Адміністрація Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради


Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня пам'ятна дата в історії Другої світової війни (1939-1945рр.) - це дата початку Великої Вітчизняної війни (1941-1945рр.).

Не порожній звук вона і для тих, хто народився через багато десятиліть після війни, коли 75 років тому відгриміли останні гуркіт небачених битв  і встали по всій пораненій землі ряди солдатських обелісків, пам'ятників, монументів.

Пам'ять серця жива, поки жива людина. Пам'ять - це безсмертя захисників Батьківщини. Це героїзм і мужність її синів і дочок. Пам'ять - це обеліски. Вони стоять в кожному місті - солдати, одягнені в бетонні шинелі, солдати, сплячі вічним сном.

Сьогодні, 22 червня, в  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, біля Братської могили радянських Воїнів, по просп. Мануйлівському, 31, голова районної у місті ради  Пермяков Олексій Олександрович разом з ветеранами-фронтовиками Великої Вітчизняної війни: Литвиненко М.В., Ткаченко І.Ф., Яценко М.Г. поклали квіти пам'яті, квіти вдячності за велику мужність, силу духу і героїзм полеглих.

Згідно з архівними даними, на фронт з Амур-Нижньодніпровського району пішло майже 11 тисяч осіб, не повернулися 4446 чол. На фронтах загинуло 2709 солдат та офіцерів, замучено в стінах гестапо та концтаборах - 43 чол., зникло безвісти - 2324 чол., повернулося понад 8 тис. учасників бойових дій,  але час невблаганний - до 75-ї річниці Великої Перемоги в живих залишилося всього 35 учасників бойових дій.

 


Новини

 

Comments are closed.