Офіційний веб-портал Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради

Про заходи до 76-ї річниці визволення міста Дніпра від фашистських загарбників

І знову разом всі зібрались покоління
Віддати шану полум' яним тим рокам!
І поклонитись низько і сумлінно
Героям нашим, ветеранам-землякам!

Щороку, 25 жовтня дніпряни схиляють голови перед пам'яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняються живим учасникам тих героїчних подій.

Сьогодні, біля пам’ятника воїнам 152-ї стрілкової дивізії пройшли урочистості з нагоди 76-ї річниці визволення міста.

Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості. Яскраве свідоцтво самовідданої любові до своєї Батьківщини, непохитної волі до свободи.

Традиція приходити до скверу імені Тараса Шевченка та покладати квіти пам’яті, започаткована ще у 1953 році, коли тут перепоховали полеглих воїнів-захисників та солдат-визволителів Дніпропетровська, які саме у вересні 1943 року звільнювали від нацистських загарбників наше Лівобережжя.

Урочистий мітинг з нагоди Дня визволення міста від нацистських загарбників відкрив словами вдячності та поваги, голова Амур-Нижньодніпровського району Олексій Пермяков.

На заході були присутні почесні гості, ветерани війни та праці, діти-війни, депутати районної у місті ради, мешканці району.

Дніпропетровськ був окупований фашистами у серпні 1941 року, і лише через два роки - 25 жовтня 1943 року, у місто увійшли радянські війська. Війська 3-го Українського фронту 25 жовтня 1943 року звільнили Дніпропетровськ. У той же день визволено м. Дніпродзержинськ.

Сімнадцять учасників форсування Дніпра на ділянці Лоцманська Кам'янка - Старі Кайдаки за свої подвиги були удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Бої за звільнення міста були важкими, загинули сотні тисяч радянських солдатів.

За мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра та визволенні Дніпропетровська, 569 воїнам було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

У роки війни на окупованій нацистами території району діяла молодіжна підпільна антифашистська організація, члени якої вели активну діяльність проти окупантів. До її складу входило більше 100 юнаків і дівчат. В період з 23.06.1941 по 30.12.1941 до лав Червоної Армії було мобілізовано 4114 чол. З вересня 1943 року до грудня 1945 року призвано в діючу армію 6642 чоловіка. 230 жінок району взяли участь у бойових діях на фронтах та у підпіллі.

27 вересня 1943 року воїни-визволителі увійшли на Лівобережжя. Дорогою ціною заплатили амур-нижньодніпровці за перемогу в другій світовій війні. Не повернулися додому 4446 жителів району, у тому числі загинули на фронтах - 2079, закатовані нацистами в гестапо - 21 (з них - 5 жінок), у концтаборах - 22, пропали безвісті - 2324 особи.

Бойову славу району здобули наші земляки: Двічі Герой СРСР -Брандис А.Я., Герої СРСР - Ушаков В.Г., Бутко П.К., Мазан М.С., Мохов В.Г., Богомаз О.М., Тарасов П.Т., кавалери орденів Слави: Пінчук П.А., Мизенко Н.С.

Їх подвиг – яскраве свідоцтво самовідданої любові до своєї Батьківщини, непохитної волі до свободи. Вони віддали свої юні життя за наше щасливе майбутнє!

Вічна слава солдату –герою
солдату без нагород –
Хто загинув хоробро від бою,
Захищаючи рідний народ.

Вічна слава бійцю рядовому,
Як і маршалу слава отця,
Хто поліг біля отчого дому
Смертю мужності, смертю бійця.

23 роки Незалежності Україна, на щастя, не знала війни. Народ пишався тим, що у складні 90-ті Україні вдалось зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. З 2014 року, продовжуючи гідні традиції дідів, нашу країну захищають герої сьогодення.

Присутні вшанували пам’ять загиблих… тих, хто і в роки Другої світової війни, і під час антитерористичної операції віддали своє життя за врятування рідного краю і назавжди увійшли у безсмертя.

Ми зберігаємо правдиву історію великої перемоги нашого народу над нацизмом, адже це складає міцну основу для єдності майбутніх поколінь.

 


Новини

Комментарии закрыты.