Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради

Патронат над дитиною – нова фрма сімейного виховання дітей

19.04.2019

В Україні на даний час активно запроваджується нова форма виховання дітей, що опинились в складних життєвих обставинах та залишились без батьківської опіки - патронат над дитиною. Така форма дозволяє дитині уникнути травматичного досвіду перебування в інтернаті або притулках.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Основні завдання патронатних вихователів:

 • забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
 • соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
 • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
 • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Хто може стати патронатним вихователем?

 • громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які мають добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім`ї та проживають з ним на спільній житловій площі;
 • мають позитивний досвід виховання власних дітей;
 • мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
  • не мають судимості;
  • стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднують з іншою трудовою діяльністю;
  • зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
  • разом із добровільним помічником пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Патронатний вихователь отримує грошове забезпечення за надані ним послуги: у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя – 5-ть прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, малолітньої чи неповнолітньотньої вагітної, ВІЛ-інфікованої дитини та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюються у разі наступного влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя.

Запрошуємо до співпраці сім`ї, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що потрапили в складні життєві обставини та мають ризик залишитись без батьківського піклування.

За більш детальною інформацією звертайтесь до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Амур-Нижньодніпровської у м. Дніпро ради:
м. Дніпро, вул. Кожем`яки, 11,
контактний телефон: (073) 207 10 99

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
районної у місті ради

Комментарии закрыты.