Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради

Дніпровський міський центр зайнятості

від 17.02.2020

Найбільш затребувані професії на Дніпропетровщині

З початку 2020 року понад 3,3 тисяч роботодавців поінформували Дніпропетровську обласну службу зайнятості про потребу у 13,1 тис. працівниках в області.

До переліку найбільш актуальних вакансій станом на 1 лютого 2020 року увійшли:

 1. Робітники з інструментом та робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин - слюсарі, водії, електромонтери, електрогазозварники, електрослюсарі;
 2. Працівники сфери послуг - продавці, охоронники, кухарі, швачки;
 3. У сільськогосподарському секторі – трактористи та робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва;
 4. Професіонали та фахівці з досвідом роботи - лікарі, інженери різних галузей, бухгалтери, вихователі, вчителі, майстри, фахівці, спеціалісти державної служби (місцевого самоврядування), менеджери, психологи та економісти.
 5. А також - підсобні робітники, прибиральники, вантажники, кур’єри та двірники.

Найбільша кількість вакантних посад, понад 78%, була зосереджена у містах Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг, Нікополь та Павлоград.


від 10.02.2020

Які документи необхідні для реєстрації в центрі зайнятості?

 

Відповідає Дніпропетровський обласний центр зайнятості: паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України; облікова картка платника податків; трудова книжка (цивільно-правовий договір або документ, який підтверджує період зайнятості); диплом або інший документ про освіту та військовий квиток (у разі потреби).

Більш детально за посиланням

Шукати роботу тепер зручно…

Державна служба зайнятості спростила процедуру реєстрації клієнтів та надання послуг для вдалого працевлаштування – кожний, хто потребує допомоги фахівців служби зайнятості може отримати сучасні послуги у будь-якому центрі зайнятості, незалежно від місця реєстрації та проживання.

Тож, якщо Ви шукаєте роботу у Дніпропетровському регіоні, звертайтеся до фахівців Дніпропетровської обласної служби зайнятості.

Контакти ТУТ


від 21.01.2020

За сприяння служби зайнятості майже 70 тисяч мешканців Дніпропетровщини знайшли роботу

Протягом 2019 року послугами служби зайнятості Дніпропетровської області скористались 134,8 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 90 тис. осіб

За допомогою ж Дніпропетровської обласної служби зайнятості роботу отримали 69,4 тис. осіб. При цьому, кожна третя особа працевлаштована оперативно до надання статусу безробітного.

Досить популярними та актуальними є послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості. Протягом січня–грудня 2019 року їх отримали 12,1 тис. безробітних. Особам же віком старше 45 років, які виявили бажання проходити перенавчання або підвищувати кваліфікацію за обраними спеціальностями чи професіями, видано 175 ваучерів.

Також служба зайнятості підтримує розвиток підприємницьких ініціатив серед безробітного населення. З початку 2019 року 154 особи започаткували власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю.

З початку 2019 року прийнято 720 рішень про виплату компенсації роботодавцям в розмірі єдиного внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця; у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 15,2 тис. осіб, що відповідає даним аналогічного періоду 2018 року.

Особлива увага приділялась соціально незахищеним категоріям громадян, зокрема, молоді та особам з інвалідністю. Протягом 2019 року працевлаштовано 8,2 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; робочими місцями забезпечено 676 осіб з інвалідністю.

Особливе значення завжди має профорієнтаційна робота. Так, з початку року профорієнтаційні послуги отримали 250,1 тис. громадян.

Загальна кількість вакансій у січні–грудні 2019 року складає 89,9 тис. од., з яких укомплектовано 62,7 тис. од.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості


від 14.01.2020

Найперспективніші вакансії Дніпропетровщини

Дніпропетровський обласний центр зайнятості повідомляє, що станом на 1 січня 2020 року у базі даних служби зайнятості налічувалося майже 6,6 тис. вакансій - це на 3,4% більше, ніж на 1 січня 2019 року.

За останньою інформацією, протягом 2019 року кількість актуальних вакансій становила 89,9 тисячі.

Найбільша частина (понад 72%) вільних робочих місць, що пропонувались роботодавцями області, була зосереджена у містах Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг, Нікополь та Павлоград.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (понад 20%) та кваліфікованих робітників з інструментом (понад 18%).

Також найбільш затребуваними професіями виявились працівники сфери послуг та працівники сільськогосподарського сектора.

За конкретними професіями дуже затребуваними виявились слюсарі, водії, електромонтери, електрогазозварники, токарі, електрослюсарі, а серед найпростіших професій – підсобні робітники, прибиральники, вантажники та двірники.

Серед роботодавців високим попитом продовжують користуватися професіонали та фахівці з досвідом роботи - лікарі, інженери різних галузей, бухгалтери, вихователі, вчителі, майстри, спеціалісти державної служби (місцевого самоврядування), менеджери, фахівці та економісти.


від 08.01.2020

«СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ЗАПУСКАЄ СУЧАСНИЙ ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ» 

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

 • розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;
 • отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;
 • навчитися складати резюме сучасного формату;
 • підготуватися до співбесіди з роботодавцем;
 • обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

Довідково.

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

За більш детальною інформацією звертайтесь
до Державного центру зайнятості
289-40-79
20@es.dcz.gov.ua


від 28.12.2019


від 23.12.2019

Дніпропетровська обласна служба зайнятості зустрічає свято з відмінними результатами та планує впровадження новітніх технологій у наступному році  

На підсумковій нараді керівного складу Дніпропетровської обласної служби зайнятості директор обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова урочисто привітала колектив з 29-річницею створення Державної служби зайнятості України!

«Сьогодні ми підводимо підсумки роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості за 2019 рік. Він був насичений не тільки поточною роботою, а й масштабними проєктами, які ми спільними зусиллями успішно реалізували. Те, що наш досвід став прикладом для колег інших регіонів України – заслуга кожного з вас», – наголосила В. Кузнецова.

Вікторія Кузнецова зупинилась на основних здобутках та досягненнях 2019 року. Зокрема, успішна реалізація проєкту Інституту «Консультанта роботодавця», ефективність рекрутингових форм роботи, вдосконалення форм індивідуальної роботи з безробітними за сприяння кар’єрних радників та впровадження нових сервісів.

Кульмінацією зустрічі стало урочисте нагородження фахівців обласної служби зайнятості за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у виконання завдань, пов’язаних з реалізацією державної політики зайнятості України, соціального захисту населення від безробіття та з нагоди святкування професійного свята.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості

від 18.12.2019

 

ШАНОВНИЙ РОБОТОДАВЕЦЬ!

Дніпровський міський центр зайнятості запрошує до співпраці!

Надаємо допомогу у вирішенні Ваших кадрових питань!

 • Маєте потребу у працівниках?

Ви можете отримати кваліфіковану допомогу консультанта роботодавця та рекрутерів у підборі персоналу, обравши зручний для Вас метод пошуку працівників:

 • організацію та проведення групових та масових заходів з метою оперативного підбору кадрів (ярмарки та міні-ярмарки вакансій, ділові зустрічі, семінари, Дні відкритих дверей на підприємстві, презентації роботодавців, наради, зустрічі, “Круглі столи” тощо);
 • проведення роботодавцями співбесіди з кандидатами на робочі місця, в тому числі, з використанням інтернет-технологій, таких як Skype, Viber.
 • Відчуваєте труднощі з пошуком працівників необхідної професії та відповідної кваліфікації?
 • Консультант роботодавця запропонує Вам скористатись послугою професійного навчання шукачів роботи на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця;

Професійне навчання організовується в вищих навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, безпосередньо на виробництві, в тому числі з використанням елементів дуальної форми навчання.

 • Створюєте нові робочі місця та потребуєте фінансової підтримки?
 • Державна служба зайнятості здійснює компенсаційні виплати роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску;
 • на компенсацію по сплаті єдиного соціального внеску можуть розраховувати ті роботодавці, що створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них безробітних за направленням служби зайнятості і чия діяльність відповідає певним вимогам.
 • Бажаєте здійснити перепідготовку або підвищення кваліфікації Ваших працівників?
 • служба зайнятості пропонує окремим категоріям громадян скористатися правом на одноразове отримання ваучера для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями пріоритетних видів економічної діяльності. Оплата ваучерів здійснюється службою зайнятості.
 • Потребуєте консультацій, пов’язаних з додержанням норм законодавства про працю і зайнятість?

Ваш консультант проінформує щодо:

 • додержання норм законодавства про працю і зайнятість, державного соціального страхування на випадок безробіття, у тому числі при вивільненні або звільненні працівників;
 • використання праці іноземців;
 • працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці;
 • надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном тощо.

Використовуючи сучасні технології, нові методики з підбору кадрів на замовлення роботодавця, гарантуємо надання якісних послуг з професійного підбору кадрів. 

Адже успіх та процвітання будь-якої компанії залежить від професійно підібраного колективу!

 

Звертайтесь за адресами:

Дніпровський міський центр зайнятості
м. Дніпро, вул. Авіаційна, 41
тел.: (056) 734 94 59
         (067)755 50 64 

Відділ надання соціальних послуг в Шевченківському районі  Дніпровського МЦЗ
м. Дніпро, вул. М. Грушевського, 70
тел.: (056) 734 96 60 

Відділ надання соціальних послуг в Соборному районі Дніпровського МЦЗ
м. Дніпро, вул. Високовольтна, 22
тел.: (056) 734 96 59 

Відділ надання соціальних послуг в Центральному районі Дніпровського МЦЗ
вул. В.Антоновича, 26
тел.: (056) 734 96 56


від 05.12.2019

Служба зайнятості працевлаштувала 643 людини з інвалідністю Дніпропетровщини 

Протягом січня-листопада 2019 року в Дніпропетровській обласній службі зайнятості на обліку перебували 1453 особи з інвалідністю. Підбір роботи таким громадян здійснювався відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовувалась професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації; надавались профорієнтаційні та профінформаційні послуги та допомога у започаткуванні власної справи

Протягом січня–листопада 2019 року в базових центрах зайнятості Дніпропетровської області та філіях Дніпропетровського обласного центру зайнятості перебували на обліку 1453 особи з інвалідністю з числа безробітних, з них 32 особи, які брали участь в АТО/ООС.

За направленням служби зайнятості працевлаштовані 643 особи зі статусом безробітного, 9 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та відркили свій бізнес.

Професійна орієнтація відіграє важливу роль, допомагаючи людям з інвалідністю знайти найбільш відповідний для них вид діяльності та визначитися з їхньою майбутньою професійною діяльністю для того, щоб вони могли якнайповніше реалізувати власні можливості.

Впродовж січня–листопада 2019 року 1432 безробітні особи з інвалідністю були охоплені профорієнтаційними послугами.

Фахівцями Дніпропетровської служби зайнятості значна увага приділяється підвищенню конкурентоспроможності громадян зазначеної категорії на ринку праці шляхом організації професійного навчання. Профнавчання осіб з інвалідністю проводиться з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації та потреб ринку праці.

Протягом січня–листопада 2019 року професійне навчання проходили 134 особи з інвалідністю, після проходження профнавчання працевлаштовані 127 осіб.

Для збереження мотивації до праці у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 194 особи.

Станом на 1 грудня 2019 року підприємствами області заявлена 1521 вакансія для можливого працевлаштування осіб з інвалідністю, з них: 25,9% – із заробітною платою на рівні 4173 грн; 4,3% – із скороченим робочим режимом.

Найбільший відосток серед вакансій належав до робітничих професій – 40,1%, вакансії службовців складали 25,6%, вакансії, що не потребують кваліфікації – 34,3%.

Протягом січня-листопада 2019 року базовими центрами зайнятості Дніпропетровської області та філіями ОЦЗ було проведено 639 заходів, які були направлені на сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю, а саме: семінари, ярмарки вакансій, круглі столи, наради за участю представників влади та соціальних партнерів.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості


від 19.11.2019

Що Дніпропетровська служба зайнятості запропонує скороченим держслужбовцям РДА

Уже декілька років триває реформа децентралізації. І зараз настає етап, коли структури РДА повинні відповідати новим функціям і завданням. Незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА та їх внесок у розвиток регіонів, скорочення є непростим, болючим, але необхідним рішенням. Сьогодні прийняття рішень, пов’язаних зі зміною організаційної структури та зменшенням чисельності працівників РДА, є об’єктивною вимогою.

Як в цій ситуації допомагатиме державна служба зайнятості?

 • Держава як роботодавець володіє найціннішим капіталом – людським, тому з початком оптимізації структури кожен керівник РДА буде залучати державну службу зайнятості для підтримки людей у пошуку роботи.
 • З моменту залучення роботодавцем ДСЗ до програми підтримки працівників, що вивільняються, кожен працівник стає клієнтом Служби.
 • Завдання нашої Служби – забезпечити кар’єрний супровід кожному співробітникові, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.
 • ДСЗ проведе низку профорієнтаційних заходів, спеціальне діагностичне тестування. Кар‘єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально проконсультують кожного клієнта та нададуть відповіді на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.
 • Проведення підготовчих заходів дозволить скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін.
 • Після цього розпочнеться супровід у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних потреб клієнта.

Пошук роботи, проведення професійного навчання, тренінгів, підготовка особи до започаткування власного бізнесу буде проводитися з залученням найширшого кола стейкхолдерів: бізнесу, профспілок, профільних галузевих асоціацій та новостворених ОТГ.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості


від 15.11.2019

Перспективи співпраці з найбільшим в південно-східній частині Європи виробником та постачальником сталевих труб ПАТ «Інтерпайп» НТЗ.

Директор Дніпровського міського центру зайнятості Юрій Ніколаєв  вчора, 14 листопада відвідав ПАТ «Інтерпайп» НТЗ з метою обговорення нового проєкту Державної служби зайнятості «Консультанта роботодавця» та визначення нових напрямків співпраці з одним із найбільших роботодавців міста Дніпро.

Робоча зустріч розпочалась з перегляду презентації про підприємство, його історію, напрямки виробництва та розвитку такого потужного виробника металевих труб та коліс.

Презентацію проводив  директор з якості та технологій підприємства Дмитро Богдан. Після перегляду презентації Юрій Ніколаєв розповів про розвиток служби зайнятості, нові методи роботи та використання електронних сервісів в діяльності.

«На сьогоднішні день Державна служба зайнятості розвивається та має за мету зробити послуги максимально доступними та зручними в використанні як для роботодавців, так і шукачів роботи!» - зауважив Ю. Ніколаєв.

По завершенню обговорення, керівника міської служби зайнятості запросили переглянути виробничі потужності підприємства, а саме, колісний цех. Протягом екскурсії делегація мала можливість на власні очі побачити процес виробництва залізничних коліс від виплавки сталі до появи готових коліс на складі. Протягом екскурсії Дмитро Богдан розповів цікаві моменти виробництва в 27 етапів.

Завершенням зустрічі була домовленість підписання угоди про співпрацю та роботи в напрямку пошуку, підготовки фахівців різних спеціальностей з використанням нових сервісів.

Відділ рекрутингу
Дніпровського міського центру зайнятості


від 13.01.2019

Команда державної служби зайнятості відвідала великого виробника металопродукції України

Другий день візиту директора Державного центру зайнятості Ольги Макогон на Криворіжжі розпочався з відвідування одного із найбільших металургійних підприємств України – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Своє знайомство з підприємством делегація державної служби зайнятості розпочала з Музею ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», який зберігає 85-річну історію створення і розвитку металургійного гіганта України.

Автобусна екскурсія дозволила учасникам здійснити подорож по промисловому містечку, площа якого майже дорівнює площі Парижу та наживо побачити цехи металургійного виробництва.

На другому етапі візиту відбулось засідання «круглого столу» за участю керівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», під час якого відбувся конструктивний діалог з представниками підприємства та були обговоренні подальші плани щодо укомплектування кадрів, в рамках діючого проєкту Консультанта роботодавця, службою зайнятості.

В свою чергу Ольга Макогон висловила своє захоплення від побаченого, підкреслила важливість встановлення індивідуальних контактів служби зайнятості та роботодавців. Вона подякувала керівництву ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за організовані тренінги для фахівців Дніпропетровської обласної служби зайнятості на базі Університету АрселорМіттал та запропонувала поширити даний досвід при подальшому навчанні фахівців державної служби зайнятості.

Присутні обговорили шляхи подальшої співпраці та висловили впевненість в успішній реалізації проектів Стратегії розвитку Державної служби зайнятості.

До відома: Потужне підприємство«АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує роботою майже 20 тисяч краян і є надійним соціальним партнером служби зайнятості. Досвід організації літньої зайнятості для учнів і студентів на підприємстві став прикладом профорієнтаційної роботи серед молоді міста в рамках укладеної угоди про співпрацю між ПАТ «АМКР» та Криворізьким МРЦЗ.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості

 

Підведено підсумки проєкту «Консультант роботодавця» на Дніпропетровщині

Директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон з робочим візитом відвідала Дніпропетровщину, яка стала «стартом» впровадження пілотного проєкту Інститут «Консультанта роботодавця».

У Криворізькому міськрайонному центрі зайнятості О.Макогон підвела підсумки пілотного проєкту Інститут «Консультанта роботодавця» та взяла участь у засіданні круглого столу з провідними роботодавцями міста Кривого Рогу.

Працівники Дніпропетровської обласної служби зайнятості презентували власні напрацювання, розповіли, як відбувалась реалізація впровадження Проєкту та поділились своїми здобуткам у впровадженні Пілоту.

За три місяці впровадження Проєкту відбулись позитивні зрушення, які говорять про концептуальні зміни в обслуговуванні роботодавців Дніпропетровщини. «Ми пересвідчились, що за час його реалізації зріс рівень укомплектування вакансій та забезпечення роботодавця необхідними працівниками. Виросла взаємна відповідальність консультантів роботодавця та кар’єрних радників щодо забезпечення працедавця кваліфікованими кадрами. Поставлена мета: пошук роботи клієнту в двомісячний термін», - зазначає директор Дніпропетровського ОЦЗ Вікторія Кузнецова.

У рамках робочого візиту відбулось засідання круглого столу з провідними роботодавцями міста Кривий Ріг за участю голови Криворізької міської ради. Учасникам засідання презентували стратегією розвитку державної служби зайнятості, результати взаємодії з ринкоутворюючими підприємствами Криворіжжя та обговорили основні завдання щодо забезпечення зайнятості на Україні.

За словами очільниці Державного центру зайнятості О. Макогон, мета впровадження Пілоту полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

«Наразі на Дніпропетровщині вже підведені підсумки пілотування проєкту Інституту «Консультанта роботодавця». Варто визнати, що практичні напрацювання у впроваджені проєкту Дніпропетровською службою зайнятості, мають бути перенесені на загальноукраїнський рівень. Ми повинні сформувати унікальну, якісну та найбільшу базу вакансій легальної роботи в Україні, спростити процеси комунікації з роботодавцями за допомогою зручних електронних сервісів. Наша задача працювати легально, ефективно, відверто і на перспективу та виступити головним гравцем на ринку праці щодо надання послуг з працевлаштування населенню та укомплектування потрібними кадрами роботодавців», - підсумувала Ольга Макогон.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості


від 07.11.2019

Вражаючий профорієнтаційний квест до світу залізничних професій від служби зайнятості

Подорожували по локаціях у супроводі молодих залізничників та інструктора; дізнались про професії машиніста, чергового по станції, провідника; пройшли експрес тестування та дізналися рівень своєї уваги; отримали досвід роботи в команді – фахівці Дніпропетровської обласної служби зайнятості провели КВЕСТ «Профорієнтаційний квиток до світу залізничних професій» на Дніпровській дитячій залізниці для школярів Дніпра

З метою розширення знань про світ залізничних професій 6 листопада 2019 року фахівці Дніпропетровської обласної служби зайнятості провели профорієнтаційний захід на Дніпровській дитячій залізниці для школярів Дніпра. У заході взяли участь майже 70 старшокласників. Свято пройшло у формі КВЕСТу «Профорієнтаційний квиток до світу залізничних професій».

Протягом години команди подорожували по локаціях у супроводі молодих залізничників та інструктора. Школярі дізнались багато цікавого про професії машиніста, чергового по станції, провідника та показали свою обізнаність у професіях залізної дороги.

На локації «Фотозона» учні мали можливість сфотографуватися та розмістити у соціальній мережі «Інстаграм» фото з хештегом #ddz_ukrainian_official», щоб зібрати найбільшу кількість «лайків».

За якісно та швидко виконані завдання учасники отримали бали.

Вболівальники також активно подорожували по представлених локаціях: «Кмітливий пасажир», «Безпечний рух», «Цікавинки залізниці», «Профорієнтаційний майданчик», «Фан-зона» в супроводі студентів Дніпровського професійного залізничного ліцею.

Активність вболівальників на локаціях допомогла командам. А на локації «Фан-зона» вболівальники склали колаж – постер на підтримку своєї команди.

За підсумками підрахунку отриманих балів перемогла команда КЗО «Середня загальноосвітня школа №20» ДМР. Під Гімн Дніпровської дитячої залізниці команда-переможець відправила поїзд у святковий рейс.

Після подорожі по дитячій залізниці учасники отримали сюрприз – солодкі подарунки!

Як результат, крім позитивних емоцій та подарунків, учні отримали: корисну інформацію про затребувані професії залізничної галузі; про навчальні заклади, що готують за професіями залізної дороги; отримали досвід роботи в команді. А саме головне - навчились співвідносити свої професійні цілі і можливості та більш відповідально будувати шлях до своєї майбутньої професії.

«Учнівська молодь перебуває на важливому етапі життєвого шляху. Багато виникає питань, а саме: Які професії є сьогодні актуальними? Які з’являться у майбутньому? Яка з них підходить особисто мені? Як обрати? Якими навичками, уміннями треба володіти, щоб побудувати успішну кар’єру? Служба зайнятості допомагає отримати відповіді на ці питання за допомогою профорієнтаційної платформи «Моя професія: консультаційна мережа». Система профорієнтаційного діагностування загальнодоступна, усі бажаючі, яким виповнилось 14 років, мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у онлайн форматі», - зазначає заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості

 

«ПРИДНІПРВОСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ ВІДКРИЛА ДВЕРІ ДЛЯ ШУКАЧІВ РОБОТИ ДНІПРА»

Дніпровський міський центр зайнятості  на вимогу часу розширює межі співпраці з роботодавцями задля більш  зручного пошуку кадрів.

5 листопада 2019 року відбувся День відкритих дверей Регіональної філії "Придніпровська залізниця" АТ Укрзалізниця".

В заході прийняли участь 20 шукачів роботи з метою ознайомлення з умовами роботи на підприємстві.

Захід відкрив начальник служби кадрової та соціальної політики Регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Юрій Кнець, після чого представники відділу кадрів 7-ми станцій презентували актуальні вакансії у їх підрозділах.

Протягом заходу шукачі роботи та представники підприємства спілкувалися щодо можливості працевлаштування за вакансіями: складач поїздів, оператор поста централізації, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрозварник ручного зварювання та переглянули презентаційні ролики підприємства.

Відповідаючи на питання шукачів роботи, представники компанії звернули увагу на такі переваги працевлаштування, як: зручний графік роботи, оформлення згідно КЗпП України, своєчасна виплата заробітної плати, повне медичне страхування, безкоштовне забезпечення формою, пільги та знижки на подорожі з АТ «Укрзалізниця».

«Якщо ви хочете працювати в одній із найбільш соціально-орієнтованих підприємств, то ласкаво просимо до колективу, який об’єднує понад 300 тисяч залізничників. Ми відкриті для нових людей, щороку приймаємо на роботу тисячі випускників вишів та професійних навчальних закладів, дбаємо про своїх пенсіонерів і ветеранів. Ви можете разом з нами створювати нову європейську модель ефективного підприємства. Ми цінуємо активних, ініціативних, цілеспрямованих фахівців» - зауважив Юрій Кнець.

Громадяни мали змогу поспілкуватися  з представниками підприємства, та прийняти запрошення безпосередньо на станцію, яка їх цікавила. Наприкінці заходу 6 осіб зацікавилися вакансіями  та 1 особа отримала запрошення на співбесіду.

Ще одним позитивним результатом зустрічі стала домовленість між Дніпровським міським центром зайнятості та «Придніпровської залізниці» про створення відео-вакансії на підприємстві, зйомки якої почалися того ж дня.

Інформація підготовлена відділом рекрутингу
Дніпровського міського центру зайнятості


від 26.09.2019

«КОНСУЛЬТАНТ РОБОТОДАВЦЯ» СТВОРЮЄ НАЙБІЛЬШУ ПЛАТФОРМУ ДЛЯ ЗУСТРІЧІ РОБОТОДАВЦІВ ІЗ ПОТЕНЦІЙНИМИ СПІВРОБІТНИКАМИ

В рамках впровадження проєкту Інститут «Консультанта роботодавця» міська служба зайнятості ініціювала проведення між роботодавцями та шукачами роботи міський ярмарок вакансій для молоді та соціально незахищених верств населення м. Дніпро.

«Основна мета новацій Інституту «Консультанта роботодавця» полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням особливостей розвитку регіонального ринку праці, частина роботодавців присутніх на заході це ті, які активно співпрацюють зі службою зайнятості, інша частина вперше приймає участь у заходах такого формату. Завдяки проєкту «Консультант роботодавця», новим формам роботи та відсутності формального підходу ми щодня залучаємо до співпраці нових роботодавців» - зауважив директор Дніпровського міського центру зайнятості Юрій Ніколаєв.

В ярмарку вакансій прийняли участь 30 роботодавців, більшість з яких давно співпрацюють з міською службою зайнятості: Регіональна філія «Придніпровська залізниця» та її підрозділи, Дніпропетровська дирекція Укрпошти, кондитерська фабрика «АВК», Департамент патрульної поліції в Дніпропетровській області та інші. Всі ці підприємства є постійними клієнтами Дніпровського міського центру зайнятості, тому їм є з чим порівнювати сьогоднішні новації. Також до заходу вперше були запрошені представники підприємств ТОВ «Отіс Тарда», ТОВ «Агро-Овен», ТОВ БАДМ, що є доказом постйного розширення кола роботодавців, які співпрацюють з центром зайнятості.

Роботодавці презентували майже 500 актуальних вакансій різного спрямування: від робітничих професій до службовців, серед яких: «економіст», «бухгалтер», «слюсар-ремонтник», «водій автотранспортних засобів», «дільничний офіцер поліції», «слідчий», «, «оператор call центру» та інші.

Представники підприємств вже встигли оцінити переваги співпраці з консультантами роботодавця – це нові форми надання послуг роботодавцям із використанням рекрутингових методик, послуги, які надаються за допомогою сучасних електронних сервісів, організація різноманітних заходів для прискорення укомплектування кадрами підприємств.

В форматі заходу кожний його учасник мав можливість отримати індивідуальну консультацію з профорієнтації. Безробітні отримали рекомендації та поради фахівців щодо організації процесу пошуку роботи, розвитку навичок самопрезентації. Крім того, шукачів роботи ознайомили з можливістю проходження профдіагностичного обстеження в он-лайн режимі за допомогою платформи "Моя професія: консультаційна мережа".

Спектр послуг, які надає міська служба зайнятості для шукачів роботи та її клієнтів постійно розширюється та модернізується. Так, протягом заходу шукачі роботи мали можливість поспілкуватися з фахівцями відділу рекрутингу Дніпровського міського центру зайнятості, адже робота даного відділу полягає не лише в індивідуальному підході як в доукомплектуванні підприємств професійними кадрами так і в підборі гідної роботи всім хто її шукає.

Зважаючи на те, що ярмарок вакансій є однією із ефективних форм співпраці центру зайнятості з роботодавцями, захід дозволив оперативно підібрати працедавцям кадри, а шукачам потенційне місце роботи.

За результатами заходу третина шукачів роботи виявила бажання продовжити діалог з представниками роботодавців безпосередньо на підприємстві, що стане першою сходинкою у професійному самовизначенні безробітних та укомплектуванні вакансій на підприємствах.

Відділ рекрутингу Дніпровського
міського центру зайнятості


від 10.09.2019

НОВІТНІ ПІДХОДИ У НАДАННІ ПОСЛУГ ТА ПЕРШІ ВІДГУКИ РОБОТОДАВЦІВ

В рамках впровадження проєкту Інститут «Консультанта роботодавця» Дніпровський міський центр зайнятості прагне зробити послуги максимально сучасними, доступними та дієвими, як для роботодавців так і для безробітних. Саме тому, в пошуках шляхів розвитку, центр зайнятості все активніше звертається до новітніх технологій: сучасні форми, методи і підходи до роботи, електронні онлайн-сервіси,відео вакансії, Google карти, перегляд вакансій через QR-код, - все це допомагає полегшити процес комунікації між безробітним, фахівцем центру зайнятості та роботодавцем, привернути увагу та зацікавити молодих шукачів роботи.

Наприклад, Google карта соціальних послуг по місту Дніпро дуже зручна тим, що на ній окремими кольоровими позначками визначені місця розташування соціальних партнерів служби зайнятості, з якими укладено договори та, які можуть надавати послуги безробітним за підходом кейс-менеджменту. Таким чином, безробітні, не виходячи з дому, можуть отримати інформацію та самостійно визначити зручність розташування підприємств, які могли б їх зацікавити.

Вдалим прикладом успішного впровадження таких новітніх технологій є створення відео вакансій, що дає можливість у новому форматі презентувати потенційні робочі місця та умови праці по місту Дніпро. В свою чергу для роботодавців такий спосіб пошуку співробітників є дуже зручним, адже вони мають можливість абсолютно безкоштовно і за короткі строки отримати якісний, цікавий та змістовний відеоролик, який у вільному доступі на Facebook може переглянути будь яка особа, який транслюється на семінарах, ярмарках вакансій з безробітними та у місцях самостійного пошуку роботи.

Нещодавно саме такий спосіб презентації допоміг укомплектувати вакансію, що близько року залишалася не укомплектованою - «завідувач господарством» у середньо загальноосвітній школі №29.

«Щиро вдячна Дніпровському міському центру зайнятості за компетентний підхід до кадрових потреб роботодавців. Завдяки допомозі відділу рекрутингу, а точніше, створеній ними відео вакансії, ми знайшли працівника на посаду завідувача господарством. Сподіваємось на подальшу співпрацю з центром зайнятості» - зауважила директор школи Галина Пономаренко.

Ще одним яскравим прикладом дієвості впровадження відео вакансій є укомплектування посади кухаря на підприємстві ТОВ «Контракт продрезерв 5».

«Дуже раді, що скористалися можливістю звернутися до Дніпровського міського центру зайнятості, адже у сучасних реаліях підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці. По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб - попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами. По-друге, не потрібно витрачати кошти, адже подібна послуга надається саме в центрі зайнятості на безкоштовній основі.

По-третє, дійсно ефективною виявилася, створена фахівцями відділу рекрутингу, вакансія і приємно, що центр зайнятості розвивається та іде в ногу з часом» - наголосив начальник відділу рекрутингу підприємства Михненко Вадим.

Пріоритетами у роботі Дніпровського міського центру зайнятості були і залишаються досягнення найкращих результатів, організація співпраці з органами влади та соціальними партнерами, відсутність формального підходу у взаємодії з клієнтами,подальше впровадження новітніх та сучасних проектів, які є потужною рушійною силою для досягнення найкращих результатів.


від 21.08.2019

Перші кроки впровадження Інституту «Консультанта роботодавця» - відпрацювання нової технології для обслуговування роботодавців Дніпра

1 серпня 2019 року на Дніпропетровщині стартував Пілотний проєкт Державної служби зайнятості «Консультант роботодавця», який дозволив розширити підходи до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки кожного підприємства. Дніпропетровщина є однією із найбільш стабільних та економічно розвинутих у державі, з індустріальним потенціалом та потужним сільськогосподарським виробництвом, саме тому обласна служба зайнятості визначена пілотною для реалізації проєкту.

Під час навчання, 14 серпня, фахівці Дніпровського міського центру зайнятості опановували концепцію та поглиблювали знання щодо впровадження Інституту «Консультанта роботодавця», активно обговорювали мету, концепцію та очікувані результати від проєкту.

15 серпня в приміщенні Дніпровського міського центру зайнятості відбувся «круглий стіл» з роботодавцями, які активно співпрацюють з Дніпровським міським центром зайнятості, присвячений висвітленню основних принципів та перспектив Концепції Інституту «Консультанта роботодавця». Захід відбувався за участю представника головного управління держпраці у Дніпропетровській області. Також, в обговоренні взяли участь представники: ПрАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж» Центральна енергетична компанія, ДП «Таксі-Сервіс» ТДВ «Автопромінь», ТОВ «Вітма нова» Дніпро», КП «Автопідприємство санітарного транспорту» ДМР, ПП «Анна Марія», ТОВ «ОМЕГА», Філія-Дніпропетровське обласне управління АТ «Ощадбанк».

У рамках впровадження проєкту Інститут «Консультанта роботодавця» директор Дніпровського міського центру зайнятості Юрій Ніколаєв провів ряд зустрічей, під час яких детально презентував роботодавцям концепцію впровадження інституту «Консультанта роботодавця». Сторони обговорили поточні та перспективні кадрові потреби, можливість навчання під замовлення роботодавця з елементами дуальної форми навчання та підвищення кваліфікації працівників підприємств.

«Заходи, що проводяться службою зайнятості, спрямовані на розширення та налагодження ефективних комунікацій з роботодавцями, застосування нових, сучасних форм роботи, які сприятимуть вирішенню проблеми нестачі кадрів», - зазначає Юрій Ніколаєв.

Під час зустрічей підприємства презентували 70 вакансій, таких як: інженер, електрик, тракторист, електромонтер, водій автотранспортних засобів, фахівець з ландшафтного дизайну, фельдшер, слюсар, вантажник, кухонний працівник, касир, пекар, продавець продовольчих товарів, менеджер.

З початку впровадження пілотного проєкту Дніпровський міський центр зайнятості підписав 75 угод про співпрацю з підприємствами міста, серед яких: комунальне підприємство «Теплоенерго» Дніпровської міської ради, акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Дніпрогаз», ТОВ «Омега», Управління поліції охорони в Дніпропетровській області, КП «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради, Дніпропетровське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, ТОВ «Завод Стеко», Центральне відділення комплектування Іміджево-видавничо центру Національної Гвардії, ТОВ «Продрезерв Контракт 5».

Таким чином, слід зазначити, що концепт Інституту «Консультанта роботодавця» вже встиг принести перші результати у вигляді плідної співпраці з підприємствами, що є досить вдалими та результативними.

  


від 09.08.2019

У Дніпрі презентували пілотний проєкт державної служби зайнятості Інститут «Консультанта роботодавця»

Пілотний проект Інститут «Консультанта роботодавця» стартував у службі зайнятості 1 серпня 2019 року і є другим етапом стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості.

Дніпропетровська область є однією із найбільш стабільних та економічно розвинутих у державі, з індустріальним потенціалом та розвинутим сільськогосподарським виробництвом, саме тому обласна служба зайнятості визначена пілотною для реалізації Проєкту.

6 серпня 2019 року у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості презентували пілотний проєкт Інститут «Консультанта роботодавця», обговорили його мету, концепцію та очікувані результати.

Презентуючи нову технологію обслуговування роботодавців, директор Дніпропетровського ОЦЗ Вікторія Кузнецова наголосила, що вона спрямована на розширення та налагодження ефективних комунікацій з роботодавцями, застосування нових, сучасних форм роботи, що сприятимуть вирішенню проблеми «кадрового голоду» роботодавців регіону, залученню максимальної кількості діючих на ринку праці роботодавців до співпраці зі службою зайнятості, підвищення іміджу служби.

«Головним завданням «Консультанта роботодавця» є взаємодія з працедавцями щодо пошуку необхідних працівників з точки зору практики бізнесу та ринку праці, забезпечення системності у роботі, комплексного підходу до вирішення індивідуальних потреб кожного роботодавця в залежності від особливостей галузі та специфіки підприємства», – прокоментувала В.П. Кузнецова.

Дніпровський міський центр зайнятості виступає як один із пілотних центрів, який відпрацьовуватиме нову технологію оперативного вирішення кадрових питань роботодавців.

Що змінить реалізація проєкту? У результаті його впровадження вдасться:
надавати адресні, спеціалізовані та ефективні послуги з використанням зручних електронних сервісів;
дієво вирішувати проблему нестачі кадрів та пришвидшити укомплектування вакансій;
підвищити зацікавленість громадян у легальному працевлаштуванні в Україні;
оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами;
удосконалити систему підбору та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування.

Відділ рекрутингу Дніпровського міського
центру зайнятості


від 29.07.2019

Безробіття є однією з найактуальніших проблем сьогодення, що хвилюють українське суспільство. Головна роль у вирішенні цієї проблеми відводиться державній службі зайнятості.

Служба зайнятості – єдина в українському суспільстві державна установа, яка на засадах соціального страхування безкоштовно надає широкий спектр послуг громадянам щодо забезпечення їх роботою.

Юрій Ніколаєв, директор Дніпровського міського центру зайнятості:

Основне завдання поточного року – це активізація поведінки безробітного в питанні власного працевлаштування, зміна ідеології в роботі з клієнтами відповідно до їх потреб. Саме для вирішення цього завдання в роботу служби зайнятості впроваджено інститут «кар’єрного радника».

З початку 2019 року в Дніпровському міському центрі зайнятості працюють кар’єрні радники. Півроку – це достатній час, щоб побачити переваги цієї нової форми роботи. Кар’єрні радники надають громадянам послуги за індивідуальним підходом, чітко розуміють потребу клієнта. Завдяки тісній співпраці клієнта і кар’єрного радника забезпечується активна участь безробітних у пошуку роботи. Як результат, за перше півріччя 2019 року за сприянням спеціалістів міської служби зайнятості працевлаштовані 4,7 тис. безробітних.

Для того, щоб краще усвідомити та зрозуміти, які зміни реально відбуваються і що варто робити задля покращення наявних сервісів надання послуг, в Дніпровському міському центрі зайнятості був застосований новий формат роботи з практичним відпрацюванням директором центру Юрієм Ніколаєвим навичок надання послуг шукачам роботи безпосередньо на робочому місці реєстратора. Саме реєстратор першим спілкується з шукачем роботи. Робоче місце Юрія Васильовича було обладнано безпосередньо в секторі, де здійснюється облік та реєстрація клієнтів служби зайнятості. Під час прийомів проводилась реєстрація клієнта, з’ясовувались його потреби в питанні працевлаштування, здійснювався пошук роботи.

Юрій Ніколаєв, директор Дніпровського міського центру зайнятості:

Вважаю, що інститут кар'єрного радника дозволить забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи.

Результати роботи Дніпровського міського центру зайнятості за перше півріччя 2019 року свідчать, що старт інституту кар’єрного радника був вдалим.

Професійне навчання під замовлення роботодавців.

Однією з дієвих традиційних послуг служби зайнятості, скерованої на підвищення професійного рівня безробітних та задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах, є організація та проведення професійного навчання клієнтів служби зайнятості під кадрові замовлення роботодавців.

Професійне навчання активізує зусилля безробітних, прискорює їх працевлаштування та підвищує рівень конкурентоспроможності.

За перше півріччя 2019 року пройшли навчання 1220 безробітних. Рівень працевлаштування безробітних після закінчення навчання становить 97%
Центром зайнятості забезпечується тимчасова зайнятість безробітних шляхом організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру. В 2019 році 1279 безробітних брали участь в оплачуваних громадських роботах та в інших роботах тимчасового характеру.

Сприяння розвитку самозайнятості та підприємницькій діяльності.

Народна мудрість говорить: «Людина – сам коваль свого щастя». Можливо, це ключове слово «сам» і лягло в основу соціально-економічного поняття «самозайнятість», яке на державному рівні використовується при орієнтації особи на самостійну трудову діяльність.

Безробітні активно залучаються до заходів щодо запровадження власної справи: інформаційні та тематичні семінари «Як розпочати свій бізнес?», «Від бізнес-ідеї до власної справи», навчання на курсах служби зайнятості за напрямком «Cтворення малого бізнесу – теоретичні основи та практичні аспекти».

За перше півріччя 2019 року 27 безробітних отримали дозвіл на виплату допомоги по безробіттю одноразово та зареєструвалися як приватні підприємці, в їх числі одна особа – це особа з інвалідністю, два учасника бойових дій в АТО/ССО.

Ваучери на навчання.

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає ряд інструментів, що підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці. Один з них, передбачає видачу ваучерів.

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам. За перше півріччя 2019 року виданий 21 ваучер для підтримання конкурентоспроможності громадян на навчання.

Активна співпраця з роботодавцем – одне з основних завдань служби зайнятості.

На сьогоднішній день роботодавці для центру зайнятості є найважливішими партнерами у реалізації державної політики зайнятості населення.

Підбір персоналу, професійна діагностики претендентів відповідно до вимог роботодавця, організація оплачуваних громадських робіт, компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого за направленням служби зайнятості на нове робоче місце безробітного – ось далеко не повний перелік тих послуг, які на сьогоднішній день відповідно до діючого законодавства про зайнятість населення надає роботодавцям служба зайнятості.

За перше півріччя 2019 року 2,7 тис. роботодавців звернулись до міської служби зайнятості за допомогою в укомплектуванні 1,3 тис. вакансій; прийнято 116 рішень про виплату компенсації роботодавцям у розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця та 9 рішень про отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

На зустріч до роботодавця.

Важливим кроком до налагодження довготривалих партнерських відносин з потужними підприємствами міста є особисті зустрічі керівників.

Саме з такою метою директор Юрій Ніколаєв систематично проводить індивідуальні зустрічі з керівниками підприємств, установ, організацій, які потребують доукомплектування штату своїх підприємств кваліфікованими фахівцями.

За перше півріччя 2019 року директором Юрієм Ніколаєвим були проведені зустрічі з найбільшими та потужними підприємствами Дніпра, такими як: Дніпропетровська директорія АТ «Укрпошта», Східний офіс Держаудитслужби, АТ «Дніпровагонрембуд», АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», ТОВ «Омега» (мережа магазинів Varus), Головне управління національної поліції області, Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, Центральне територіальне управління Національної Гвардії України та багато інших.

Юрій Ніколаєв, директор Дніпровського міського центру зайнятості:

«В теперішній час сучасний ринок праці вимагає гнучкого пристосування служби зайнятості до потреб роботодавців, тому ми працюємо на вимогу часу і пропонуємо цілий ряд послуг, щодо якісного підбору фахівців. Такі зустрічі завжди мають позитивний результат для обох сторін!»

«Лише завдяки тісній співпраці ми можемо досягти спільних результаті в плані забезпечення осіб гідною працею. На сьогодні роботодавці мають можливість отримувати в центрі зайнятості комплекс послуг, що не має аналогів в інших структурах соціального захисту!»

Спектр послуг, які надає міська служба зайнятості для її клієнтів постійно розширюється та модернізується.

Так, вже близько року в Дніпровському міському центрі зайнятості працює відділ рекрутингу робота якого полягає в індивідуальному підході як в доукомплектуванні підприємств професійними кадрами так і в підборі гідної підходящої роботи всім хто її шукає.

Яскравим прикладом високої мотивації до роботи є вдале працевлаштування Володимира Сергійовича – в минулому безробітного, а зараз працівника Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій.

На початку травня 2019 року до відділу рекрутингу звернувся чоловік за сприянням у працевлаштуванні. Він повідомив, що знаходиться на пенсії, але готовий та хоче працювати, в минулому водій автотранспортних засобів. В ході індивідуального спілкування з’ясувалося, що Володимир при пошуку роботи зіткнувся з головною проблемою – віковим цензом. Протягом співбесіди спеціаліст відділу розповів на що потрібно звернути увагу при виборі вакансії та якими перевагами потрібно користуватися. Через декілька днів чоловіку була запропонована вакансія водія та запрошено на співбесіду до Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій.

«Не дивлячись на мій вік, а мені 57 років, роботодавець при співбесіді звертав увагу лише на мій професіоналізм, досвід роботи та бажання працювати!» - зауважив Володимир Сергійович.

Спрямовуємо у доросле життя

Один з напрямків роботи міської служби зайнятості – проведення профорієнтаційної роботи, головне завдання якої – ще зі шкільної лави допомогти майбутнім учасникам ринку праці правильно обрати подальший професійний шлях.

Протягом першого півріччя 2019 року були організовані та проведені майже 100 профорієнтаційних уроків для учнівської молоді. Як правильно окреслити майбутній професійних шлях, не помилитися із важливим життєвим вибором – задача з багатьма невідомими для старшокласників та їхніх батьків. І тут на допомогу приходять фахівці з профорієнтації міського центру зайнятості, які ознайомлюють молодь зі світом професій, актуальних на ринку праці, проводять тестування з метою самовизначення схильностей та здібностей учнів.

7 травня 2019 року на території Дніпровського міського центру зайнятості відбувся масштабний профорієнтаційний захід для учнівської молоді – «День кар’єри».

«Щорічне проведення такого заходу стало вже традицією. Ми завжди намагаємося випереджати події. Саме тому профорієнтаційна робота з учнівською молоддю займає значне місце в роботі міської служби зайнятості» – директор Ю. Ніколаєв.

Розширення знань учнів про світ професійної праці відбувалося на прикладі різних майстер-класів, які провели кваліфіковані наставники. Загалом за пів року профорієнтаційною роботою були охоплені 5,7 тис. учнів загальноосвітніх шкіл міста.

За допомогою у сприянні працевлаштування або у доукомплектуванні підприємства професійними кадрами звертайтеся до центрального офісу Дніпровського міського центру зайнятості за адресою вул. Авіаційна, 41, телефонами:
канцелярія – (056) 734-96-58;
відділ організації працевлаштування населення – (056) 734-94-57;
відділ взаємодії з роботодавцями – (056) 734-94-59
відділ рекрутингу - (056)734-94-58, (067) 755-50-64


від 12.07.2019

ПОНАД ЗОО  БЕЗРОБІТНИХ ДНІПРА ТА ПРЕДСТАВНИКИ 24 РИНКОУТВОРЮЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ МІСТА ЗУСТРІЛИСЯ НА МІСЬКОМУ ЯРМАРКУ ВАКАНСІЙ

Державна служба зайнятості – зв’язуюча ланка між роботодавцем та безробітним, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію – сприяє поверненню незайнятих громадян до повноцінного життя.

9 липня 2019 року Дніпровський міський центр зайнятості за сприянням Дніпропетровського обласного центу зайнятості провів масштабний захід – міський ярмарок вакансій за участю представників 24 потужних підприємств Дніпра. У заході взяли участь заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко, директор Дніпровського міського центру зайнятості Юрій Ніколаєв, соціальні партнери Державної служби зайнятості – представники Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Інспекції з питань праці та зайнятості Дніпровської міської ради, Дніпропетровське обласне об`єднання профспілок, Дніпропетровське обласне відділеня фонду соціального захисту інвалідів.

Роботодавці презентували майже 500 актуальних вакансій різного спрямування: від робітничих професій до службовців, серед яких: «економіст», «бухгалтер», «слюсар-ремонтник», «водій автотранспортних засобів», «дільничний офіцер поліції», слідчий», «стропальник», електрогазозварник», «токар», «касир квитковий», «складач поїздів», «оператор call центру» та інші.

В форматі заходу особливу увагу було приділено Інституту кар’єрного радника.

«Разом з кар’єрним радником був складений мій індивідуальний план працевлаштування, який, як пояснив мені кар’єрний радник має стати моєю програмою дій по досягненню головної мети – знайти роботу. Сьогодні я була запрошена на ярмарок вакансій згідно плану працевлаштування і це дуже зручно, я поспілкувалась з декількома роботодавцями та маю можливість обдумати перспективу працевлаштування.» - зазначила Вікторія Петровська.

«Порадившись зі своїм кар`єрним радником, я прийняв рішення відвідати ярмарку вакансій та вже маю результати, мене запросили на співбесіду до Головного управління національної поліції у Дніпропетровській області». – розповів Юрій Бандишев.

Послуги кар'єрного радника – це постійний супровід від моменту звернення до фахівців і до працевлаштування. Згідно з нововведенням, кар'єрний радник допомагає громадянину розвинути навички управління власною кар‘єрою та адаптуватися до потреб ринку праці.

«Інститут кар'єрного радника дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості та якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців і можливостей шукачів роботи, тому ми продовжуємо активно розвиватися в даному напрямку та опановувати нові знання та навички» – зауважив Юрій Ніколаєв.
В форматі заходу кожний його учасник мав можливість отримати індивідуальну консультацію з профорієнтації. Безробітні отримали рекомендації та поради фахівців щодо організації процесу пошуку роботи, розвитку навичок самопрезентації. Крім того, шукачів роботи ознайомили з можливістю проходження профдіагностичного обстеження в он-лайн режимі за допомогою платформи "Моя професія: консультаційна мережа".

Спектр послуг, які надає міська служба зайнятості для шукачів роботи та її клієнтів постійно розширюється та модернізується. Так, протягом заходу шукачі роботи мали можливість поспілкуватися з фахівцями відділу рекрутингу Дніпровського міського центру зайнятості, адже робота даного відділу полягає не лише в індивідуальному підході як в доукомплектуванні підприємств професійними кадрами так і в підборі гідної підходящої роботи всім хто її шукає.

За результатами заходу третина шукачів роботи виявила бажання продовжити діалог з представниками роботодавців безпосередньо на підприємстві, що стане першою сходинкою у професійному самовизначенні безробітних.

Відділ рекрутингу Дніпровського міського центру зайнятості.


від 23.04.2019

  ПРОФЕСІЯ – «КВИТОК» У ЩАСЛИВЕ МАЙБУТНЄ

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.

Що порадити випускникові і його батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі в дев'ятому, чи у десятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки.

Якщо ж дитина дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:

 • до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?
 • що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті?

На перше запитання допоможе знайти відповідь профконсультант державної служби зайнятості. Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності Вам більше підходить; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію.

Якщо Ви тільки починаєте свій кар'єрний шлях (школяр, чи студент) - завдяки вчасному тестуванню Ви зможете обрати собі майбутній фах, зорієнтуватися на кого вчитися або в якій сфері шукати роботу.

Для того, щоб пройти тестування необхідно зайти на сторінку Дніпропетровського обласного центру зайнятості за посиланнями:
https://www.dcz.gov.ua
http://profi.dcz.gov.ua
https://myprofession.com.ua

 

Для проходження тестування необхідно зайти на сторінку Дніпропетровського обласного центру зайнятості за посиланням

dnp.dcz.gov.ua

Перейти до вкладки:
Громадянам: Професійна орієнтація: Платформа профорієнтації

Натуснути на банер:  Тестування Безкоштовне! Перейдіть за посиланням

Натисни: "Отримати код"

Постав позначку ✔ Я приймаю УГОДУ СТОРІН

Натисни:  Отримати код

 

 

 

 

 

 

 

Дніпровський міський центр зайнятості


від 16.04.2019

Скільки мешканців Дніпропетровщини знайшли роботу з початку року?

Дніпропетровський обласний центр зайнятості повідомляє, що у січні–березні 2019 року послугами служби зайнятості області скористались 62,4 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 39,9 тис. осіб. За допомогою служби зайнятості 16,5 тис. осіб отримали роботу.

Протягом січня–березня 2019 року послугами служби зайнятості Дніпропетровської області скористались 62,4 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 39,9 тис. осіб.

За допомогою ж Дніпропетровської обласної служби зайнятості роботу отримали 16,5 тис. осіб, що на 11,8% більше ніж у 2018 році (14,7 тис. осіб). При цьому, кожна третя особа працевлаштована оперативно до надання статусу безробітного.

«Крім шукачів роботи основними клієнтами служби зайнятості є – роботодавці. Адже саме вони в сучасних умовах є домінуючою силою на ринку праці, вони розвивають економіку, пропонують роботу та створюють робочі місця. Служба зайнятості сприяє роботодавцям у задоволенні їх потреб у якісних кадрах або ж професійній підготовці персоналу на їх замовлення, пропонує ряд інших послуг», - зазначають у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості.

З початку 2019 року прийнято 205 рішень про виплату компенсації роботодавцям в розмірі єдиного внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця; у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4,7 тис. осіб, що на 3,2% більше ніж у аналогічному періоді 2018 року.

Досить популярними та актуальними є послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості. Протягом січня–березня 2019 року їх отримали 5,4 тис. безробітних. Особам же віком старше 45 років, які виявили бажання проходити перенавчання або підвищувати кваліфікацію за обраними спеціальностями чи професіями, видано 99 ваучерів.

Також служба зайнятості підтримує розвиток підприємницьких ініціатив серед безробітного населення. З початку 2019 року 32 особи започаткували власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю.

Особлива увага приділялась соціально незахищеним категоріям громадян, зокрема, молоді та особам з інвалідністю. У січні-березні працевлаштовано 2,4 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; робочими місцями забезпечено 166 осіб з інвалідністю.

Особливе значення завжди має профорієнтаційна робота. Так, з початку року профорієнтаційні послуги отримали 76,2 тис. громадян.

Загальна кількість вакансій у січні–березні 2019 року складає 28,4 тис. од., з яких укомплектовано 15,2 тис. од.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості


від 08.04.2019

З початку року Дніпропетровська обласна служба зайнятості допомогла знайти роботу понад 100 учасникам АТО

З метою прискорення соціальної адаптації демобілізованих учасників АТО/ООС та сприяння якнайшвидшому працевлаштуванню Дніпропетровська обласна служба зайнятості забезпечує індивідуальний підхід до потреб кожного клієнта, залучає до співпраці соціальних партнерів, що опікуються проблемами громадян такої категорії.

Демобілізовані учасники АТО/ООС – це категорія людей, яка потребує особливої уваги щодо інтеграції на ринок праці та ресоціалізації у мирному житті.

Головна мета роботи служби зайнятості з особами такої категорії – індивідуальний підхід до кожного клієнта задля підвищення мотивації до праці та успішного повернення до активних трудових відносин.

З цією метою служба зайнятості залучає до співпраці соціальних партнерів: представників органів влади та місцевого самоврядування, роботодавців, навчальні заклади, громадські та волонтерські організації.

Для учасників АТО/ООС, які звертаються до Дніпропетровської обласної служби зайнятості, проводять різноманітні цільові заходи (семінари, тренінги), дні відкритих дверей, надаються індивідуальні профконсультації з метою сприяння професійному самовизначенню, формування плану побудови кар’єри, надання психологічної допомоги, таких осіб інформують та консультують щодо їх прав і державних гарантій, залучають до самозайнятості.

Фахівцями базових центрів зайнятості та філій Дніпропетровського обласного центру зайнятості, за три місяці з початку року, вже було працевлаштовано понад 100 осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС. Такі особи отримали постійні робочі місця з гідним щомісячним матеріальним забезпечення: горновий доменної печі (з/п 14520 грн.), сержант – командир (з/п 13640 грн.), електрозварник ручного зварювання (з/п 13000 грн.), терміст (з/п 10481грн.), музикант (з/п 10000 грн.), стрілець (з/п 10000 грн.) та інші.

Багато хто з колишніх учасників АТО/ООС знаходять себе у новому виді професійної діяльності після проходження професійного навчання за направленням служби зайнятості. Так, з початку року більше 30 безробітних з числа колишніх військовослужбовців проходили навчання за професіями: електрогазозварник, кухар, молодша медична сестра з догляду за хворими.

Крім того, після підвищення кваліфікації за навчальними програмами, орієнтованими на створення малого бізнесу, 6 осіб, з числа колишніх учасників АТО/ООС, започаткували власний бізнес та стали приватними підприємцями.

«Державна служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти своє покликання. Якнайшвидше знайти та запропонувати учаснику АТО/ООС гідну роботу із достойною заробітною платою – основне завдання нашої роботи. Беззаперечною умовою для цього є якісна побудова спільної роботи із соціальними партнерами», - зазначають у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості.


від 14.02.2019

Протягом 2018 року служба зайнятості Дніпропетровщини працевлаштувала майже 70 тисячі осіб

Про це, 14 лютого 2019 року, під час прес-конференції щодо підсумків роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості у 2018 році та пріоритетів 2019 року повідомила директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова

14 лютого 2019 року у приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбулась прес-конференція директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторії Кузнецової «Підсумки роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості за 2018 рік та визначення пріоритетних завдань у діяльності 2019 році».

Звертаючись до представників медіа, Вікторія Кузнецова зазначила: «У 2018 році відбулись позитивні зміни та пожвавлення на регіональному ринку праці: зросла кількість вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості, збільшилась кількість працевлаштованих. Минулого року до нас звернулись понад 13 тисяч роботодавців, які запропонували близько 85 тисяч вакансій. Наразі ця цифра є однією із найбільших в Україні. Це дало нам змогу оперативно працевлаштувати майже 70 тисяч шукачів роботи, і при цьому, кожна третя особа працевлаштована до надання статусу безробітного».

Також директор Дніпропетровського ОЦЗ зауважила на якісно нових підходах у наданні соціальних послуг населенню та роботодавцям: здійснюється профілювання безробітних та соціальний супровід під час та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту – такі послуги отримали більше 53 тисяч безробітних; використовується нова форма підбору кадрів на засадах рекрутингу, що дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного замовлення роботодавця – працевлаштована кожна друга особа, яка звернулась до відділів рекрутингу; активно використовуються електронні сервіси як для шукачів роботи, так і для роботодавців – завдяки цьому кожен має можливість отримати послуги в режимі он-лайн.

Щодо пріоритетів у роботі на 2019 рік, В.П. Кузнецова означила наступні: впровадження інституту кар’єрного радника та консультанта роботодавця; співпраця з органами місцевого самоврядування, об’єднаними територіальними громадами, соціальними партнерами, громадськими організаціями; підвищення якості профорієнтаційної роботи; подальше впровадження електронних сервісів, розвиток елементів дуальної освіти в рамках реалізації українсько-німецького проекту «ЕХАМ-Дніпро» «Зовнішнє управління професійною освітою».

Зокрема, наголошувалось на новому профорієнтаційному проекті служби зайнятості «Дніпропетровська молодь про громади», який стартуватиме в кінці лютого 2019 року, а його мета – сприяння професійній ідентифікації учнівської молоді об’єднаних територіальних громад до напрямків зайнятості свого регіону, висвітлення та обмін досвідом профорієнтаційної роботи в ОТГ та проведення конкурсу презентацій (відеороликів).

Завершуючи прес - конференцію, директор обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова наголосила: «2019 рік стане для Дніпропетровської обласної служби зайнятості періодом розвитку та подальшого вдосконалення форм роботи. Головне, обласна служба зайнятості і надалі залишатиметься провайдером якісних соціальних послуг кожному клієнту».

Довідково, у 2018 році започаткували власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю 105 осіб. Працевлаштовано 10,1 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Забезпечено робочими місцями 745 осіб з інвалідністю. У січні-грудні 2018 року 15,2 тис. осіб були залучені до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. Загальна кількість вакансій складає 84,2 тис. одиниць, з яких укомплектовано 62,3 тис. одиниць. 13,5 тис. роботодавців проінформували центри зайнятості області про наявність вакантних місць. На 11,4 тис. підприємствах вакансії укомплектовані службою зайнятості. Професійне навчання проходили 12,1 тис. безробітних. На 1 січня 2019 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості склала 6,4 тис. одиниць, крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 2,1 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел. На одне вільне робоче місце претендувало 4 безробітних.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості


від 19.01.2017

До уваги переселенців!

Аудіоролік До уваги переселенців!


від 10.03.2015

Спільні заходи з волонтерами 

За оцінками Агентства ООН у справах біженців кількість внутрішньо переміщених  осіб зі Східних регіонів  України  перевищила мільйон чоловік. Значна їх кількість проживає у Дніпропетровській області. Ці люди проходять справжнє випробовування долею,   але  у надважкій ситуації невизначеності, маючи соціальні, матеріальні та особисті проблеми, знаходять  в собі сили починати життя заново, на новому місці, з новою роботою. Звичайно, їм допомагають як можуть волонтери, державні  структури та  доброчинні організації, але  задля реальної допомоги потрібно всі зусилля об'єднати у системному підході.

Лівобережний районний центр зайнятості м. Дніпропетровська ставить своїм первинним завданням    якнайскоріше працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. В цьому  напрямку центр зайнятості розпочав співпрацю  з різними громадськими та волонтерськими організаціями, зокрема з Всеукраїнським благодійним фондом “Горєніє”.

Так, 5 березня 2015 року, у приміщенні Лівобережного рцз м. Дніпропетровська відбулася  зустріч переселенців з представниками благодійного фонду.

Учасники заходу отримали корисну інформацію з різних аспектів працевлаштування, а саме про сучасні  умови  прийому на роботу, соціальні гарантії, права та обов'язки робітників  та роботодавців. Цікаво було дізнатись також про працевлаштування  інвалідів, вагітних жінок та інших соціально - незахищених категорій населення.

Всеукраїнський фонд “Горєніє” протягом 10 років роботи  має місію щодо підтримки  інтересів саме соціально-незахищених громадян, надаючи допомогу в захисті їх конституційних прав.

Наприкінці  зустрічі всі бажаючі отримали відповіді на свої питання, деяким учасникам була надана індивідуальна консультаційна допомога.

Спеціалісти центру  зайнятості та безробітні сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

Відділ активної підтримки безробітних
Лівобережного РЦЗ м. Дніпропетровська


від 21.10.2014

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

Шановні кримчани, мешканці східних областей України!

Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню 

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

 • знайти роботу – тимчасову або постійну;
 • взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
 • пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
 • отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття. 

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

Усі вакансії – у вільному доступі. 

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте.

Усі послуги – безкоштовні. 

Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:

 • інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
 • консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;
 • рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

 • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
 • облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю крім вищезазначених документів слід подати:

 • трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);
 • диплом або інші документи про освіту;
 • військовий квиток (у разі необхідності).

Якщо Ви вже за реєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської областей, Вам нададуть соціальні послуги та допомогу по безробіттю в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем Вашого перебування. 

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей.

У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

 • необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;
 • якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, в центрі зайнятості Вам допоможуть скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

 • паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
 • облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
 • трудова книжка;
 • диплом або інші документи про освіту. 

Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.

За потреби скористайтеся послугами:

безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

Інтернет-порталами державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua.


від 21.07.2014

Інформація з питання «Про хід виконання Програми зайнятості населення по місту Дніпропетровську на 2012 - 2017 роки по Лівобережному районному центру зайнятості м. Дніпропетровська за 1 півріччя 2014 року»

З метою реалізації завдань і заходів, передбачених Програмою зайнятості населення Дніпропетровської області на 2012-2017 роки, Лівобережним РЦЗ м. Дніпропетровська, який включає Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний та Самарський райони міста, упродовж 1 півріччя 2014 року велась спрямована робота щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць з урахуванням норм чинного законодавства про зайнятість населення.

Протягом січня - червня 2014 року послугами центру зайнятості скористались 6736 громадян, що на 1694 осіб більше ніж у відповідному періоді 2013 року (5042 осіб). Із загальної кількості перебуваючих на обліку громадян були визнані безробітними та отримали статус 2644 осіб, що на 429 осіб більше ніж за 1 півріччя 2013 року (2215 осіб).

Із загальної кількості перебуваючих, у першому півріччя 2014 року, безробітних громадян:

 • понад 2,8 тис. жінок (61,9%);
 • понад 2,0 тис. осіб молоді у віці до 35 років(30,2%).

За професійним складом безробітні громадяни розподіляються наступним чином:

 • майже 1,5 тис. осіб, які займали робочі місця (32,4%);
 • працювали на посадах службовців майже 2,8 тис. осіб (61,1%);
 • 296 осіб, які не мали професії або такі, що займали місця, які не потребують

спеціальної підготовки (6,5%).

Головними джерелами формування ринку праці безробітних лівобережної частини міста є:

- безробітні звільнені з інших причин, в тому числі за угодою сторін, їх кількість складає - 2556 осіб, це майже 56,4% від загальної кількості; звільнені за власним бажанням -785 осіб;

вивільнених у зв'язку з реорганізацією виробництва -651 особа.

За скеруванням спеціалістів служби зайнятості району знайшли роботу понад 2,6 тис. осіб. Рівень працевлаштування громадян по Лівобережному РЦЗ складає 37,5% .

Станом на 01.07.2014 року на обліку в центрі зайнятості перебувають 2665 осіб, з них 2198 мають статус безробітного.

Впродовж звітного періоду послугами служби зайнятості скористалися 65 осіб з інвалідністю, з них 53 особи мали статус безробітного та отримували допомогу по безробіттю.

Працевлаштовані за направленням центру зайнятості - 22 інваліди;

Проходили професійне навчання - 2 особи.

Охоплено профорієнтаційними послугами 65 осіб з інвалідністю.

З особами, які залишаються на обліку, ведеться пошук роботи, який ускладнюється досить високими вимогами зазначених осіб до рівня заробітної плати та до умов праці.

Усім громадянам з обмеженою працездатністю, які звертаються до центру зайнятості, надаються консультації з питань можливості працевлаштування на робочі місця для інвалідів, умови та оплати праці, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації відповідно до Індивідуальної програми реабілітації інваліда.

Лівобережний РЦЗ м. Дніпропетровська співпрацює з Управліннями праці та соціального захисту населення районів міста та щоквартально одержує листи з інформацією про інвалідів, бажаючих працевлаштуватись. Всім інвалідам на зазначені адреси були відправлені листи - запрошення з пропозиціями працевлаштування.

Протягом 6 місяців поточного року скористалися послугами державної служби зайнятості понад 1,0 тис. громадян, які не здатні на рівних з іншими конкурувати на ринку праці, і мають додаткові г арантії у сприянні працевлаштуванню.

За направленням служби зайнятості працевлаштовані 338 громадян цієї категорії.

Спостерігається тенденція щодо збільшення працевлаштування осіб, а не зняття з

обліку

Брали участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру - 86 осіб.

Всі отримали профорієнтаційні послуги.

Проходили професійне навчання 73 особи.

Отримала ваучер для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації 9 осіб.

Припинили реєстрацію з різних причин 188 осіб.

Станом на 01.07.2014 року продовжують перебувати на обліку 542 безробітних - квотиика.

В Лівобережному РЦЗ протягом 1 півріччя 2014 року навчалося 450 осіб.

Аналіз свідчить, що за останні роки втрачено престиж робітничих професій. Незважаючи на постійну присутність в банку вакансії посад газоелектрозварників, мулярів, токарів тощо, направити безробітних навчатися за цими професіями важко. Оскільки на обліку перебувають в основному жінки, зусилля працівників центру були зосереджені на направлення безробітних на так звані "жіночі робітничі" професії. Протягом першого півріччя 2014 року навчалось на курсах профнавчання 283 безробітних жінки, що складає більше ніж половину від всіх, хто навчався. Серед жінок користуються популярністю такі професії: перукар, манікюрниця, касир банку, бухгалтер, менеджер, секретар керівника тощо.

У звітному періоді пройшли стажування 142 безробітних, за модульною програмою навчалася 1 особа за професією електрогазозварник.

Одним з важливіших напрямків роботи служби зайнятості є організація громадських та інших роботах тимчасового характеру. За січень - червень 2014 року були залучені 340 осіб та використано майже 12,5 тис. грн., а по Амур- Нижньодніпровському району      м. Дніпропетровська майже 5,8 тис. грн.

Безробітні працювали на таких підприємствах району:

№ п/ п Назва підприємства Працювало людей Відпрацьовано л/днів Сума зароб. плати, грн.
І КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО № 54 ДМР 1 11 545
2 КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО № 39 ДМР 2 23 1127
3 УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ АМУР- НИЖНЬОДНІПРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ 6 83 4113
Всього: 9 117 5785

Діяльність спеціалістів центру направлена на підвищення ефективності профорієнтаційної роботи, як одного з пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості. За звітний період 4425 незайнятих громадян отримали 10269 профорієнтаційних послуг.

Систематично з безробітними організуються семінари з активних методів пошуку роботи, інформаційні та тематичні семінари. За звітний період проведено 581 семінар за участю 4178 чоловік. Серед безробітних - учасників семінарів працевлаштувалоеь 1549 чоловік, направлено на профнавчання 347 чоловік. Для бажаючих освоїти більш досконало сучасну методику пошуку роботи за 1 півріччя проведено 220 семінарів з елементами "Техніки пошуку роботи", у яких взяли .участь 2791 особа, де безробітні навчалися вести телефонні переговори, співбесіду з роботодавцем, писати резюме. До проведення психологічних семінарів для безробітних залучались профконсультанти відділу, які на семінарах розглядали особливості ділового спілкування, можливості самопрезентації, правила переконання, особливості спілкування з людьми з різними темпераментами та багато інших цікавих для безробітних питань.

З метою інформування учнівської молоді про стан сучасного стану ринку праці, формування позитивного іміджу у виборі робітничих професій спеціалістами центру зайнятості систематично проведять профорієнтаційні уроки в середніх загальноосвітніх школах району.

Вплив фінансової кризи продовжує відчуватися на ПОУ районів, що пов'язано перш за все з наявністю вільних робочих місць.

Протягом звітного періоду до центру зайнятості було заявлено 4144 вакансій. їх аналіз свідчить, що 0,7 % запропонованих вакансій передбачали мінімальну заробітну плату і 96 %

 • вищу за середній її розмір у регіоні. Рівень укомплектування вакансій - 65%.

Банк даних про вільні робочі місця формується виключно на офіційних засадах.

Моніторинг довготривалих вакансій свідчить, що не укомплектованими залишаються саме вакансії з низькою заробітною платою і на тих підприємствах, де мають місце важкі або шкідливі умови праці. Вакансій на ПОУ районів, які не заповнюються більше З місяців, на кінець звітного періоду в базі даних - 235 (довготривалі вакансії), з них 69

 • для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Більшість довготривалих вакансій не комплектуються через невідповідність кваліфікаційного складу безробітних вимогам заявлених вакансій роботодавцями (важки або шкідливі умови праці - 36, відсутність на обліку осіб, які відповідають вимогам роботодавця - 14 ). Також слід зазначити, що громадяни, які мають повну або базову вищу освіту (їх переважна більшість серед перебуваючих на обліку) та досвід роботи на посадах службовців неохоче йдуть працювати робітниками.

Станом на 01.07.2014 року роботодавці лівобережної частини міста пропонують 737 вакансій.

У зв'язку із прийняттям змін до законодавства про зайнятість населення, співробітники центру зайнятості проводять роз'яснювальну роботу, семінари та міні- семінари з працівниками кадрових служб району, з громадянами, які бажають змінити роботу або передбачається їх скорочення. За звітний період було надано 342 консультації для зайнятого населення, вони отримали інформацію про ситуацію на сучасному ринку праці, про законодавчі зміни, про соціальні послуги, які надає служба зайнятості, про професії, що користуються попитом нині.

З метою сприяння розвитку малого бізнесу в центрі зайнятості проводилась робота по залученню незайнятих громадян до підприємницької діяльності, що дозволило частину безробітних налаштувати на відкриття власної справи.

Одноразово допомога по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю за перше півріччя поточного року виплачена ЗО безробітним. Відкрили власну справу безробітні за наступними напрямками: інтернет-магазин з продажу автомобільних шин, запчастин, мобільної елекроніки, сантехнічного обладнання, роздрібна торгівля з лотків на ринку харчовими продуктами, торгівля та сільське господарство, надання фотопослуг населенню, відкриття майстерні з ремонту та технічному обслуговуванню мотоциклів, скутерів, мопедів, надання послуг комп'ютерного сервісу, реалізація світлодіодних виробів, світлодіодів, систем освітлення і підсвічування на основі світлодіодів, виробництво та продаж корпусної меблі, організація туристичного агенства, організація перевезень залізничним транспортом, відкриття дизайнерського ательє з пошиву одягу, надання послуг з ремонту електричного обладнання, міні-ферма з вирощування акваріумних рибок, надання колекторських послуг, бджільництво, сфера права, туристичне агенство, прокат побутових виробів, послуги солярія.

Займатися підприємницькою діяльністю безробітним сприяє навчання на курсах з основ бізнес-гшанування в підприємницькій діяльності. Всі безробітні, які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, пройшли навчання на курсах «Основи підприємницькій діяльності в малому бізнесі», «Підприємець-початківець». Серед підприємців початківців 16 осіб — молодь до 35 років, 10 осіб- жінки.

Протягом січня-червня 2014 року проведено активну роботу щодо компенсації єдиного внеску для роботодавців. Наданою послугою скористалося 23 роботодавця, які працевлаштували на нові робочі місця 41 безробітного.

Лівобережний районний центр зайнятості м. Дніпропетровська


від 06.09.2013

Лівобережний районний центр зайнятості м. Дніпропетровська інформує про місячник добровільної легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні

Шановні громадяни!

В рамках концепції, підписаною головою Дніпропетровської обласної держаної адміністрації Д.В. Колєсніковим, для організагіії спільних дій між головним управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області, Дніпропетровською обласною держаною адміністрацією, Дніпропетровським обласним центром зайнятості, Регіональною Радою підприємців Дніпропетровської області, протягом вересня 2013 року у Дніпропетровській області проводиться «Місячник добровільної легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні».

З метою надання додаткових можливостей у реєстрації трудових договорів між суб'єктами господарювання та найманими працівниками, Лівобережний районний центр зайнятості м. Дніпропетровська (вул. Богдана Хмельницького, 4) з 02.09.2013 по 30.09.2013 працює до 20.00 години.

 

 

Комментарии закрыты.