовозобов’язані, які проходили строкову військову службу або військову службу за контрактом у Збройних Силах України;
 • промадяни призовного віку, які мають повну загальну середню, вищу або професійно-технічну освіту.

Не підлягають прийому на військову службу за контрактом громадяни України, які:

 • за станом здоров’я не придатні до служби у Збройних Силах України;
 • притягувались до кримінальної відповідальності, були засуджені судом до позбавлення або обмеження волі, тримання у дисциплінарному батальйоні, виправних робіт, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
 • щодо яких проводиться досудове слідство або справа яких розглядається судом;
 • мають близьких родичів (батька, матір, дружину, рідних братів і сестер), які притягувались до кримінальної відповідальності.
 • перебувають на обліку в органах внутрішніх справ (у зв’язку зі скоєнням правопорушень), у наркологічних або психоневрологічних диспансерах;
 • під час проходження строкової військової служби негативно характеризуються командиром (начальником) підрозділу, на момент звернення про прийняття на військову службу за контрактом, мають дисциплінарні стягнення.

КОНТРАКТ

З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження військової служби – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає командир військової частини, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

Для громадян України, які вперше приймаються на військову службу за контрактом, установлено такі строки військової служби в календарному обчисленні:

 • для військовослужбовців, прийнятих на військову службу на посади рядового складу, – 3 роки;
 • для військовослужбовців, прийнятих на військову службу на посади сержантського і старшинського складу, – 5 років.
 • для учасників АТО є можливість заключити короткостроковий контракт (6 місяців).

Новий контракт про проходження військової служби укладається (не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії чинного контракту) з військовослужбовцями, які проходять військову службу на посадах рядового складу, – строком на 3 роки, з військовослужбовцями, які проходять військову службу на посадах сержантського та старшинського складу, офіцерського складу, – строком на 5 років (до досягнення граничного віку перебування на військовій службі), про що відповідними посадовими особами видається наказ.

З питаннями по військовій службі за контрактом у Збройних Силах України,  жителям Амур-Нижньодніпровського району звертатись за тел.: (0562) 27-16-13. м.Дніпро, вул.Путилівська, 20.  Пн-Пт 9:00 – 16:30.

ТВО військового комісара Амур-Нижньодніпровського районного
військового комісаріату, ст.лейтенант В.С. Шарамок


від 10.08.2016

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат
інформує про призов громадян України на строкову службу восени 2016 року

завантажити наказ від 22.07.2016 № 105


від 15.04.2016

«Пісні, народжені в АТО»

За ініціативи бійців із зони проведення антитерористичної операції,  підтримкою голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентина Резніченка та громадської спілки «Дніпропетровська обласна асоціація об’єднань учасників АТО» у Дніпропетровській області у травні 2016 року відбудеться фестиваль авторскої пісні «Пісні, народжені в АТО».

Гала-концерт першого українського фестивалю пісень, який стане традиційним і проходитиме щорічно, у місті Дніпропетровську відбудеться  21 травня у літньому театрі парку ім. Т.Г. Шевченка.

Протягом місяця журі визначить 25 найкращих авторських пісень, народжених в зоні АТО, а їх виконавці представять свої пісні на гала-концерті у травні.

Організатори заходу запрошують взяти участь всіх бажаючих бійців АТО та військових волонтерів зі всієї України. Заявку на участь у пісенному фестивалі «Пісні, народжені в АТО» приймаються до 20 квітня на офіційному сайті проекту atofest.org та на сторінці у Facebook. Там можна прослухати композиції виконавців, які вже пройшли реєстрацію. Твори усіх учасників відбору представлять на сайті.

Відвідати фестиваль, почути вірші покладені на музику про мирне майбутнє, любов та чоловічу дружбу – переживання, спогади та надії захисників України, запрошуються всі дніпропетровчани та гості міста.

Амур-Нижньодніпровський районний
військовий комісаріат м. Дніпропетровська


від 01.02.2016

Служба за контрактом в Збройних Силах України. (у тому числі на 6 місяців)

 1. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

- особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою віком від 18 до 40 років (в окремих випадках до 60 років) - на військову службу за контрактом осіб рядового складу;

- військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 до 40 років (в окремих випадках до 60 років) - на військову службу за контрактом осіб сержантського  і старшинського складу.

На сьогодні, під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – терміну перебування військовозобов’язаних у запасі.

(ст. 20; 28 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”)

  Строки укладання контрактів

 1. Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, встановив

- для осіб рядового складу – 3 роки;

- для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років;

 1. Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-ти місячний контракт

 1. Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації,на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.

(ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”)

 Право на освіту

 1. Особи рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають  право  навчатися  без відриву  від  військової служби  у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 6 – ти місячного контракту), військовослужбовці,які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

(Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України)

 Збереження місця роботи

 1. За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникненнякризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності”.

(ст. 119 “Кодексу законів про працю України”)

 Право на пенсію

 1. Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці,  оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

(ст. 2 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”)

 Бонус за підписання контракту

 1. Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11 024 грн.);

особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12 402 грн.);

особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13 780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406)

 Заходи посилення соціального захисту військовослужбовця, які сплановані у 2016 році

 1. Міністерством оборони України подано в оборонний бюджет країни пропозиції, відповідно до яких з початку 2016 року передбачене збільшення  грошового забезпечення військовослужбовцям за контрактом у розмірі до 7 тис. грн.
 2. На сьогодні розроблено зміни до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

Для оформлення проходження військової служби у Збройних Силах України за контрактом або під час  можливої чергової хвилі мобілізації запрошуються військовозобов’язані, що перебувають на обліку в Амур-Нижньодніпровському районному військовому комісаріаті  м. Дніпропетровська.

Звертатися за адресою: 49026, м. Дніпропетровськ,  вул. Путилівська,20 Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат, тел.(056) 27-16-13, 27-07-56.


від 28.12.2015

Амур-Нижньодніпровський районний військовий комісаріат
інформує про призов громадян України на строкову службу у 2016 році

завантажити наказ від 25.12.2015 № 236від 14.10.2015


від 05.06.2015

Про проведення районним військовим комісаріатом 9 червня 2015 року наради «Бронювання військовозобов’язаних за місцем роботи»

9 червня 2015 року о 9.00 год. у приміщенні Амур-Нижньодніпровського районного військового комісаріату м. Дніпропетровська (вул. Путилівська, 20) для керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій Амур-Нижньодніпровського району відбудеться нарада щодо бронювання військовозобов’язаних за місцем роботи відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та у воєнний час.


від 16.12.2014

Про допомогу учасникам антитерористичної операції від жителів Амур-Нижньодніпровського району

Віра в краще дає силу для подвигів, віра в неймовірне спонукає до дії, а бажання допомагати людям сіє добро в душах небайдужих.

Амур-Нижньодніпровський район завжди був активним у своїй позиції щодо подій, які відбуваються у місті та взагалі в Україні. В цій нелегкій ситуації не став осторонь акцій благодійності, допомоги, підтримки.

Близько 52 000 грн. зібрано для бійців АТО працівниками всіх структурних підрозділів виконкому, шкіл, дитячих садків Амур-Нижньодніпровського району. Кошти направлено до благодійного фонду для біженців «Допомога Дніпра», підрозділу швидкого реагування «Сокіл» УМВС України та спеціальній моторизованій військовій частині міліції № 3036 внутрішніх військ МВС України та будуть використані для придбання зимового одягу, військової амуніції та інших необхідних речей для військовослужбовців.

Учні шкіл району, батьки та колективи навчальних закладів не залишаються байдужими до проблем, які виникають у цьому складному сьогоденні. Школи включились в активну співпрацю з волонтерами, батальйонами, військовими частинами, надаючи посильну благодійну допомогу: збір теплих речей та продуктових наборів, домашньої випічки та консервації, фруктів та солодощів, посуду та предметів особистої гігієни. За допомогою батьків та учнів було виготовлено медово-лимонні суміші для зміцнення імунітету військових.

Спільними зусиллями вдається підтримувати бійців не лише найнеобхіднішим речами, а й технікою. Так, було зібрано 2500 гривень на закупівлю комплектуючих деталей до ПАК – 200 (польової автокухні).

Робота зі збору та передачі гуманітарної допомоги нашим землякам, які несуть службу у зоні АТО, не припиняється ані на мить.

Учні шкіл району є активними учасниками акцій доброчинності. Під час проведення акцій «Вода – це життя» зібрано 23015 літрів води, «Шкарпетки солдату своїми руками» зібрано 2753 пари,  «Військова амуніція» зібрано суму 11180 грн., «Допомога солдатам» зібрано 21309 грн. на медикаменти та медичне обладнання.

Щоразу, отримуючи адресний гуманітарний вантаж, хлопці відчувають нашу з вами підтримку, а також велику відповідальність, яка лежить на них за збереження територіальної цілісності і майбутнє нашої країни.

Не менш сильним, необхідним внеском є моральна підтримка солдатів, тому пролунав заклик написати листи бійцям, що несуть службу в зоні АТО, пораненим у госпіталях. Тут щирі дитячі вуста шепочуть молитви за невідомих благородних чоловіків, тут малюють малюнки, тут висловлюють свої найзаповітніші мрії та бажання МИРУ. Всього за період проведення операції на Сході було відправлено більше 5 тисяч листів та малюнків, створено руками дітей понад 300 оберегів.

Новорічні свята наближаються. Учні потурбувалися й про те, щоб дух свята завітав і до солдатів: підготовлені й чекають на відправку новорічні подарунки.

Активну участь у підтримці АТО взяли й підприємства Амур-Нижньодніпровського району. ПАТ «Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11205» (керівник – Жуков Т.Г) підготували два автобуси «Богдан» і відправили їх у зону АТО, також постійно забезпечували перевезення військовозобов'язаних під час мобілізації до військових частин, допомогли паливно-мастильними матеріалами районному військовому комісаріату.

ПАТ «Дніпровагонрембуд» (керівник – Таслицький Л.Я.) підготував «МАЗ» (бортовий) та автобус «Ікарус» для допомоги перевезення бійців в зоні АТО. ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» (керівник – Торохтей С.А.) відправив у зону АТО вантажівку «УАЗ». ПП «ЛОТОС» (керівник – Статкевич Л.А.) модернізовано та перероблено вантажівки «ЗІЛ» та «КРАЗ», які також були відправлені в зону АТО на допомогу українській армії.

Хочеться відзначити підприємства, які зробили свій внесок у збір гуманітарної благодійної допомоги: ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», ТЗДВ «Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11228», ПрАТ  «Автотранспортне підприємство 11255», ТОВ «Катеринославхліб», ПрАТ «ТАКО», ТОВ «Ваші вікна», ТОВ «Будівельно-монтажний поїзд – 870», ПП «Єгор», ТОВ «Стеко-трейдинг», ТОВ «Енергозв’язок», Українсько-болгарське ТОВ «Бумпаксервіс», ТОВ «Акам», ТОВ «АНП 21 століття».

Окремо хотілось би відзначити роботу територіального центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районної у місті ради. На підтримку бійців АТО було зібрано близько 1000 грн. На прохання бійців закуплено 100 кг овочів, печива, цукерок та засобів особистої гігієни, і все це було відправлено в зону АТО на блок пости.

До заходів долучився  депутат районної у місті ради Сергій Суслович. За його підтримки придбано два бронежилети для чергової зміни добового наряду, плитку бруківку для районного військового комісаріату й військового шпиталю міста Дніпропетровська. Депутати районної у місті ради Сергій Суслович та Ігор Єфанов активно допомагали Амур-Нижньодніпровському районному військовому комісаріату м. Дніпропетровська під час організації та проведення мобілізації військовозобов’язаних.

Така робота, звичайно, не лишається непоміченою. Тому й отримують амурчани листи та подяки з передової від захисників нашої держави.

Висловлюємо величезну вдячність усім тим, хто переймається долею нашої країни, допомагає тим, хто цього потребує.

Заступник голови районної у місті ради
Владислав Алексєєв

Comments are closed.