Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради

Крокує травень-переможець!

10.05.2019

І знову разом всі зібрались покоління
Віддати шану полум' яним тим рокам!
І поклонитись низько і сумлінно
Героям нашим, ветеранам-землякам!

Традиційно, 9 травня, в день відзначення в Амур-Нижньодніпровському районі річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відбувся урочистий мітинг у сквері Т.Г. Шевченка по вул. Передовій за участю ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, керівництва району, депутатів міської та районної у місті рад, представників ветеранської організації та військового комісаріату, гостей та мешканців району.

Традиційно, 9 травня, в день відзначення в Амур-Нижньодніпровському районі річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відбувся урочистий мітинг у сквері Т.Г. Шевченка по вул. Передовій за участю ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, керівництва району, депутатів міської та районної у місті рад, представників ветеранської організації та військового комісаріату, гостей та мешканців району.

Страшні сліди залишила війна. Тільки на території України в руїни і згарища було перетворено 714 міст, 28 тисяч сіл. Саме на нашій українській землі відбулись перші великі битви на східному фронті Другої світової війни, оборона Києва, Одеси, Севастополя. До кінця 1941 року в німецькому полоні опинилось більше 1 млн. 300 тис. українців. Загальна кількість осіб, мобілізованих з України за роки війни до радянських Збройних Сил перевищує 6 млн. бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом.

1418 днів кров’ю і пожежами котилась війна по нашій рідній землі. Кожен день, як рік, кожен рік, як століття. Один день війни… Чого він коштував – знає тільки той, хто пережив його, хто переживає його знову і знову все своє життя.

Мільйони людей забрала Друга світова війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини – це трагедія. А коли мільйони?! Загиблим не болить. У живих продовжують кровоточити рани: у ветеранів, які втратили своїх друзів однополчан, у рідних і близьких, душі, які простріляні похоронками, у рано посивілих дітей війни, які не побачили своїх батьків і пережили пекло окупації.

«Шановні амурчани! Вітаю вас з 74-ою річницею Великої Перемоги. Бажаю вам здоров’я, щастя і найголовніше, мирного неба над головою. В цей день ми зустрічаємось в цьому сквері вшанувати пам’ять тих, хто ціною свого життя дав майбутнім поколінням можливість жити, творити… І наше з вами завдання пронести скрізь роки пам’ять про людей, які загинули у тій страшній війні. В кожній сім’ї, я впевнений, є діди, прадіди, які пройшли війну та… або не повернулись з неї … Це день особливий… ми вшановуємо пам’ять, щоб майбутні покоління завжди пам’ятали про Перемогу своїх предків. Дякуємо за те, що ви, як і завжди, присутні на святі. Низько вклоняємось вам, шановні ветерани!», звернувся до присутніх голова Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради Пермяков Олексій Олександрович.

На святі Олексій Олександрович особисто вручив ветеранам війни Харахоріну Миколі Степановичу, Капустіну Захару Захаровичу та Мусіхіну Василю Михайловичу ордена «За мужність» Ш ступеня, та ще раз подякував воїнам-визволителям, за святий приклад мужності, сили і незламної віри в свій народ.

23 роки Незалежності Україна, на щастя, не знала війни. Наш народ пишався тим, що у складні 90-ті Україні вдалось зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. З 2014 року, продовжуючи гідні традиції дідів, нашу країну захищають герої сьогодення.

День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні, це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.

Присутні на заході вшанувати пам'ять загиблих хвилиною мовчання, схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто в роки Другої світової війни і під час антитерористичної операції віддали своє життя за врятування рідного краю і назавжди увійшли в безсмертя. Поклали квіти пам’яті до військового поховання, пам’ятника загиблим воїнам.

І за традицією, всі бажаючі скуштували справжню солдатську кашу з польової кухні.

 

Комментарии закрыты.